Ramūnas Karbauskis prašo teisėsaugos institucijas įvertinti prieš rinkimus paviešintą suklastotą pažymą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas (LVŽS) Seimo narys Ramūnas Karbauskis kreipėsi į teisėsaugos institucijas prašydamas įvertinti priešrinkiminių laikotarpiu Lietuvoje paviešintą galimai suklastotą pažymą apie jo verslo galimus ryšius su Rusijos specialiosiomis tarnybomis.

Savo pareiškimą, kuriame prašoma pradėti tyrimą pagal požymius nusikalstamos veiklos, numatytos Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalyje – dėl nenustatyto asmens neteisėtų veiksmų, kuriais per visuomenės informavimo priemones buvo paskleista tikrovės neatitinkanti informacija, R. Karbauskis įteikė Vilniaus apylinkės prokuratūrai.

„Galima toleruoti agresyvią ir dalykišką kritiką, tačiau atviro melo fabrikavimą ir skleidimą viešoje erdvėje prieš pat lemiamus Seimo rinkimų balsavimus vertinu tik neigiamai. Nors visuomenė ir žiniasklaida parodė informacinį raštingumą ir sąmoningumą liūdnu šypsniu palydėdama oponentų ar valstybės išorės priešų veiklą, tačiau teisėsaugos institucijos turėtų išsamiau išanalizuoti ir pateikti savo išvadas“, – sakė Ramūnas Karbauskis, skelbia alfa.lt.

R. Karbauskis kreipėsi ir į VSD ir pažadėjo visokeriopai bendradarbiauti su VSD keičiantis informacija. Jo teigimu, prieš jį nukreiptų ir įgyvendintų veiksmų visuma atitinka hibridinio karo antrąj fazę, kai vykdomos specialiosios operacijos, kuriomis siekiama suklaidinti politikos ir karinius lyderius koordinuotai platinant per diplomatinius kanalus, žiniasklaidą ir vyriausybės bei karinių agentūrų priemones fiktyvią informaciją.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top