Ramūnas Karbauskis. Rokas Masiulis imsis sienos statybų? Ar konservatoriai apsisprendė diskredituoti ir tai?

Kiek konservatorių kadencijų valdžioje – tiek „neliečiamųjų“ įgyvendintų energetikos projektų, kur iš projekto į projektą po energetikos sektorių keliavo Rokas Masiulis ir jo draugai. Leo LT ir Visagino atominė elektrinė, SGD terminalo statybos.

Dabar I. Šimonytė prabilo, kad visų taip laukiamo fizinio barjero – sienos su Baltarusija – statybas, vykdys ne kas kitas, o energetikai, nors pats projektas su energetika nieko bendro neturi: „Tai bus energetikos sektoriaus įmonė, kuri praktiškiausiai galėtų būti, dar turime aptarti, bet su grupe yra šitas sprendimas sutartas, kad ieškosime praktiškiausio sprendimo „Epso-G“ grupėje.“

Tikriausiai sutapimas darant tokį neįprastą pasirinkimą patikėti sienos statybą energetikams, kaip paprastai su neliečiamaisiais ir būna vieni sutapimai, bet AB „Litgrid“, „Epso-G“ dukterinės įmonės, kuri gali pretenduoti statyti sieną, vadovu šių metų vasario mėn. buvo paskirtas Rokas Masiulis. Dar įdomiau tai, kad prieš keletą dienų, rugpjūčio 7 d., įsigaliojo Vyriausybės nutarimas AB „Litgrid“ įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Tad kažkam gali „pasisekti“ privatizuotis įmonę su didžiuliu valstybiniu užsakymu – sienos statymu, kuris vyks kiek įmanoma supaprastinta, bet anaiptol ne skaidresne tvarka.

Fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimo įstatymo projektas numato, kad sienos statymui reikalingi viešieji pirkimai atliekami tik neskelbiamų derybų būdu, o kai būtina užtikrinti valstybės paslaptį – dar ir pagal specialias įslaptinimo reikalaujančias procedūras. Taigi, visuomenės galimybės žinoti, dalyvauti ir kontroliuoti bus minimalios, net kai perkamos nieko neišsiskiriančios prekės – viela ar plytos.

Negana to – įstatyme nenustatomas nei terminas, kada turi būti pastatyta, nei suma, kiek maksimaliai galima išleisti: „Vyriausybė, naudodamasi jai suteiktomis teisėmis ir atlikdama pavestas pareigas, užtikrina tinkamą teisinių, finansinių ir organizacinių sąlygų įgyvendinimą, kad fizinis barjeras būtų įrengtas kiek įmanoma greičiau.“ Neribotos lėšos ir neriboti terminai – visos galimybės projekto kainai kilti iki kosminių aukštumų – tobulos sąlygos Rokui Masiuliui ir jo konsultantams, kurių pėdsakai, kaip patirtis rodo, kartais siekia ir tolimus Afrikos krantus.

Tikrai pritariame sienos statybai. Ji yra būtina mus apsisaugant ne tiek nuo nelegalių migrantų, kiek nuo kontrabandos nešėjų ir kitų nelegalių sienų kirtėjų. Tačiau sienos statybos metodai, jai statyti priimami teisės aktai turi kelti pasitikėjimą, nepalikti spragų, turi būti aiškūs ir nustatantys terminus.

Turime išgirsti ir I. Šimonytės patikinimą, kad šio objekto statymas bus patikėtas tiems asmenims, kurių veikla nekelia klausimų, ir tikrai ne Rokui Masiuliui. Kol viso to nėra ir valdantieji nenori įsipareigoti skaidrumui – LVŽS frakcija Seime apsisprendė neremti fizinio barjero pasienyje su Baltarusija įrengimo įstatymo projekto.

LVŽS negali prisiimti atsakomybės už neskaidrius projektus ir leisti, kad kilniausi valstybės apsaugos tikslai būtų diskredituojami noru pasipelnyti.

Apie Roko Masiulio darbus ir „nuopelnus“ galima paskaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nuomonė

Ponas Karbauskis eilinį kartą praleidžia progą patylėti :).

Kur

pinigai, ten ir Rokutis

oi tik nereikia kliudyti

Jei Seimas ims kaisiot pagalius i ratus, tai viskas tik uzsites iki to, kad ateis ziema, vaikai gris i mokyklas ir nebus kur det nelegalu…
Tegu stato kas nori ir kuo skuboausiai.. Tik jau neuzteskit sio reikalo kokiais „viesaisiais pirkimais”, kurie irgi nebutinai skaidrus…
kuo greiciau motyvuot migrantus kurdus ir is Sirijos, kad jie save idntifikuotu ir idarbint bendrabuciu statybose ar kur truksta ranku , kad patys save isaikytu ir ruostis kur kas didesniam „tautu kraustimuisi” is Afganistano. Ka ir pazadejo Putinas Davoso forume..

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top