Rasa Čepaitienė. Gal tai paaiškintų senolis Z. Freudas?

O galbūt tai, kas vyksta, padėtų paaiškinti senolis Z. Freudas?

Jis aprašė sąmonės, susidūrusios su nepageidautinais impulsais, susiformuotus gynybos mechanizmus. Vienas jų – projekcija – savo paties nemalonias ar nepageidautinas savybes skatina įžvelgti kituose asmenyse ar grupėse ir jais piktintis, smerkti bei baisėtis. Kitas – perkėlimas – leidžia kitam asmeniui ar grupei priskirti intencijas, vertybes ir veikimo būdus, kurie pačiam būtų priimtini, bet kultūriškai draudžiami. (Esama ir kitų).

Tad gal konservatorių pomėgis kovoti su užsienio autoritariniais režimais dėl demokratijos gniaužimo juose slepia jų pačių polinkį į autoritarizmą, galiausiai prasiveržiantį ir pasireiškiantį, patys žinote, kaip…?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
The Epoch Times

Užsisakykite The Epoch Times išleistą knygą: „KAIP KOMUNIZMO SPECTRAS VALDO MŪSŲ PASAULĮ“ Komunizmas nėra nei minties tendencija, nei doktrina, nei nesėkmingas bandymas naujai sutvarkyti žmonių reikalus. Vietoj to, tai turėtų būti suprantama kaip blogio dvasia, sukelta neapykantos. Nors Rytų Europos komunistų režimai iširo, komunizmo šmėkla neišnyko. Priešingai, ji jau valdo mūsų pasaulį, ir žmonija neturi turėti klaidingo optimizmo jausmo. Sovietų Sąjungą, kaip pagrindinę grėsmę laisvam pasauliui, pakeitė Komunistinė Kinija, siekianti pasaulinės hegemonijos. Europoje yra socializmas, o Afriką ir Lotynų Ameriką gaubia komunistinė įtaka. Net JAV – laisvojo pasaulio lyderė – tapo komunizmo ir jo variantų auka. Tai stulbinanti tikrovė, su kuria susiduria žmonija. KAIP KOMUNIZMO SPECTRAS VALDO MŪSŲ PASAULĮ, būtina perskaityti kiekvienam laisvę mylinčiam asmeniui. Knygoje atskleidžiami būdai, kuriais komunizmo… Skaityti daugiau »

Apgailestauju

Nepamačys – Freudas kultūros žmogus.

nuomonė

Siūlau (nereklamuoju) pasižiūrėti serialą „Homeland”( „Tėvynė”).

Sveikinu

Labai taikliai, Rasa…

Raigerdas

Z.Freudas buvo gerai XX amžiaus pradžioje. Bet dabar XXI amžius. Jo idėjos yra daugiau prie spėjamų dalykų, o jo teorija apie psichoanalizę taip ir neišsivystė, nes jos pagrindas buvo seksualiniai nukrypimai. Ir viskas, ką žmogus darė, pagal Z. Froidą, yra tik vardan sekso. Seksas, pagal jį, yra vedančioji jėga. Jis klydo, todėl jo psichoanalizė praktikoje patyrė fiasko. Ką Froidas numatė teisingai, tačiau šito dalyko jis nespėjo ištirti iki galo, kad žmogus yra valdomas dar ir tokio dalyko, kaip pasąmonė. Apibrėžti, kas tai yra Z. Froidas nesugebėjo, nes tai reikalauja gana kruopščių tyrimų. Bet farmacininkai greitai tai pasigavo ir pradėjo platinti mokslininkų tarpe. Žiniasklaida irgi paskleidė tai gandų lygyje ir tai įgavo mistines formas, todėl daugybė Lietuvos mokslininkų, netgi rašytojų, vartoja… Skaityti daugiau »

ah1

o gal kas paaiškintų ką reiks daryt kai galva plaukais apžels, kai kirpyklas uždraus?

stasys

Riaušininkai manau sunkiai įkandami seneliui Z.Freud juk tada tektu kažkaip paaiškinti kodėl pati autorė save nuolat laiko auka .. Gal reigardo minčiu ‘bizunėlis’ čia padėtu ir paaiškintu vienu poreikį smurtauti o kitu jaustis auka . Taip taip autore prieš užduodamą teisinga klausimą pasižiūrėkite
veidrodyje į save.
– ar tikrai rasite ten save po vakar įvykiu ?

Pasibaisėtina

Lietuvos žmonės jau dabar jaučiasi kaip nelegalai, o nelegalai greitai taps legalai?

Pasvarstymui

Raigerdas 2021-08-12 14:04 rašo: „…teorija apie psichoanalizę taip ir neišsivystė…”
Tai kodėl tų „psichoanalitikų” visur pilna? Matyt, Raigerdas suklydo – žmonių poreikio kam nors pasiguosti niekas neatšaukė, o draugais – bendradarbiais – šeima pasitikėti nebegali. Tuoj į kokį FB ims ir parašys… Čia ir praverčia madingieji „psichoanalitikai”.
Tiesa, tikrieji XXI a. specialistai pastebi daugiau (str. pavadinimas): „Prievarta į laimę”, paantraštė „Psichoterapeutas […] – apie sparčią infantilizaciją, skaitmeninį autizmą, informacinę pseudo-silpnaprotystę ir šiuolaikinio žmogaus tapatybės praradimą”. Ir blaškosi vargšeliai kaip koks tipo „remigijus”…

dar

Atsiprašau autorės,gal kiek ne į tiesioginę temą,bet,manau,labai geras prof. A,Jokubaičio interviu:
https://www.delfi.lt/video/laidos/delfi-diena/delfi-dienos-interviu-filosofas-jokubaitis-politikai-bijo-iseiti-ir-kalbeti-su-zmonemis.d?id=87936711

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top