Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Imkim ir pažiūrėkim, išmintingieji kurmiai.

Sovietmečiu tarp sąjunginių respublikų, taigi ir tarp LSSR, ir BSSR, fizinių sienų nebuvo. Stojo nepriklausomybė, keitėsi demokratiškai išrinktų partijų sudarytos vyriausybės. Kairiųjų ir dešiniųjų koalicijos keitė viena kitą švytuoklės principu, kol to švytravimo 2016 m. laikinai nesustabdė žalvalstiečiai. 2004 m. Lietuva tapo ES nare ir mūsų rytinė siena su Baltarusija bei vakarinė siena su RF Kaliningrado sritimi tapo išorinėmis ES sienomis. Jos turėjo būti sutvirtintos dar iki įstojimo, atliekant pasirengimo eurointegracijai namų darbus – tam buvo skirtos atitinkamos lėšos ir pajėgos. Ir dabar, 2021 metų viduryje, netikėtai sužinome, kad siena kiaura, ją kerta ne tik iš gudų miškų atklystantys meškučiai, bet ir visi, kuriuos dabar praleidžia baltarusių pasieniečiai. Tai laba diena.

Išeina, kad sienos sutvirtinimas buvo tik imituotas ir visus tuos metus – prie Brazausko ir Adamkaus, Grybauskaitės ir dabar Nausėdos, jau nevardinant visos govėdos visokios mosties premjerų, VRM ir KAM ministrų, kurie choru nuolat giedojo „rusai puola“, ją iš tiesų saugojo A. Lukašenka. Tas pats blogas blogas diktatorius? Nesiginčiju, blogas, bet dabar išeina, kad jam, o ne visai tai „patriotų“ ir „eurointegratorių“ šaikai reikia padėkoti už Lietuvos suverenumo ir teritorinio vientisumo saugojimą visus tuos metus? Gal net kokį LR ordiną užkabinti?

Ir kas iš visų tų dešimtmečiais valdžiusių politikų ir partijų prisiims politinę bei teisinę atsakomybę už, kaip dabar paaiškėjo, kiaurą valstybės sieną? Ar prokuratūra nustatys ir patrauks atsakomybėn, kas ir kur padėjo sienai sutvirtinti iš ES ir nacionalinio biudžeto skiriamas lėšas? Ar iš viso ims tai aiškintis?

Galiausiai, dar vienas klausimas. Jeigu ši hibridinė ataka atidengė skylę tiesiogine ir perkeltine prasme ten, kur piliečiai tikėjosi, kad viskas turi būti kaip priklauso, tai kokių ir kiek dar yra kol kas neatidengtų sričių, kurios parodys, kad valstybės ir valstybininkų čia nėra nei kvapo, o yra tik šiaudinės valstybingumo atributų imitacijos ir kaliausės žvirbliams baidyti (nors net pastarosios, matyt, būtų efektyvesnės negu TAI)?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Raimundas

Man patinka vartojamas terminas “hibridinė ataka”, pasigilinau į etimologiją ir dalinuosi “ Hibridas – (lot. hybrida, hibrida – mišrūnas; (romėno ir ne romėno palikuonis)): 1. kas nors susidedantis iš skirtingų nederančių elementų; 2. mišrūnas (gyvūnas ar augalas), gautas sukryžminus du genetiškai skirtingus organizmus, priklausančius skirtingoms atmainoms, rasėms, lūšims, pvz., yra išvesti arklio ir asilo, kviečio ir rugio ~ai; 3. lingv. žodis, turintis kitų kalbų kilmės darybos afiksų, dėmenų, pvz.,kontrpuolimas, plačiaekranis”.
Pirmoji reikšmė yra tiksliausiai apibūdinanti esamą padėti, nes hibridinėje atakoje dalyvauja du , iš pirmo žvilgsnio nederantys , elementai – batkos valdžia iš vienos pusės ir mūsų valdžiukė iš kitos. Puiki simbiozė.

Diedas

Pagarba autorei.
Vėl protingai ir aštriai parašyta
Bet „RUSSAI pola” buvo ir yra išskirtinai vatos ir beraščių trolių valkiojama frazė.

ko kito galima tikėtis?

kas per kontingentas:
VSAT,VRM,KAM,TM ir kitų „jėgos” struktūrų?
rusai, tarybukai, komunistai, kgbistai, stribvaikiai
ten nerasite NEI VIENO patrioto kataliko.
Ir tų svoločių „zadanija” – kenkti Lietuvai.

-273.15 °C

tai jei kariuomenėje maisto davinius iš sąjungininkų „komunizdina” tai patys pagalvokit kiek dar „neatidengtų sričių”.

Žodžio laisvė...

Tie,kas kiekvieną dieną apvaginėja Tėvynę yra Lietuvos priešai.Siena jau seniai turėjo būti pastatyta,o jos dar nėra.Jei ne Tarakonas,mes ir šiandien nežinotume
tikros padėties su valstybės siena.O kur pinigai sienai statyti?Kuriuose urvuose pacai paslėpė?Gal jau verta paieškoti tų urvų?Kalti iki šiol buvę generaliniai prokurorai ,kad nesirūpino deramai viešuoju reikalu.O ką veikė STT ir kiti privalėję
rūpintis valstybės turtu.O VSD neturėjo rūpėti valstybės saugumas nesant sienai?
Visi jūs ,berneliai,neatlikote deramai savo darbų.Jums rūpėjo sekti savo valstybės piliečius.Kiek pamenu buvo sekama per metus net 80 000 žmonių.Ir algos jūsų nemažos.
Mušėt dinderį ir lengvą gyvenimą gyvenot,bent iki šiol.Visi išvogti pinigai turi būti surasti ir grąžinti valstybės biudžetan.

Tai štai

Velnių velnynė velniavą velnina.

tikra tiesa

Lukašenka šimtą kartų labiau vertas Lietuvos apdovanojimų už gerą kaimynystę, nei komsomolcai linkevičiai, tapinai ir kiti dabar jau kitam šeimininkui atsidavę anūkai, kurie visai nepaiso Lietuvos interesų

>  ko kito galima tikėtis?  8:46

Kas pasakys, kiek tose struktūrose žydų tautybės asmenų?
Manau, kad pitkorektiškai paklausiau?

Kodėl

nebeliko LRT tyrimo komisijos? Kur makaraityčių,jakilaičių tyrimai?

Al.

,,Jeigu ši hibridinė ataka atidengė skylę tiesiogine ir perkeltine prasme ten, kur piliečiai tikėjosi, kad viskas turi būti kaip priklauso, tai kokių ir kiek dar yra kol kas neatidengtų sričių, kurios parodys, kad valstybės ir valstybininkų čia nėra nei kvapo, o yra tik šiaudinės valstybingumo atributų imitacijos ir kaliausės žvirbliams baidyti (nors net pastarosios, matyt, būtų efektyvesnės negu TAI)?”

Atsakau autorei – mūsų geležinkelių rusiška vėžė. Mūsų valdžia ant bėgių gulėsi, kade tik rusiškų bėgių nepakeistų europietiškais. Kai ilgiau tempti gumą tapo nebeįmanoma, europinius bėgius tiesia GRETA bet ne VIETOJ rusiškų. Svarbiausia – išlaikomi rusiški bėgiai į Karaliaučių ir Klaipėdą.

Didžiausia skylė

Niekas negvildena, kaip iš TO išeiti!
Daugmaž tik faktų konstatavimas, o ką daryti, kaip daryti?

Sutrukdykime jiems -

SUTRUKDYKIME KLASTĄ ir ŠMEIŽTĄ prieš lietuvius! Ar VSD aiškinasi, kieno tos „darbščiosios rankelės”? – Ar nebus tai sinerginė parama mūsų sienas apgulantiems? Pašiurpau nuo to, ką čia radau, kas ten darbuojasi – „Atsiėmusi Krymą Ukraina iš ten iškraustys rusus” – respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/kitos_pasaulio_naujienos/atsiemusi_kryma_ukraina_is_ten_iskraustys_rusus/,coments.1#komentarai – laisvai lietuviškai kalbančių (arba „zagotovkes” dedančių?) brigada aiškina, jog Krymas RU priklauso. (Užkabinama ir Lietuva) TAIP SUDAROMAS ĮSPŪDIS, JOG TAI LIETUVIŲ DARBAS, JOG LIETUVA PRIEŠ TOTORIUS ir PRIEŠ UA… Mano komentarų ten per maža. Padėkite ATSKIESTI tą „Krym naš” – ne Kremlius, o totoriai turi teisę tai spręsti. Ir net tik vieno kolonisto (aktyvaus „referendumų” balsuotojo) balsas TEN yra NETEISĖTAS. Kaip ir neteisėti yra Kremliaus kitų tautų žemėse organizuojami „balsavimai”, „referendumai” ir bet koks šeimininkavimas. Būkite geri –… Skaityti daugiau »

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top