Rasa Kalinauskaitė: Naglis Puteikis – „kitas kandidatas“

Vyriausiajai rinkimų komisijai paskelbus 7 kandidatus, kurie dalyvaus Lietuvos prezidento rinkimuose, Dalios Grybauskaitės rinkimų kampaniją vykdanti žiniasklaida niekaip negali susitaikyti su faktu, kad šiame sąraše yra Naglio Puteikio pavardė.

Didžiausias šalies interneto portalas „Delfi“ paskelbė barzdotos – daugiau nei dviejų savaičių senumo – apklausos duomenis, kuriuose nurodytos tik 6 kandidatų pavardės, o vietoje N. Puteikio puikuojasi įrašas – „kitas kandidatas“:

Kodėl ši ne pirmo šviežumo apklausa (atlikta kovo 15–20 dienomis), kurioje nutylėtas vienas iš kandidatų, paskelbta tik dabar, ją atlikusi bendrovė „Spinter tyrimai“ negalėjo paaiškinti. Anot įmonės atstovo, tai „vidinio bendradarbiavimo“ su „Delfi“ dalykai, neskelbiami visuomenei.

„Spinter tyrimų“ teigimu, N. Puteikio nutarta neminėti, nes už jį pasisakę mažiau nei 2 proc. apklaustųjų (kiek konkrečiai, nežinoma, nes įmonė tai nustatė neskaičiavusi). Vis dėlto abejoti tokiu paaiškinimu verčia beveik tuo pat metu (kovo 13–17 dienomis) atlikta „Vilmorus“ apklausa, kurioje už N. Puteikį teigė balsuosią 3,7 proc. žmonių.

Tai jau antras kartas, kai „Delfi“ „pamiršo“ N. Puteikio pavardę.

Nemalonus dalykas nutiko ir TV3 televizijai. Balandžio 4 d. Žinių laidoje (toje pačioje, kurioje įvyko įsimintinas N. Makaraitytės interviu su N. Puteikiu) žiūrovams buvo pasiūlyta portale zinios.lt balsuoti už savo palaikomą kandidatą, o šios apklausos rezultatus pažadėta parodyti laidos pabaigoje.

Štai kaip atrodė apklausos skaičiai portale zinios.lt (fotografuota 19 val. 20 min.):

Už N. Puteikį pasisakė 23 proc. apklaustųjų.

O štai kokie rezultatai buvo paskelbti TV3 laidos eteryje (fotografuota 19 val. 19 min.):

Čia prie N. Puteikio pavardės parašytas jau kitas skaičius – 11 proc.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top