Realybės pergalė: Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos konstitucijoje skelbiama, kad „lytis yra biologinė“

Akivaizdžiai atmetant translyčių ideologiją ir laimint moterų teisių aktyvistams, Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos konstitucijoje bus viešai paskelbta, kad lytis yra biologinė tikrovė, kuria turi būti vadovaujamasi gydant pacientus.

Po to, kai Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) uždraudė skirti vaikams lytinio brendimo blokatorius, dar vienas svarbus nubudusiųjų medicininio mąstymo ramstis, kad lytis yra kintanti sąvoka, atrodo, irgi bus išardytas, nes NHS konstitucijoje bus įrašyta: „Mes apibrėžiame lytį kaip biologinę lytį“.

Praktiškai atnaujintas visuomeninės sveikatos priežiūros sistemos valdymo dokumentas reiškia, kad vadinamosios translytės moterys negalės patekti į tik moterims skirtas ligoninių palatas, rašo The Telegraph.

Šiuo metu, kai sprendžiama, kur patalpinti pacientus, nepripažįstama, kad lytis yra biologinis faktas todėl kai kurios pacientės moterys priverstos dalintis palata su biologiniais vyrais, kurie teigia esantys translyčiai.

Naujojoje konstitucijoje bus išdėstyta, kad NHS pacientai „neturės nakvoti vienoje patalpoje( ) su priešingos biologinės lyties pacientais“. Anksčiau dokumente buvo teigiama, kad pacientai bus apgyvendinami tos lyties palatoje, su kuria lytimi jie tapatinasi.

Reaguojant į pacienčių moterų prieštaravimus dėl to, kad jas prižiūri translyčiai slaugytojai ar gydytojai, konstitucija taip pat leis pacientams prašyti, kad juos prižiūrėtų tos pačios lyties sveikatos priežiūros specialistas.

Pakeitimai atlikti nurodžius vyriausybės ministrams, kuriems pavesta bent kartą per dešimt metų atnaujinti NHS konstituciją. Paskutinį kartą dokumentas buvo atnaujintas 2015 m. Tačiau, be ministrų pastabų, du mėnesius vyks viešos konsultacijos, per kurias visuomenės nariai ir sveikatos priežiūros sektoriaus atstovai galės pateikti papildomų pasiūlymų dėl konstitucijos pakeitimų.

Sveikatos apsaugos ministrė Viktorija Atkins (Victoria Atkins), reaguodama į paskelbtus pakeitimus, sakė: „Įrašydami tai į NHS konstituciją pabrėžiame, kaip svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp visų pacientų teisių ir poreikių, kad sveikatos priežiūros sistema būtų greitesnė, paprastesnė ir teisingesnė visiems“.

Žingsnį pripažinti lytį kaip biologinę tikrovę sveikino moterų teisių aktyvistai, kurie jau seniai teigia, kad Didžiojoje Britanijoje dėl translyčių ideologijos brovimosi į vyriausybę moterų teisės buvo apribotos vyrais gimusių translyčių asmenų naudai.

Kampanijos „Lytis svarbi“ vadovė Maja Forsteiter (Maya Forstater), anksčiau atleista iš kovos su skurdu ekspertų grupės, nes pareiškė, kad translytės moterys iš tikrųjų vis dar yra vyrai, pasveikino pokyčius kaip „puikią naujieną“:

„Tai, kad oficialioje politikoje, pavyzdžiui, NHS konstitucijoje, painiojama „lytis“ (angl. – sex) ir „socialinė lytis“ (angl. – gender), leido paminti moterų teises vardan translyčių tapatybės“, – sakė ji ir tvirtino, kad daugelį sveikatos priežiūros sektoriaus atstovų „suglumino ir išgąsdino“ translyčių ideologai.

Forsteiter sakė, kad šis žingsnis yra „paprasčiausias grįžimas prie sveiko proto ir pavėluotas pripažinimas, kad moterų gerovė ir saugumas yra svarbūs“.

Tačiau ne visi buvo patenkinti atnaujinimais, o NHS konfederacijos vyriausiasis pareigūnas Metju Teiloras (Matthew Taylor) kalbėjo, kad sveikatos sistema neturėtų būti įtraukiama į „priešrinkiminius kultūrinių karų debatus“.

Teiloras teigė, kad svarbu, jog „aukštos kokybės priežiūra būtų teikiama visiems“, ypač numanomai marginalizuojamoms grupėms, įskaitant „translyčius ir nei vienai iš dviejų lyčių savęs nepriskiriančius (angl. – non binary) pacientus“, siekiant sumažinti „nelygybę“. Toliau jis reikalavo, kad konstitucijos pakeitimai būtų „aiškūs ir tinkami NHS darbuotojams, kad jiems nereiktų tikėtis, jog vietos lygmenyje teks interpretuoti dviprasmiškus nurodymus“.

Spręsdami aiškumo poreikį sveikatos priežiūros sistemoje, vyriausybės ministrai taip pat pareikalavo, kad atnaujinta Konstitucija įpareigotų paslaugų teikėjus veiklą vykdyti naudojant „aiškius terminus“ ir atsisakyti prieštaringų nubudusiųjų frazių, tokių kaip „maitinimas krūtine“ (angl. – chestfeeding) ir „gimdantys žmonės“ (angl. – people who give birth).

Šaltinis: breitbart.com

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top