Recepas Erdoganas: „ES Turkijos reikia labiau nei Turkijai ES“

BNS

Europos Sąjungai (ES) Turkijos reikia labiau nei Ankarai reikia šio bloko, antradienį pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas), smerkdamas naują Europos Parlamento ataskaitą, kurioje griežtai kritikuojama padėtis dėl teisės viršenybės jo šalyje.

„Europos Sąjungai Turkijos reikia labiau nei Turkijai reikia Europos Sąjungos“, – sakė R.T.Erdoganas, Ankaroje kalbėdamas municipaliniams lyderiams, ir šie jo žodžiai buvo sutikti pritarimo šūksniais.
Sakydamas tą kalbą, kurią transliavo televizija, prezidentas „provokuojama“ pavadino praėjusią savaitę paskelbtą Europos Parlamento ataskaitą, kurioje Ankara kaltinama nusigręžianti nuo demokratijos.

Jis kritikavo ataskaitą už tai, kad joje Turkija negiriama už 2,7 mln. sirų pabėgėlių priėmimą iš kaimyninės karo draskomos Sirijos.

„Šioje šalyje rūpinamasi trimis milijonais žmonių, kad jie netrukdytų europiečiams. Ar ataskaitoje apie tai kas nors pasakyta?“, – klausė R.T.Erdohanas.

„Tokiu metu, kai mūsų santykių su Europos Sąjunga stadija yra teigiama dėl migrantų…, provokuojama pateikti tokią ataskaitą“, – pridūrė jis.

Turkija anksčiau šiais metais sutarė su ES dėl virtinės priemonių, turinčių pažaboti į Senąjį žemyną plūstančių migrantų iš Sirijos ir kitų neramių šalių srautą. Mainais Ankarai buvo pažadėtas bevizis režimas ir spartesnis derybų dėl šalies prisijungimo prie ES procesas. Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu (Achmetas Davutohlu) perspėjo pirmadienį, kad Ankara nevykdys savo įsipareigojimų pagal svarbų susitarimą dėl migrantų, jeigu ES iki šių metų birželio netesės savo pažado įvesti bevizį režimą turkams.

„Tai abipusis įsipareigojimas. Jei ES negali žengti būtinų žingsnių, kurių iš jos reikalaujama, tuomet, žinoma, nereikėtų tikėtis, kad tuos žingsnius žengs Turkija“, – sakė A.Davutoglu žurnalistams Ankaros oro uoste prieš skrydį į Strasbūrą sakyti kalbos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top