Reikalavimas perduoti ES prieglobsčio priėmimo paslaugas iš išorės

Remiantis nauju pasiūlymu, prieglobsčio ES prašantiems migrantams turėtų būti leista pasilikti už Sąjungos ribų, kol bus išnagrinėti jų prašymai.

Pasiūlymą remia Čekijos ir Danijos vadovaujama ES šalių grupė, praneša Euractiv.

Šalys rengia laišką Europos Komisijai, kuriame siūlo migrantus, bandančius nelegaliai patekti į ES, perkelti į trečiąsias šalis ir ten nagrinėti jų prašymus.

„Ten jiems būtų galima rasti ilgalaikį sprendimą“, – rašoma laiške, su kuriuo susipažino Čekijos laikraštis Hospodářské noviny.

Ši sistema panaši į tą, kurią planuoja įdiegti Jungtinė Karalystė, ir pagal kurią dalis Jungtinės Karalystės prieglobsčio prašytojų priėmimo funkcijų bus perduota Ruandai.

Pagal naująjį pasiūlymą tokia sistema turi būti taikoma ES lygmeniu. Plane taip pat numatoma perkelti asmenis, kurie jau yra ES šalyje, bet joje negavo prieglobsčio, o tai reiškia, kad tokie imigrantai galėtų būti nukreipti į trečiąsias šalis, iš kurių jie savo ruožtu galėtų būti deportuoti.

Laiško iniciatorės yra Danija ir Čekija, tačiau pasiūlymui, Euractiv duomenimis, pritaria dauguma valstybių narių, įskaitant Nyderlandus, Baltijos šalis ir Italiją.

Vengrija rekomenduoja panašų sprendimą – vadinamąjį eksternalizavimą –, tačiau laiško dar nepasirašė. Vienas diplomatas Euractiv portalui sakė, kad Vengrija šiame kontekste laikoma „toksiška“ ir kad ji gali pakenkti tikslui, jei šalis bus su tuo susijusi.

Šaltinis: friatider.se

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top