Remdamas Rimantės Šalaševičiūtės kandidatūrą į sveikatos apsaugos ministres, premjeras giria jos laikyseną tragiškoje Garliavos istorijoje

Eglė Samoškaitė | DELFI.lt

Lietuvos socialdemokratų partija nusprendė, kad sveikatos apsaugos ministrą Vytenį Andriukaitį pakeis moteris. Kandidate į šias pareigas siūloma Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Tam pritarė socialdemokratų prezidiumas.

„Šitą sprendimą lėmė tai, kad mūsų bičiulė R. Šalaševičiūtė yra gana principinga, reikli ir tikrai gina savo poziciją labai stipriai. Mes įsitikinome tuo, kai ji užėmė ankstesnes pareigas ir kai buvo išsakomi įvairiausi kaltinimai jos adresu. Puikiai atsimename šitą istoriją. Matėsi, kad ji laikėsi savo nuomonės ir savo pozicijos, o jos išsakyta pozicija buvo teisinga, nors tikrai buvo nepagrįstai daug kartų apkaltinta tam tikrų piliečių. Todėl manau, kad ji galės ir toliau įgyvendinti sveikatos apsaugos ministro V. Andriukaičio pradėtą sveikatos reformą, nes tik stiprūs žmonės sveikatos apsaugos sistemoje gali ją įgyvendinti. Aš ir anksčiau buvau pasakęs, kad ministro noriu ne iš medikų tarpo“ – po posėdžio sakė premjeras.

Kaip žinoma, prieš tapdama Seimo nare R. Šalaševičiūtė ėjo Vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas, bet nebeturėjo galimybių toliau dirbti šio darbo, mat Lietuvoje kilus vadinamajam pedofilijos skandalui ji buvo kaltinama, kad nepalaikė Kedžių pusės, ir prarado pasitikėjimą Seime.

R. Šalaševičiūtė žurnalistams kalbėjo, kad nors ji ir nėra sveikatos apsaugos srities specialistė, bet turi žinių vaiko teisių apsaugos srityje. Pagal išsilavinimą R. Šalaševičiūtė yra teisininkė.

„Aišku, ką žinau, yra lašas jūroje. Bet apskritai aš esu geras vykdytojas. Kadangi buvo išreikšta partijos bičiulių valia ir balsavimas lėmė, jog man reikia apsispręsti, manau, kad tai naujas iššūkis, bet ne pirmas. Pradėdavau nuo nulio, bet sugebėdavau dirbti tuos darbus, kurie būdavo pavedami. Manau, vasaros laikotarpiu bus galimybė susipažinti su pavaldžiomis institucijomis, ministerijos padaliniais, jų atliekamu darbu, problemomis ir tikiuosi, kad ministras V. Andriukaitis tikrai man padės suvokti šio darbo subtilybes“, – sakė parlamentarė.

Iš pradžių partijos Sveikatos apsaugos komitetas pasiūlė tris kandidatūras prioriteto tvarka.

Pirmas kandidatas buvo Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas. Jeigu jis nesutiktų imtis šių pareigų, antruoju kandidatu turėjo tapti sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas, trečiuoju – irgi viceministras Erikas Mačiūnas.

A. Sysas prezidiumo posėdyje aiškiai pasakė nesutinkantis tapti sveikatos apsaugos ministru. Politikas sakė neišmanantis sveikatos apsaugos srities ir neturintis jokio noro gyvenimo aprašyme parašyti, jog buvo ministras. Socialdemokratas aiškino, kad ministro pareigų imtųsi, jeigu būtų pasiūlyta kita sritis, kurioje jis jaustųsi kaip žuvis vandenyje.

Socialdemokratai taip pat svarstė, kad šioms pareigoms reiktų ne vykdytojo, bet tikro politiko. R. Šalaševičiūtės pavardė nuskambėjo per patį prezidiumo posėdį, ją į šias pareigas pasiūlė Seimo narys Artūras Skardžius. Pati R. Šalaševičiūtė sakė, kad jai tai būtų visiškai nauja sritis, bet tokios galimybės neatmetė.

Partijos Sveikatos apsaugos komitetas taip pat prašė premjero, kad jeigu prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiktų patvirtinti nė vieno šio kandidato ministru, tuomet būtų palikta tuščia vieta ir derybos būtų tęsiamos. Kai kurie politikai irgi svarstė, kad nieko tokio nenutiks, jeigu kurį laiką sveikatos apsaugos ministro pareigas eis kitas ministras.

Prieš pat posėdį pasklido neoficialių žinių, kad neva R. Šalaševičiūtės pavardė būtų tinkama prezidentei D. Grybauskaitei.

Kiek anksčiau buvo svarstoma galimybė į sveikatos apsaugos ministro vietą skirti dabartinį krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką, o vadovauti Krašto apsaugos ministerijai pavesti Seimo vicepirmininkui Gediminui Kirkilui. Tačiau šios rotacijos buvo atsisakyta, nes J. Olekas nepanoro keisti pozicijų, o G. Kirkilas nebesutiko užimti ministro pareigų.

DELFI primena, kad sveikatos apsaugos ministro postas atsilaisvino kai valdantieji nusprendė dabartinį ministrą V. Andriukaitį deleguoti į Europos Komisiją. Iš pradžių ministras norėjo tęsti darbus iki rudens, tačiau tam pasipriešino premjeras Algirdas Butkevičius, kurio nuomone, naujas ministras turi pradėti dirbti po Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
39 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pilietis

kas darosi,valdziazmogiai jauciasi kaip nuosavam uabe,kur mes nueisim su tokiom ministrem ?,baisu…….

Tokioms medūzoms

pavedama griauti Lietuvą. Negi visi jauni, išsilavinę žmonės paliko Tėvynę? Ar nereiktų jaunimui užleisti vietą prie lovio, kad išgelbėti Lietuvą?

Vilniete

Oi,Oi,Oi!Apsaugok ,viespatie, nuo tokios ministres.

Klausimėlis

Kodėl socdemai renkasi senosios gvardijos elementus?Ar jaunimo neturi,ar seniai nuolankiai patikimi-nekąs į ranką šeimininkams?
Kur nueisim?Dabar viduramžiai mūsų padangėj-valdo kniaziai,grįšim į pirmykštę
bendruomenę,valdys iki dantų ginkluoti vadukai…

ruskeliai, komunistai, kgbistai, pedofilai

ruskeliai, komunistai, kgbistai, pedofilai – dirba ranka rankon.

Lina

Matyt iš tikrųjų niekas nenorėjo eit į sveikatos ministrus, vyrai gudresni

Jonas

Matyt ir draugai kandžiojasi ,kad [matomai] tyčia Butkevičiui pakišo tokią personą.

Na koks skirtumas

Sysas nesutiko, sutiko Šalaševičiūtė. Svarbu savas ir patikimas.

pati tinkamiausia

Geresnės sveikatos apsaugos ministrės tikrai nematau. Pataikyta į dešimtuką. Būsime ne tik sveiki, bet ir laimingi. Ši moterėlė kur stojo, ten žolė nedygo. Valio tris kartus.

Štai kaip

sisteminiai sraigteliai gerai įsukami į supuvusios sistemos suteptą mašinėlę.

Skaitytoja

Štai, teks visiškai nežiūrėti TV, nes pamačius tą snukį, apsivemsiu…

Gnybtas

ar atsimenat…mes sotus ,laimingi,siltai aprengti…t.t.,tik gaila,gyvensim kur kas trumpiau.

viskas aisku

sistema atsidekoja nusipelnusiai tarnaitei, padejusiai susidoroti ikalinti vaikyste.

NĖRA ŽODŽIŲ..

„bičilių” partijai – fiasko..

tai ką daryti

socdemams, jei jie nebeturi asmenybių, tinkančių užimti šį postą? Šalaševičiūtė nepasižymi giliu protu, bet tai ko gero mažesnė blogybė palyginus su Sysu ar kitais galimais kandidatais.

O ir Garliavos istorija parodė, kad šis judėjimas pateko į labai blogas rankas.

Nu BLIN

socdemų agonijos pradžia. Kodėl būtinai į ministerius iš seimo narių? Ar nėra laisvų šio amato specialistų? Tai sysas stumiamas , tai šalaševičiūtė. Tegul sau sysas sysia paskutine kadencija, o šalaševičiūtė buvo Vaiko teisių apsaugos kontroliere. Matėm kaip ji apgynė vaikų teises. Neduok, Dieve kai pradės ginti ligonių teises greit nuvaris į dausas.

Salaseviciute

per televizija pasake,kad yra labai gera vykdytoja ir ka lieps partija ji 100proc. ivykdystelevizija

Al.

Ir kiek gi tęsis tie rypavimai. Mirusius palikim mirusiems. Padorūs žmonės privalo sukurti partiją, su kuria išeitų į Seimą. Na bent jau būtų partija, už kurią būtų ne gėda balsuoti, ir kuri iš tikro dirbtų.

rasa

kaip baisu ka siulo I ministrus,a buka ,didzigalve boba.Kokia ji gali buti sveikaos minisre jei nei a,nei near tos srities specialist.Baisu iki ko nusiritome

Vadakste

15 min. yra straipsnis , kad Anglijoje suimta simtai vaiku tvirkintoju, o labai gerai , kad LT tokiu nera , ar nerasta.Kazkaip neitiketina .

zero

Ir kas tik tų kūrižalingribin lietuvių sveikata nesirūpina? Ir visi pradeda nuo nulio, ir visi viens kitam taip padeda.
Kuo toliau, tuo linksmiau darosi. Matyt, greit visi pradėsim žvengti kaip eržilai ir kumelės. Ir nueis per pasaulį garsas apie kūrinžalingribin Letuvos neregėtus laimėjimus gyvulių fermos augintinių sveikatoje.
Amžina šlovė bičiuliams.

nuomone

kaip sake musu patriarchas kas gali paneigti……Ogal sis postas ir yra padeka uz tai ,kad atatinkamai laikesi pedofilijos byloje.o Butkevicius tai zemiau kritikos…

Pensininke

rasoma, kad Butkevicius jau anksciau aptare R.Salaviciutes kandidatura i ministres ir manau, kad tai „padeka” uz vaiko gynimo teises. Butkevicius skystablauzdis , kai neturi ir negali reiksti tvirtos savo nuomones del kompetentingu ministru skirimo, o pasikliauja bet kokiais pasiulytais.

kažin kodėl

nepaskyrė A. Pavilionienės, išgydytų nuo visų „fobijų”…

kokia vyriausybė,tokios srėbtuvės

Visa vyriausybė tokia „gera” ir „legitimi”,kad kaušu srutų kaimo išvietės tikrai nepagadinsi.Visą vyriausybės „gerumą” karūnuoja išsižiojusi vėpla premjero kėdėje,valdoma gerokai sumanesnių „pilkųjų kardinolų”.

KODĖL

socdemai žudo savo partiją, paskirdami asmenį, kuri tiktų nebent „motušės” vaidmeniui tam tikroje įstaigoje?………………

gudi giria

kovotojai iskovojo jums liaudziai laisvintis ir eiti balsuoti,del referendumo,bet jus nusispjiovet,tai kasmaras tik presides,o jeigu tauta balsavusi dar nors po viena atgaivins prisnudusi tautieti,bus jega vienykites

stumia

Stumia Garliavos budelius karjeros laiptais – atėjo laikas atsidėkoti visiems, numarinusiems pedofilijos bylą

Tadas

Toks tokį ir giria.

jonas

Grybauskaite,del savo praeities ir del seksualines orentacijos,yra tampoma uz virvuciu marionete.Paziurekime kokia ji renkasi komanda ir kas uz tos komandos stovi.Salaseviciute sveikatos ministre!!!!Ar ka nors gedingiau buvo galima sugalvoti?????Ar tai nepasityciojimas is TIESOS! ieskotoju?Tai spjuvis teisingumui i veida…..ir i zmoniu lukescius taip pat.
kopy

to Vida  Valuniene

Pritariu jums.Aplamai iki ko nusirito Lietuva/?Baisu ir neitiketina.

KPSS

aikysena jos buvo puiki. Gavo nurodymą išsukti didelius ponus, kuriems pradėjo padai svilti dėl draudžiamos „meilės” vaikučiams – ir išsuko. Užtai tuoj pat buvo jais atsilyginta dosniai: šilta vietelė Seime, o dabar netgi ir pelningoje ministerijoje (juk nesiūlo į nusmurgusias Kultūros ar Socialinės apsaugos ministerijas)

Žmogus turi užsimokėti,kad

gyventų…Liūdna.

Senis

Kiekviena virėja gali valdyti valstybę. V.I.Leninas.

Įdomu

o tai ko tyli sakalėlis? Žado neteko?

netekusiai

vieno posto pasiūlytas dar aukštesnis ir ypač atsakingas. Ar ne lietuviška? Čia gi Lietuva, čia vis kitaip nei visame sviete…

mes jau

turėjom progos įsitikinti, kad vykdytoja esate puiki. Gavusi užsakymą, net aukas galite paversti nusikaltėliais ar padaryti įtariamaisiais, kaip a.a. Drąsių, kuris tiek laiko gaišo, kol jūs murdėte Jį purvuose.

Turi

atidirbti.Bus chaosas.Daug kalbės ir vykdys nurodymus.Paviršutiniškai.

39
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top