Renkame Respublikos prezidentą (papildyta)

Kaip praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), patikslinus duomenis, iki 14 valandos balsavo kiek daugiau nei ketvirtadalis rinkėjų – 26,9 proc., tokie skaičiai gauti iš 2003 apylinkių (iš viso jų – 2004). Dar 6,03 proc. rinkėjų balsavo iš anksto.

Per prezidento rinkimus 2009 metais rinkėjų aktyvumas buvo kiek maženis – iki 14 val. savo valią buvo pareiškę 26,54 proc., išankstinio balsavimo aktyvumas irgi buvo šiek tiek mažesnis – 5,12 proc. Iš viso rinkimuose dalyvavo ir savo valią išreiškė 51,76 procento rinkimų teisę turinčių piliečių.

Primename, kad rinkimai baigsis dar šiandien, jei esant ne mažiau kaip 50 proc. aktyvumui vienas kuris nors kandidatas gaus daugiau kaip pusę visų rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų. Jei aktyvumas bus mažesnis nei 50 proc., jau pirmajame ture gali laimėti tas kandidatas, už kurį balsuos daugiausia, bet ne mažiau kaip trečdalis visų rinkėjų.

Antrasis turas numatytas kartu su Europos Parlamento rinkimais gegužės 25 dieną.

* * *

Policija praneša, kad iki 16 val. gauti 47 pranešimai apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Daugiausia sulaukiama pranešimų apie neleistiną rinkimų agitaciją. Taip pat gaunama pranešimų apie įtartinus asmenis ir automobilius, kuriais neva vežami rinkėjai. Didžioji dalis tokių pranešimų gauta iš Vilniaus ir Kauno apskričių. Kol kas ikiteisminiai tyrimai nepradėti.

* * *

VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė sakė, kad VRK yra gavusi skundų ir dėl eilių, ir dėl negautų rinkėjo kortelių, ir dėl bandymo pirkti balsus už 10–20 litų ar alkoholiniais gėrimais, ir dėl neleistinos agitacijos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top