Renolda Senavaitienė. Nepaaiškinamas medžių naikinimas Klaipėdoje

Saulėtą balandžio pirmadienį, išėjusi pasivaikščioti Danės krantine, kitoje upės pusėje pamačiau reginį, kuris pritrenkė: prie gražuolio „Meridiano“ iš peties darbavosi „Klaipėdos želdinių“ vyrų brigada su visa technika. Vertė didžiausius medžius!..

Galbūt nebūčiau patyrusi šoko, jeigu šis faktas nebūtų turėjęs priešistorės.

Taigi… Jau mažiausiai mėnuo, kaip mūsų miesto visuomenininkai ir aktyvūs piliečiai miesto valdininkams neduoda ramybės dėl neseniai atsiradusios naujos Klaipėdos tvarkytojų „mados“ ir nematyto aktyvumo „nudrožti“ mieste augančius medžius, viršūnėse paliekant „čiupą“ (kelias šakeles), o senuosius – kirsti nesigailint ir nedvejojant.

Kad nebūtų apkaltinti nekompetencija, aktyvistai prisikalbino Gamtos mokslų specialistes, kurios, įsigilinę į situaciją, patvirtino nuogąstavimus apie nereikalingą medžių žalojimą – naikinimą įvardijant visą tą procesą tinkamu genėjimu. Pradėjo protestuoti Debreceno gatvės gyventojų bendruomenė, Klaipėdos žaliųjų sąjunga… Nepartinio demokratinio judėjimo Klaipėdos skyrius kartu su Žaliųjų sąjunga pateikė Miesto ūkio ir aplinkos komitetui prašymą svarstyti sprendimą iš naujo ir stabdyti tokį gamtos niokojimą. Nors dalyvaujant visuomenininkams buvo plėtojama karšta diskusija, rezultatas nieko neišsprendė – tarybos nariai pasiūlė dėl medžių kirtimo ir naujų sodinimo surengti konferenciją, kur viskas bus išaiškinta… mums neprotingiems…

Deja, tuo viskas ir baigėsi. Bet Klaipėdos visuomenininkai jau įpratę prie savų, eilinių žmonių nuomonės negerbiančių ir nuspėjamų savivaldybės klerkų fokusų. Pradėjome visi ieškoti, kur dingo ta Miesto ūkio ir aplinkos komiteto pažadėta konferencija. Niekas nieko nežino ir negirdėjo – išnyko lyg dūmas. Ūkio departamento direktorius ponas Dūda pasakė, kad konferencija bus, bet kada, negali nurodyti… Amen.

Prieššventinę savaitę įvykusiame to paties Miesto ūkio ir aplinkos komiteto posėdyje miestiečiai sugužėjo pasižiūrėti į skaisčias valdininkų akis… Visuomenininkams užsiminus apie medžių kirtimo klausimą posėdžiaujantys be galo nustebo. Teko iš naujo aiškinti, ką jie buvo pažadėję miestiečiams…

O balandžio 28 dieną 15 valandą nusamdyti savivaldybės „Klaipėdos želdiniai“ iš peties pjovė didžiausius, sveikus medžius miesto širdyje. Ir jiems nė motais, kad dalis miesto visuomenės apie tokį barbariškumą nieko nežino, o tie, kurie stengiasi ginti iki šiol niekam neužkliuvusius medžius, yra ciniškai ignoruojami.
Ir gerai, kad nežino, nes galimai biomasė atiduodama kaip biokuras, o pinigėliai neapskaičiuojami – juk už vieno medžio „genėjimą“ imamas ar ne 150Lt. mokestis, o į jų vietą bus sodinami (duok Dieve, per dešimt metų sulaukti) importiniai sodinukai, kurių vienas kainuoja 700 Lt. Be to, po 7 metų juos jau reikės kirsti ir keisti kitais…Ir t.t., ir pan.

Tegyvuoja plika Klaipėda! Šlovė Dūdai ir savivaldybės Išminčiams!

Klaipėdoje tikrai „stengiamasi“ ugdyti pilietinę visuomenę ir paisyti jos nuomonės. Ar žmonės kalba, ar vėjas pučia – vienodas požiūris. Gyvensime šiltose, gražios pilkos spalvos dulkėse, o pamatę gatvėje daugiametį medį, apsiverksime iš džiaugsmo.

O jeigu rimtai, tai visi viską mato ir supranta. Tokia padėtis kelia pasipiktinimą. Todėl norime pasakyti – liaukitės elgtis negarbingai, mylėkite bent kiek savo miestą ir jo žmones. Galų gale neapgaudinėkite taip primityviai. Nes čia gyvename mes. O jūs mums dirbate. Tad dirbkite taip, kaip reikia Klaipėdoje gyvenantiems, o ne galai žino, kam.

Visų neabejingų klaipėdiečių vardu

NVO asociacijos „Klaipėdos piliečiai“ pirmininkė Renolda Senavaitienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top