Reportažas iš akcijos „Apginsime Šeimą – išsaugosim Lietuvą!“

Siūlome reportažą iš birželio 16-osios pilietinės akcijos-koncerto, organizuoto Lietuvos šeimų sąjūdžio.

Aikštės TV reportažo autorė – Aušra Gabalytė, fotoreportažas – Juozo Valiušaičio ir Aurelijos Babenskienės.

* * *

Šeimos rinkosi į akciją „Apginsime Šeimą – išsaugosim Lietuvą!“

Pro Patria

Sekmadienio popietę aktyvios Lietuvos šeimos rinkosi į telkiamąją pilietinę akciją „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“.

Renginyje, kurį vedė aktoriai Dalia Michelevičiūtė ir Giedrius Arbačiauskas, kalbėjo psichologė Eglė Mirončikienė, psichoterapeutas Gintautas Vaitoška, tėvų forumo atstovas Renaldas Jančiauskas, motinos ir tėvai. Visų pasisakymų pagrindinė mintis – Seimui svarstyti pateiktos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos bei kone skubos tvarka priiminėjama „socialines lytis“ įteisinanti Stambulo konvencija Lietuvai nepriimtina ir valdantieji neturi teisės jų priimti.

„Smurto sąvoka naujose įstatymo pataisose yra išplėsta iki absurdo. Dėl mums primetamų naujovių smurtautoju prieš vaiką galės būti pavadintas ir padorus tėvas, griežtu tonu sudrausminęs nepilnametį vaiką, kai šis nenaktinėtų“, – susirinkusiems teigė psichologė E. Mirončikienė.

Kas slepiasi po „socialinės lyties“ sąvoka, kurią siekiama įvesti vadinamąja Stambulo konvencija, aptarė psichoterapeutas G. Vaitoška: „Jei Seimas [šią konvenciją – red. pastaba] ratifikuos, būsime priversti nediskriminuoti dėl „socialinės lyties“. Australijos žmogaus teisių komitetas rašo, kad be vyro ir moters yra dar 23 socialinės lytys. Galbūt mūsų „atsilikusioje“ šalyje „socialinių lyčių“ bus kokiu tuzinu mažiau, tačiau priėmus konvenciją aš turėsiu teisę pasivadinti moterimi, o pasų skyrius turės pakeisti mano dokumentus. Tokia tvarka jau galioja Vokietijoje. Jei kas iš jūsų nesutiksite manęs vadinti moterimi, aš galėsiu jus patraukti teisinėn atsakomybėn už lyties tapatybės diskriminaciją.“ Ši konvencija atveria kelius vaikų darželiuose ir mokyklose diegti programas, kuriomis turėtų būti griaunami „stereotipiniai lyčių vaidmenys“. Pasak psichoterapeuto, „tai reiškia berniukų resocializavimą moteriškumo kryptimi: moteriško stiliaus apsirengimo skatinimą, vos ne privalomą žaidimą su lėlėmis, ir pan., o taip pat ir homoseksualių santykių propagandą“.

Kaip teigė viena iš pilietinės akcijos organizatorių Jolanta Kriščiūnaitė, šio renginio tikslas – atkreipti Lietuvos šeimų ir visuomenės dėmesį į svarstomas įstatymo pataisas, kuriose vaiko teisių apsaugos ir teisėtvarkos institucijoms numatyta galimybė savo nuožiūra, be teismo sprendimo, nedelsiant paimti vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų.

„Didelė dalis Lietuvos tėvų, susipažinę su svarstomomis pataisomis, pripažino pasijutę grąžinami į sovietmetį. Anuomet juk visomis žmogaus gyvenimo sritimis rūpinosi „visažinė“ totalitarinė valstybė. Tačiau demokratinės Lietuvos valstybės Konstitucija laiduoja tėvams teisę auginti ir auklėti savo pačių vaikus. Čia susirinkome pasisakyti ne tik už šios teisės išsaugojimą, bet ir už prigimtinę šeimą, už vaiko teisę augti su tėčiu ir mama. Esame prieš smurtą, ir smurto tikrai netoleruojame, bet negalime leisti ardyti šeimų, įteisinti socialinių lyčių bei kitų nesusipratimų, paneigiančių mūsų esminės valstybės ląstelės – šeimos – gerovę ir ateitį“, – teigia J. Kriščiūnaitė.

Pilietinės telkiamosios akcijos „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“ metu susirinkusieji klausėsi dainų, kūrė Šeimos ugnį, pynė vainikus. Mažieji akcijos dalyviai piešė, pūtė muilo burbulus, žaidė.

Pilietinės akcijos organizatorių teigimu, valstybės pagrindas – šeima – kyla iš vyro ir moters, iš tėvystės ir motinystės, iš tėvų lyčių skirtingumo ir papildomumo. Prigimtiniai vyro ir moters skirtumai, nepriklausantys nuo kultūros ir auklėjimo, skirtingai, bet taip pat reikšmingai kuria šeimą, tautą, valstybę. Šeimos pareiga yra rūpintis ir auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus, kad jie taptų dorais piliečiais, kaip ir skelbiama LR Konstitucijoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top