Retro. Jurga Tvaskienė. Prezidentė tarp pedofilų ir mergaitės

Tragiška Garliavos istorija iki šiol kupina nutylėjimų, neišnarpliotų minklių, aukščiausių Lietuvos pareigūnų, prokurorų ir teisėjų keistų, nepaaiškinamų poelgių.

Prisiminkime: vadinamąją Kauno pedofilijos bylą net kelias valandas nagrinėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasikvietusi į savo kabinetą tuometinį generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, kuris taip ir nesuteikė asmeniškai prašytos apsaugos kurso draugui, Kauno apygardos teismo teisėjui Jonui Furmanavičiui, ir kurį valstybės vadovė globoja iki šiol, keldama vis į aukštesnį teismą.

Prezidentė ėmėsi ir dar vienos unikalios paslaugos – ji tarpininkavo pedofilija įtariamam piliečiui Andriui Ūsui, perduodama jo skundus Teisėjų etikos ir drausmės komisijai.

Šį keistą D. Grybauskaitės poelgį 2010 metų sausio 30-ąją „Lietuvos žiniose“ komentavo žurnalistė Jurga Tvaskienė. Minint prabėgusius pustrečių metų nuo Garliavos šturmo, verta šį komentarą prisiminti.

* * *

Prezidentė tarp pedofilų ir mergaitės

Jurga Tvaskienė | „Lietuvos žinios“ | 2010 m. sausio 30 d.

Kas Drąsiaus Kedžio dukrelės prievartavimo byloje daro tokį stiprų poveikį Generalinei prokuratūrai, kad jos vadai pasiryžta meluoti net prezidentei? Ir ar tikrai šis melas valstybės vadovei pasirodys nepriimtinas žinant, kad prezidentūra tarpininkauja įtariamam pedofilui Andriui Ūsui?

Vakar nuskambėjusi žinia, kad generalinis prokuroras Algimantas Valantinas šį trečiadienį užsitikrino prezidentės Dalios Grybauskaitės paramą meluodamas, kad D.Kedžio dukrelės seksualinio išnaudojimo byla sėkmingai baigta, o joje įtariamuoju paskelbtas A.Ūsas netrukus keliaus į teismą, buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus.

Tačiau situacija iškyla visai kitoje šviesoje, kai paaiškėja, kad prezidentūra ėmėsi tarpininkauti įtariamam pedofilui A.Ūsui. Šiomis dienomis prezidentūra Teisėjų etikos ir drausmės komisijai (TEDK) perdavė A.Ūso skundus, nukreiptus prieš jo išnaudotos mažylės globėją. Po tokio prezidentūros sprendimo į TEDK vakar apsisprendė kreiptis ir Teisėjų taryba, taip pat užversta įtariamojo raštais.

Paskui prezidentūrą

Per vakar vykusį Teisėjų tarybos posėdį jos nariai balsuodami nusprendė TEDK perduoti A.Ūso raštus, kuriuose jis reikalauja iškelti drausmės bylą prievartautos mažylės globėjai, jos tetai teisėjai Neringai Venckienei. Už tokį sprendimą balsavo 13 posėdyje dalyvavusių Teisėjų tarybos narių, trys – Diana Labokaitė, Vygintas Višinskis ir Albertas Milinis – susilaikė.

„Susilaikiau, nes baudžiamoji byla dar nebaigta, ir neaišku, kas joje paaiškės. Gal paaiškės, kad A.Ūsas iš tikrųjų yra kaltas“, – LŽ sakė Tarybos narė D.Labokaitė.

Nubausti N.Venckienę ikiteisminio tyrimo herojai mėgino ir anksčiau. Tik prieš kelias dienas Teismų administravimo komitetas nusprendė, kad nėra pagrindo siūlyti Teisėjų tarybai kreiptis į etikos sargus dėl to, kad N.Venckienė esą neigiamai atsiliepia apie teismų darbą. Toks klausimas nagrinėtas, N.Venckienę apskundus trim kartu su ja atsisakiusiems dirbti teisėjams, beje, pedofilijos byloje minėto nužudyto teisėjo Jono Furmanavičiaus buvusiems bendramoksliams.

Tarpininkauja pedofilui

Teisėjų tarybos narė D.Labokaitė LŽ patvirtino ir tai, kad Teisėjų taryboje tarp kitų nuskambėjo ir mintis, jog į TEDK reikia kreiptis, nes tai jau padarė prezidentūra.

Prezidentės D.Grybauskaitės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė neįžvelgė nieko keisto, kad prezidentūra ėmėsi tarpininkauti ypač sunkiu nusikaltimu įtariamam A.Ūsui. Kreipimosi į TEDK ji nelaiko ir spaudimu Teisėjų tarybai, pasekusiai prezidentūros pėdomis.

„A.Ūso skundus persiuntėme pagal kompetenciją. Mes tiesiog parašėme, „forvardinome“ (angl. persiuntėmeLŽ red. past.) tokį laiškelį, jie turi apsispręsti, reikia ar nereikia čia ką daryti“, – aiškino patarėja.

Pasak S.Cirtautienės, prezidentūra gauna daug įvairių raštų ir pagal įstatymą privalo juos persiųsti pagal kompetencijas. Pasiteiravus, ar prezidentūra taip uoliai nagrinėja ir „pagal kompetencijas“ persiuntinėja visų interesantų laiškus, atlikdama pašto funkcijas, patarėja nutęsė: „Žiūrint, kokiu klausimu… Mes negalime spręsti drausmės ir etikos klausimų.“

Prezidentūros uolumas būtų pagirtinas, jei ne viena aplinkybė. Uoliai apsiėmusi tarpininkauti pedofilija įtariamam A.Ūsui, prezidentės institucija kur kas atsainiau pasižiūrėjo į prievartautos mergaitės globėjos N.Venckienės prašymą susitikti su valstybės vadove. Teisėjai, visus metus mynusiai įvairių institucijų slenksčius, vis tikintis pagalbos mažai mergaitei, buvo pasiūlyta pabendrauti su D.Grybauskaitės patarėju iš nacionalinio saugumo grupės.

Priimtinas melas?

Vienintelis įtariamasis pedofilijos byloje A.Ūsas gali trinti rankas: užtarimas prezidentūroje rastas, užtarėjai Generalinėje prokuratūroje – net nesislepia. Turbūt ne veltui šį trečiadienį, po A.Valantino apsilankymo prezidentūroje, žurnalistų paklaustas, ar nebijo, kad jo byla keliaus į teismą, A.Ūsas piktdžiugiškai pareiškė, kad netrukus visi pamatys, „kas ir kur keliaus“.

Tuo metu atrodė, kad A.Ūsui derėtų nerimauti. Juk generalinis prokuroras A.Valantinas viešai pareiškė, kad tyrėjai turi pakankamai duomenų, patvirtinančių įtariamojo šioje byloje A.Ūso kaltę, o dėl kito bylos herojaus – nužudytojo teisėjo J.Furmanavičiaus – turės būti priimtas procesinis sprendimas. Už tai jis sulaukė prezidentės palaikymo.

Tačiau vakar paaiškėjo, kad dar vizito į prezidentūrą išvakarėse A.Valantinas žinojo, jog Vilniaus apygardos prokuratūra priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą mažametės seksualinio prievartavimo byloje tiek A.Ūso, tiek kitų joje minėtų asmenų – mažylės motinos Laimutės Stankūnaitės bei Kaune spalio pradžioje nužudytų teisėjo J.Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės (L.Stankūnaitės sesuo, antrosios galbūt prievartautos mergaitės motina – LŽ red. past.) atžvilgiu. Vieninteliam įtariamajam A.Ūsui paliktas taip pat vienintelis pats švelniausias kaltinimas – mažametės tvirkinimu. Už tokį nusikaltimą pagal Lietuvos įstatymus gresia vos kelių tūkstančių litų bauda.

Inicijuos tyrimą

„Tai sužinojus, man kyla vienintelis klausimas: kas daro tokį stiprų poveikį Generalinei prokuratūrai, kad ji elgiasi taip neadekvačiai?“ – vakar LŽ sakė Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS/LKD) frakcijos narys Saulius Stoma.

Jo teigimu, D.Kedžio dukters prievartavimo byla yra tarsi lakmuso popierėlis, rodantis, kaip veikia visa teisėsaugos sistema.

„Dabar atrodo, kad sistema dirba ne teisingumo, o visai kita linkme. Piktinama visuomenė, piktinami tie, kurie tikisi teisingumo, ir tarsi ginamos kažkokios tamsiosios jėgos. Viskas daroma lyg tyčia tam, kad išliktų dabartinė padėtis, kad viskas būtų paslėpta, visuomenė taip ir nesužinotų tikrųjų įvykio priežasčių“, – svarstė jis.

S.Stomos manymu, šiuo metu vienintelė išeitis, siekiant išsiaiškinti tiesą, būtų laikinosios parlamentinės tyrimo komisijos dėl galimos pedofilijos tinklo įtakos valstybės institucijoms, įskaitant ir prezidentūrą, sukūrimas. Parlamentaras tikisi, kad po pastarųjų įvykių, į viešumą iškilus sukrečiantiems faktams, parlamentarai skubiai, gal net per vasario pradžioje planuojamą neeilinę sesiją, dėl šios komisijos apsispręs. Tuo labiau kad panaši iniciatyva palaikymo sulaukė jau anksčiau.

Apsivalymo iš teisėsaugos ir politikos institucijų tikisi Lietuvos žmonės, vakar, kaip jau kelis kartus anksčiau, rinkęsi prie tikėjimą teisingumu mindančios Generalinės prokuratūros ir jos Kauno padalinio. Ne pati didžiausia bėda, jeigu A.Valantinas apgavo prezidentę, kuri jam suteikė paramą. Šią klaidą galima lengvai ir greitai ištaisyti. Bet ką daryti, jeigu D.Grybauskaitė apgavo Lietuvą?

„Lietuvos žinios“

* * *

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
O Grybauskaite ne tik apgavo, bet

ir toliau apgaudineja Lietuva. ,,Farsas”, kai Lietuva pasake ,,Ne” atominei elekteinei, o kaip del euro ivedimo, del skaluniniu duju?! – Tautos nuomone jai nesvarbi- TIK As ir viskas. O kas leido iskirsti 160 puseliu prezidenturos teritorijoje, kas cia per uzgaida, o gal BAIME?! Juk amzinai zaliuojantys medziai,medeliai – tai ir vilnieciu plauciai!!! Slyksciausia visoe sioje istorijoje, kad nenubaustas Sedbaras, gaves 56 Kedzio pareiksimus, 7 – Prezidente, per 200 prokuratura, milicija. Stai kur nuejo Lietuvos teisesauga, Grybes vadovaujama. Ypac kai ji pati priklauso seksualinems mazumoms… Toks toki pazino, ant alausk pavadino…

Taigi

Pagal violetinės sektos ideologiją, Lietuvoje yra du šimtai, na, gerai, tegul būna keletas tūkstančių, ne pedofilų, visi likusieji Lietuvos gyventojai yra pedofilai.
Geriau paklauskite, ką šiandien Jurga Tvaskienė mano apie šią savo rašliavą.

gazpromas valdo Lietuvą

gazpromo pedofilai valdo Lietuvą.
polikarpovna, butkevičius, landsbergis, kubilius – tik marionetės (tos pačios pedofilų lėlytės).

Hmm to Taigi

Nereikia taip isterikuoti. O bet tačiau gal kas gali paaiškinti, kodėl Valantinas neskyrė apsaugos Furmanavičiui, kai jis jos prašė? Kodėl po Furmanavičiaus nužudymo Valantino neapklaustas? Kam dar be Ūso Grybauskaitė tarpininkavo?

Dūmas

Apsivalymo iš teisėsaugos ir politikos institucijų laukia ir tikisi Lietuvos žmonės.

nepamirskime

kad buvo priimtas politinis kubiliaus sprendimas uzgesinti sia byla, o kokios priezastys to gesinimo, turetu atsakyti chuntos vadeivos

senas sukandijęs straipsnis

Neetiškas leidinys niekina Lietuvos žurnalistų sąjungą? Reiškia, dirbame gerai By Dainius Radzevičius | 2010/04/21 11 Comments Šiandien neetišku pripažintas leidinys “Lietuvos žinios” tęsia “ciklą” straipsnių apie kūrybinių sąjungų verslo ypatumus. Nesinori gilintis į Jurgos Tvaskienės ir Ievos Alšėnaitės vadinamojo tyrimo detales. Kadangi žurnalistikos tame straipsnyje nedaug o ir pačios žurnalistės nepriklauso Lietuvos žurnalistų sąjungai. Man pasirodė dėmesio verta tik viena J. Tvaskienės mintis: “LŽS ir LŽKA, kaip ir dauguma čia minimų pavardžių, turi minimalų poveikį Lietuvos žiniasklaidai, nacionaliniams dienraščiams ir televizijos kanalams. Kūrybinės sąjungos egzistuoja panašiai, tartum paraleliai literatūros, teatro, muzikos ir viso lietuviško meno proceso – savotiškas dingęs pasaulis. Tačiau šis dingęs pasaulis ir toliau ryja Lietuvos kultūrai ir menui skirtus pinigus. “ Štai su šiuo teiginiu tai tikrai… Skaityti daugiau »

aciu

Tiesos portalui.ZMONES NIEKADOS NEPAMIRS KAS DEJOSI TA BAISU RYTA ,KAI BUVO ISNESTA GARLIAVOS MERGAITE.Svarbu neuzmirsti ir netyleti ir rasyti kuo daugiau.

senas sukandijęs straipsnis

Matyt patalpintas, kad pateisinti mitinga prie Prezidenturos? „Per vakar vykusį Teisėjų tarybos posėdį jos nariai balsuodami nusprendė TEDK perduoti A.Ūso raštus, kuriuose jis reikalauja iškelti drausmės bylą prievartautos mažylės globėjai, jos tetai teisėjai Neringai Venckienei. Už tokį sprendimą balsavo 13 posėdyje dalyvavusių Teisėjų tarybos narių, trys – Diana Labokaitė, Vygintas Višinskis ir Albertas Milinis – susilaikė. „Susilaikiau, nes baudžiamoji byla dar nebaigta, ir neaišku, kas joje paaiškės. Gal paaiškės, kad A.Ūsas iš tikrųjų yra kaltas“, – LŽ sakė Tarybos narė D.Labokaitė.” A;bertas Milinis susilaike, bet paskui buvo nuzudytas jo sunus? Ir kalte krenta Venskienei? Kur logika? Juk susilaike Milinis Venskienes naudai. Kodel ponia Tvaskiene nutyli kas balsavo uz? Jei paviesino, kas balsavo pries, bet nutyli, kas balsavo uz, tai straipsnis… Skaityti daugiau »

>> nepamirskime

kur tamstos irodymai? nekvailink ir taip apkvailintu

tieSos troliu kvailumo virsune:

gazpromas valdo Lietuvą 2014-11-17 9:19
gazpromo pedofilai valdo Lietuvą.
polikarpovna, butkevičius, landsbergis, kubilius – tik marionetės (tos pačios pedofilų lėlytės).

15

0
Visiskasneadekvatumas suplakant gasproma su Landsbergiu, Butkevicium… ir penkiolika pritarianciu? O gal cia darbuojasi tik koks vienas kremliaus trolis, nuolat grizdamas i „pradzia’, kad galetu savo kvailam komentarui nuspausti nyksti?:)

gal vaikiuk, eik pirma pamokeliu paruosti, a?

ruta

Sovietmeciu nomenklatura labai bijodavo Maskvos ,tai yra pilieciu skundu , o dabar -Briuselis toli ir tai ne jo kompetencija, vidiniai reikalai . Lieka prasyti malones vietiniu korupcionieriu , o jeigu neturi ka jiems pasiuliti uz ‘varga’ , tai lauk teisingumo iki antro atejimo … Teko susidurti Kaune su’ teisingumu’ , tai TIK uzmokejus doleriais pradejo judinti pasturgalius .Kiek zinau ir kituose miestose tokia praktika , tik reikia zinoti per ka paduoti pinigus … Lietuvos sistema tokia pati , kaip sovietmeciu , tik daug izulesne , godesne .Is nera ko stebetis , nes kas gi valdzioje – tie patys , sovietine nomenklatura , tu paciu teiseju vaikai , tu paciu komunistiniu -KGB liekanu vaikai ir anukai ,KGB rezervistai patenka /stebuklingu budu/… Skaityti daugiau »

manau

Į Maskvą rašyti skundus buvo paprasčiau – registruotas laiškas.Briuselyje – tik daug pinigų turintys gali siekti teisybės.

kol valdzioje bus dabartine chunta

tol niekas pirmyn nepajudes. Bet tvirtai tikiu, kad ir chuntai ateis galas.

taip taip

kol Seimui vadovaus Grauziniene su tokiais pavaduotojais kaip Kestas Komskis, Jaroslav Narkevic ar Sysas…

to>ruta

Teko susidurti Kaune su’ teisingumu’ , tai TIK uzmokejus doleriais pradejo judinti pasturgalius .

Kai Drąsius Kedys siuntė šimtus skundų tai irgi niekas nejudino pasturgalių. Laukė kad pkiš vokelį su doleriais, kai negavo dolerių sureržisavo visą šį spektaklį su pedofilų pagalba.

Lrtas Palmaitis

Kas čia per mada pasidarė kalbėti apie nuasmenintą mergaitę? Jos vardas Deimantė Kedytė. Šį vardą reikia dažniau kartoti, net garsiai skanduoti, kaip pasveikinimą, Aukštosios partinės mokyklos dėstytojams viešai pasirodant.

Keisti

tie lietuviai. Jau ta pacia diena, kai buvo nusautas Furmanavicius, kai kurie apzvalgininkai parase, kad viskas baigsis snipstu, nes ,matai, toks mentalitetas, niekas nenores purvintis. Taip ir gavosi, o purvo pasirode, kad buvo tikrai daug. Ir nors kai kurie zurnalistai iskapste net „kuopeles” (Kaune, Pikeliskese), nors buvo zudomi vienas po kito zmones, valdzia „atsiribojo” nuo nepopuliariu dalyku, nuo purvo. Atseit skandinavu pavyzdziu, nereikia vilkti visko kas asmeniska i viesuma. Visu neisgaudysi, kaip sake Vinokuras.

Taigi tam 14:49

Mergaitės motinai taip pat teko susidurti su Kauno neteisingumu, kai jai, nedalyvaujant teisme, skubiai iš jos atimama duktė, kai policijos pareigūnai išduoda neteisėtą pažymą, ir paskui daugelį metų motinai tenka kovoti už dukters susigrąžinimą.

TO 16:57

Taip kovojo ta motina ,kad net nesugebejo atbuti jai skirtu valandu pagal kondratj sprendima ,kad prisipratinti mergaite.Nu nu ir del tu pazymu viskas i viena puse nuteista ir visi teismai Venckienei pralaimeti ..Bet visi mateme ,kaip motinai buvo eteris uzpirktas ir konferencijos rengiamos ,kai jai dutris atidarynejo is tv vedejas..kur dar matete kokioj saly ,kad maza vaika tokios pajegos eitu imti>I r kam dar neaisku kodel buvo asamdytas motinai toks brangus advoktas?Teisme netmregiate neapklausta,kai tuo tarpu uzsieniuose demokratines salyse iskart apklausiamas yra vaikas.Ir kodel kondratj net neatsizvelges i mergaites nuomone (juk ne kudikis buvo)atidave ja skubiai motinai?

Taigi tam 18:00

Menkas malonumas jai buvo būti to gyvatyno namuose. Kad vaiko netraumuotų, geriau jau išvis neidavo į susitikimą su vaiku.
Lietuvoje kol kas nėra juvenalinės justicijos, kad vien vaiko nuomonės būtų klausoma. Ir tai yra gerai, nes maži vaikai labai paveikiami, ir galėjo prikalbėti nesąmonių, kurios mergaitei daug metų Garliavos šeimos kaltos ir įkaltos.
Pradžioje motina neturėjo pagalbos, todėl jai sunku buvo kovoti prieš įtakingą ir turtingą Kauno šeimą, vėliau atsirado žmonių, kurie ja patikėjo, užjautė ir padėjo.

to 18:09

Nu nu ir kas ta pagalba tokia „kieta” jai suteike tai motinai?Kai paparastai mergeleiis Petrasiunu staiga nusamdomas brangus advokatas ir vsios kitos priemones ,kurios darytu is jos sventaja ,kai tuo tarpu daug juk zmoniu zino ,kas ji buvo ta motinele ir kaip apie ja atsiliepia ,kad ir tie komentatoriai ,kurie gyvena tuose Petrasiunuose t.y. kaimynai…Bet cia ne apie tai…Cia apier tai rasau ,kad ne tik ,kad jai buvo suteiktos visos prievoles ,bet ir nusamdytos galingos pajegos ,kad isplesti mergaite,kuripadaryta kazkodel ?,valstybine paslaptim.Ka norite apgauti dergdami komentatoriu skiltyse pastoviai Venckiene,Keedzius?Jausenai zmones atsirinko kas yra kas?Nebuvojai joks gyvatynas mergaitei Garliavos pas dedukus,jai ten buvo rojus ,ji ten augo lyg princese,buvo mergaitei ten pasaka gyventi …deja ta pasaka jai baigesi su ikalinimu kazkodel?KODEL?Jei… Skaityti daugiau »

Toks ispudis,kad

butent sios istorijos isviesinimas(o ji juk neeiline-tiek auku),sujaudino amzinai susiskaldziusius lietuvius-sugebejo pasiekti ir inteligentijos ir neissilavinusiu zmoniu sirdis-buvo kilusi pokyciu valstybeje ir jos teisetvarkoje reikalaujanti banga.O jau tai,zinoma,nepatiko virsunelems…Netikiu jokiom pranasystem,bet kazkur teko skaityti,kad P.Globa susiejo Lietuvos likima su mazos mergaites likimu…Si istorija virto simboliu ir nebus uzmirsta.

Justina

Taip, si istorija virto blogio ir netiesos musu saleleje simboliu ir nebus uzmirsta.

Marija

Prašau visų Dalios Grybauskaitės gynėjų – nurodykite nors vieną kitą asmenį, be Andriaus Ūso, kurio skundą Grybauskaitė persiuntė Teisėjų etikos komisijai? Jeigu tokių asmenų yra, Tvaskienė priekaištauja Grybauskaitei be pagrindo.
Padėkite Grybauskaitei, a?

tragiškas

valdžios nužmogėjimas.Sunku parinkti žodžius tiems niekšams.Tikiu,kad jiems greit ateis atpildo valanda.

keistumai

„…Valantiną, kuris taip ir nesuteikė asmeniškai prašytos apsaugos kurso draugui, Kauno apygardos teismo teisėjui Jonui Furmanavičiui..” Keista, kodel teisejo artimieji del sitokio abejingumo tylejo ir tebetyli, o vis labiau kaltina Venckiene? Kodel auksciausieji pareigunai ir pirmoji ponia iki siol neparode uolumo issiaiskinant kas is tiesu nuzude valstybes pareiguna? Is tiesu kas nuzude ir uzsake, o ne demostruojant parodomaji choristo teisma /tuo paciu teisiant D. Kedi, matyt cia ir yra suo pakastas/. Dideli keistumai byloje-zudikeje.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top