Rimas Jankūnas apie LRT „Savaitės“ ir prof. S. Čaplinsko paskleistą dezinformaciją: „Tiesa yra svarbu“

Gruodžio 20 d. LRT „Savaitė“ kalba apie COVID vakciną. Pradžioje netikiu ausimis, tada pažiūriu įrašą, dar kartą perskaitau klinikinių tyrimų duomenis, apima pyktis ir neviltis. Nelabai ką galiu pakeisti, tai bent šį post‘ą įdedu.

N. Pumprickatė kalbina prof. S. Čaplinską. Atsakydamas į klausimą apie „Pfizer“ vakciną, jis mini jos registraciją: „Kodėl ir laukiama to galutinio patvirtinimo. Ten bus viskas tam taip vadinamam informaciniam lapelyje bus detaliai išaiškinta kaip, kada, ką vakcinuot, kokios galimos nepageidaujamos reakcijos ir taip toliau“.

Profesoriau, taip pat mano 2 kurso studentai, pradedantys studijuoti farmakologiją. Jūsų minimas Informacinis lapelis (tiksliau Pakuotės lapelis) yra skirtas medicininio išsilavinimo neturintiems žmonėms ir rašomas „vartotojui suprantamais žodžiais, kad jis, remdamasis šiuo tekstu, galėtų tinkamai vartoti vaistinį preparatą, prireikus pasitarti su gydytoju ar vaistininku (skaityti ČIA). O štai studentai studijuodami sužino, kad sveikatos priežiūros specialistams skirta informacija yra Preparato charakteristikų santrauka.

Bet nereikia laukti nei Pakuotės lapelio, nei Preparato charakteristikų santraukos, publikaciją apie „Pfizer“ vakciną gruodžio 10 d. išspausdino vienas solidžiausių pasaulyje medicinos žurnalų – „New England Journal of Medicine“.

Bet profesorius laukia informacinio lapelio ir toliau kalba kaip nepasiruošęs studentas: „Taip, daliai žmonių gali, sakysim, skaudėti dūrio vietoje, gal netgi susiformuoti koks tai guzelis, daliai žmonių pakilti temperatūra ar nuovargis ar galvos skausmas, bet tai būna nestiprūs reiškiniai ir jie paprastai praeina pusės paros ar sakysim 1–2 parų bėgyje ir jie būna gan reti“.

Ne, jie nėra reti. Galvos skausmas, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, skausmas injekcijos vietoje, nuovargis, šaltkrėtis, karščiavimas ir injekcijos vietos patinimas pasitaiko labai dažnai (daugiau kaip 10 % paskiepytų žmonių), pykinimas ir injekcijos vietos paraudimas – dažnai (1–10 % paskiepytų žmonių), limfmazgių padidėjimas, galūnės skausmas, bendras negalavimas ir niežulys injekcijos vietoje – nedažnai (0,1–1 % paskiepytų žmonių), ūminis periferinis veido paralyžius – retai (0,01–0,1 % paskiepytų žmonių), taip pat gali pasireikšti padidėjusio jautrumo ar anafilaksinė reakcija, tačiau jų dažnis nežinomas.

Beje, po antros dozės apie 75 % 18–55 metų amžiaus tiriamųjų temperatūra pakilo virš 38 °C, o daugiau kaip 50 % – iki 38,5–38,9 °C.

Dar būtų sąžininga paminėti, kad stebėjimo laikotarpio mediana buvo 2 mėnesiai, todėl ilgalaikių saugumo duomenų nėra.

Bet žurnalistė irgi ne iš kelmo spirta, ji klausia: „Profesoriau, o AUTOIMUNINES SISTEMAS turintys žmonės gali žmonės gali ramiai vakcinuotis ar čia irgi reikia paskaityt pažiūrėt?“, o profesorius surezgia suveltą atsakymą.

Paskui žurnalistė klausia apie persirgusių vakcinaciją ir vėl tenka klausytis išvedžiojimų vietoje atsakymo:
1) klinikinių tyrimų netirta, ar persirgusių skiepijimo nauda didesnė už galimus pavojus;
2) mokslas dar nežino, kuriam laikui susidaro imunitetas persirgus ir kuriam paskiepijus;
3) žinant, koks vakcinos kiekis bus turimas artimiausiu metu ir kokiam kiekiui žmonių jos tikrai reikia, skiepyti persirgusius būtų neetiška.

Paprastai sakant, persirgusių skiepijimas šiame etape būtų mokslinio pagrindo neturinti ir neetiška kvailystė.

Turiu teisę būti nepatenkintas, nes ši LRT dezinformacija parengta už mokesčių mokėtojų, vadinasi, ir mano, pinigus.

Ne, aš ne prieš vakcinaciją, aš net labai už. Ji turėtų gerokai sumažinti sergamumą, mirštamumą ir ligoninių apkrovą. Naudos ir rizikos santykis išlieka palankus, kaip įvertino Europos vaistų agentūra (daugiau skaityti ČIA).

Tačiau TIESA YRA SVARBU.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tvankstas

Gerai apmokamas demagogas yra prof.

Prašalietis

Rimą Jankūną paklausius „prof”Čaplinsko „mokslinius pasamprotavimus”, kuris yra prileidžiamas per informavimo priemones visiems „papasakoti medicinines tiesas”, „apėmė pyktis ir neviltis”…. Belieka pastebėti, kad eilinis adekvatus žmogelis į ne vieną dešimtmetį „tautinių patriotinių visų sričių žinovų” nesąmones, kurios po kiek laiko „aiškinamos” tų pačių „mokslinių ir politinių žinovų” dar didesnėmis nesąmonėmis ir jų kvailiojimus apie „šviesų tautinį rytojų, užgyvenimą kaip Europoje, gerovės valstybės statybą, vakarai mums padės, duosim Rusijai garo, vakarų padedami laimėsime karą prieš Covid virusą ir t.t.”, per tiek „vakarietiško” cirkinimosi dešimtmečių žiūri filosofiškai ir su šypsena. Pas normalų žmogelį, atėjus tikram susirgimui, tebūna vienintelis rūpestis, kaip nepakliuvus „pasigydyti” pas tokio „supratimo propiesorių”, kaip iš ekranų ir spaudoje su proga ir be progos savo „profesorines žinias” demonstruojantis Čaplinskas, kiti… Skaityti daugiau »

Povilas

O nuosava galva naudotis kas trukdo?
Štai šiandienos statistikoje pagijusių skaičius 4572 – rekordinis. Tik apie šį rekordą oficiozai tyli ir tylės. Matykime patys.
Sergančiųjų skaičius SUMAŽĖJO beveik tūkstančiu. Bet niekas to neakcentuoja. Matykime patys.
Anais raudonaisiais laikais dauguma žmonių nepriėmė už gryną pinigą valdžios propagandos, o tikėjo tuo, ką patys matė ir žinojo.
Kodėl dabar turi būti kitaip?
Valdžia juk propagandą tebevaro.

Jules

Va taip pas mus ateina Pasaulinė Vyriausybė – klaupkitės!

Prašalieti,

tu čia pats iš padebesių nusileidęs Iubermenšas? Turi pusdievio galių?

AUTOIMUNINES SISTEMAS turintys ?

Kas tai per medicinos stebuklas?
Gal turėjo galvoje autoimuninėmis ligomis sergančius? Jie nuolat vartoja itin agresyvius vaistus, kurie ,,tramdo” imunitetą.

nenustebino

dauguma viesuju „ekspertu” yppac tu, kurie yra arciau valdzios (ar bent jau neseniai tokie buvo, kaip prof Caplinskas), eina i pokalbius ir laidas nepasiruose, pasitikedami savo ankstesnemis ziniomis, issilavinimu ar tiesig siaip atsipute. Cia yra tikia beda ne tik su medikais Lietuvoje.

Patikslinimas

Autorius susipainiojo. Vakcina yra sukurta iš BNT162b2, kurio šalutiniai reiškiniai retesni.

O koks

poveikis, pvz., inkstams? O smegeninei? Kai kuriems persirgusiems gerokai vožtelėta per smegeninę. Trunka, sako, apie pusmetį. O kaip po vakcinavimo? Ne tas pats? O kaip pasekmės visam likusiam gyvenimui? Tik nesakykite, kad viskas ištirta. Per metus tik Dievas galėtų tą padaryti, bet ne godus farmacijos milijardierius.

martynas

Panaašu, kad šiais visuotinio nesimokymo laikais krepšinio ir skiepų žinovų yra be skaičiaus…

to martynas

Gerai, kad bent pats gerai išmanai Banko Trockis reikalus. Žinok, jo svajonė pildosi – Pasaulinė Vyriausybė bus, nesvarbu, kiek aukų reiks sudėti.

Patikslinimui

Žr.nuorodas. Ten viską rasite. Tiksliai kaip parašiau.

The Epoch times

Švietimo departamentas siekia Alabamos universiteto įrašų apie tariamą Kinijos finansavimą 2020 m. gruodžio 23 https://www.theepochtimes.com/education-department-asks-university-of-alabama-for-records-on-alleged-china-funding_3630445.html?utm_source=pushengage Švietimo departamentas (ED) paprašė Alabamos universiteto (UA) pateikti įrašus apie visas sutartis, dovanas ar dovanojimo sutartis, kurias jis galėjo sudaryti su dešimtimis Kinijos finansuojamų bendrovių ir įstaigų, kurias nurodė departamentas. Prašymas buvo išsiųstas gruodžio 22 d. laišku iš ED generalinio patarėjo biuro universiteto prezidentui. Laiške nurodoma, kad pagal 1965 m. Aukštojo mokslo įstatymo 117 straipsnį aukštosios mokyklos privalo pranešti apie visas dovanas ar sutartis „iš užsienio šaltinių ar su jais“. Katedra nori „tikrų dovanų ar dovanojimo sutarties, sutarties ir (arba) sąlyginės dovanojimo ar dovanojimo sutarties kopijų“, kurias universitetas turėjo, jei buvo, su išvardytomis įmonėmis ar įstaigomis per 30 dienų. Laiške išvardytos tokios įmonės kaip „Huawei… Skaityti daugiau »

 teik

ir vėl padoriai publikai kišamas neverstas ,angliškas š… Kas čia per elgesio maniera , bomželiai ?

Nadiežda Žolobak (UKRLIFE.TV)

Вакцина от коронавируса: нужна ли она вообще? — вирусолог Надежда Жолобак/ Virusologė Nadiežda Žolobak: nuo koronaviruso: ar išvis ji reikalinga ?,2020-06-09 https://www.youtube.com/watch?v=tuRUpEk23aQ Вирусолог Надежда Жолобак: Новые штаммы коронавирусов появлялись и будут появляться. Что делать?/ Virusologė Nadiežda Žolobak: Nauji koronaviruso štamai atsirado ir atsiras. Ką daryti ?, 2020-12-25 https://www.youtube.com/watch?v=EGwvdc9ji5s О новом штамме коронавируса из Великобритании, побочных эффектах вакцинации от ОРВИ, противовирусных средствах, доказательной медицине, интерпретациях тестов на коронавирус и тестов на антитела, повторных заражениях коронавирусами, а также о собственных ожиданиях от 2021 года рассказала UKRLIFE.TV микробиолог и вирусолог, кандидат биологических наук, старший научный сотрудник Института микробиологии и вирусологии им. Д.К. Заболотного НАН Украины Надежда Жолобак. 0:53 – разговоры по поводу мутации коронавируса и новых штаммах уже надоели; 5:29 – с вакцинацией… Skaityti daugiau »

Kas atsitiko "Tiesos"

Kodėl nėra teksto kai kuriuose straipsniuose

Ona

Iškęsčiau patinimus, bet negaliu susitaikyti su tuo, kad vakcina kildinama iš kažkokių aborto liekanų (žr. dvasininkų rekomendacijas tikintiesiems dėl vakcinos priėėmimo)

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top