Rimvydas Valatka. Šiurpė apie „paprastąjį karbauskizmą“

Stiprių nervų ir sveiko humoro jausmo nestokojantiems savo skaitytojams siūlome šiuolaikinę šiurpę suaugusiems. Ją, kaip jau įprasta, sekmadienio popietę DELFI.lt portale pasekė didysis viešosios erdvės šiurpintojas Rimvydas Valatka.

Šįkart jis leidžiasi šiurpinti kitus ir pats baisiai šiurpinasi pasakodamas išties šiurpulingą isteriją apie „paprastąjį karbauskizmą“. Nors R. Valatkos teigimu, „[k]arbauskizmas – kaip ir fašizmas, marksizmas-leninizmas ar putinizmas – yra visiška eklektika“, pats pasakotojas sugeba išlikti nuoseklus ir net įžvelgia kai ką išties šiurpaus – pasirodo, „[k]aip ir kiti juodašimtiški judėjimai, karbauskizmas pasižymi panieka žmonėms, kerštingumu, visuomenei priimtinų taisyklių nesilaikymu ir išskirtiniu vado kultu […]“.

Ir nors pats šiurpintojas yra ne juokais nuo savo pasakojimo pašiurpęs, jis randa savy jėgų pasidalyti su skaitytojais dar viena detale, prisipažinsiu, ji išties šiurpulinga – pasirodo, ant „karbauskizmo“ pirmąkart taip „atvirai iššieptų supuvusių dantų“ šiurpintojas sugebėjęs įskaityti – ką jūs sau manote?! – spaudą „Made in Kremlin“…

Jei kas ryžtumėtės skaityti R. Valatkos šiurpę apie neva prorusišką beigi nedemokratišką R. Karbauskio partiją „Kylantis karbauskizmas = paprastas putinizmas“ (ČIA), kviečiame dar pamąstyti ir apie tai, kodėl R. Valatka jaučia potraukį justi baimę dėl „paprastojo karbauskizmo“, o nė dėl, pavyzdžiui, „bradauskizmo“*?

* Trumpai apie „bradauskizmą“ – citata iš Finansų ministerijos ataskaitos apie Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Dainoro Bradausko galimo tarnybinio nusižengimo tyrimą (ČIA):
jis šiurkščiai pažeidė valstybės tarnautojo veiklos etikos principus: susitikimų metu viešoje vietoje „buvo labai nemandagus, savo kalboje vartojo daug necenzūrinių žodžių (p***ū, p****c, b**t, p****i), žargonų (dedam skersą, pacherinau, prišugalinau), būdamas įstaigos vadovu elgėsi neprofesionaliai ir rodė aiškią nepagarbą aukščiausio lygio valstybės politikams ir valstybės pareigūnams bei valstybės institucijoms, juos šmeižė, įžeidinėjo („Guogai papą čiulpia“), demonstravo savo kaip VMI vadovo galias ir galimybes („aš nebijau nieko“, „su darbiečiais, su paksistais aš dabar biškį juos už konkolų paėmęs“, „bus blogai tau ir tavo tėvui“, „norėjau imt Palucką, nes jis naglas, šlykštus tipas yra“), nevengė viešųjų ir privačių interesų konfliktų („gerai pagalvok kur tavo personalijai ne tokie geri santykiai, ar nėra santykių“, „norėčiau susipažinti su Eligijum, kad būtų tiesioginis kontaktas“, „su konservais irgi yra neutralu“), priiminėjo dovanas („čia va, gimtadienio proga. Čia Lietuvoj yra kokį 30 žmonių, kurie tokį turi“), piktnaudžiavo jam suteiktais įgalinimais („esu pasakęs chebrai taip, sakau, fanatizmo nereikia..“, „bandau nukreipt, kad pagrindinis tikslas yra nustatyti įstatymų spragas“).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top