Rinkimai Lenkijoje: pirmauja PiS, bet kas formuos valdančią daugumą – neaišku

laikmetis.lt

Naujausios apklausos duomenimis, valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas” (PiS) kartu su mažesnėmis konservatyviomis partijomis, spalio 15 d. rinkimuose gautų daugiausia balsų, tačiau jų nepakaktų vyriausybei suformuoti.

Šeštadienį paskelbtoje „Estymator” apklausoje, atliktoje žiniasklaidos priemonės „DoRzeczy” užsakymu, apskaičiuota, kad rinkėjų aktyvumas turėtų siekti apie 62 proc. Apklausos dalyvių buvo klausiama: „Jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, už kurią iš šių partijų ar partijų koalicijų balsuotumėte?

Dabartinis 36,9 proc. respondentų balsų skaičius už PiS koaliciją yra 0,5 procentinio punkto mažesnis, palyginti su ta pačia rugsėjo 29-30 d. atlikta apklausa. Tuo tarpu už Pilietinės platformos koaliciją ketinimą balsuoti pareiškė 30,5 proc. apklausos dalyvių, t. y. 0,1 procentinio punkto mažiau.

PiS užsitikrintų 202 deputatų mandatus

Trečioje vietoje apklausoje atsidūrė Szymono Holownios vadovaujamas Trečiasis kelias, už kurį balsuoti pasiryžę 9,4 proc. respondentų.

Konfederacija ir kairieji pritraukė po 9,3 proc. respondentų, o pastarųjų šansai padidėjo 0,6 procentinio punkto. Nepartiniai vietos valdžios pareigūnai sulauktų 3,4 proc. palaikymo, kuris, palyginti su ankstesniais duomenimis, išliko nepakitęs.

Estymatoriaus išvados vėliau buvo paverstos Seimo mandatais. PiS užsitikrintų 202 deputatų mandatus, Pilietinė koalicija gautų 153, o Trečiasis kelias – 37. Konfederacija į Seimą pristatytų 36 savo atstovus, o Naujoji kairė turėtų 31 deputatą. Viena vieta atitektų kitų nepriklausomam atstovui.

Verta pažymėti, kad daugumai suformuoti Lenkijoje reikia 231 deputato.

Šaltinis: Remix news

4.5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top