Rinkimų metu kritikavusi prokuratūrą D. Grybauskaitė sugrąžino D. Valį į generalinio prokuroro pareigas

BNS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė negalėjo vienašališku sprendimu į pareigas grąžinti prieš tai parlamento pritarimu nušalinto generalinio prokuroro Dariaus Valio, BNS pareiškė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

17.06 val. „Esu įsitikinęs, kad sustabdymo procedūra ir grąžinimo į pareigas turi būti identiškos. Taip, kaip sustabdyti reikėjo Seimo sutikimo, taip atstatyti taip pat, mano įsitikinimu, reikia Seimo sutikimo, – penktadienį BNS sakė TTK pirmininkas. – Mano įsitikinimu, reikėjo Seimo paklausti, ar jis gali toliau dirbti generaliniu prokuroru.“

J.Sabatauskas pareiškė, kad nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas asmuo negali eiti generalinio prokuroro pareigų.

„Atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės asmuo nėra nekaltas. Ar asmuo kaltas dėl baudžiamojo nusikaltimo, kad ir netyčinio, gali būti generaliniu prokuroru, mano manymu, tai neretorinis klausimas. Mano manymu, negali“, – tvirtino TTK pirmininkas.

J.Sabatauskas teigė kol kas negalįs atsakyti, kokių veiksmų gali imtis Seimas. Anot jo, nei apkaltos, nei nepasitikėjimo procedūrų generaliniam prokurorui surengti neįmanoma.

„Apkalta negalima, nes ją galima surengti tik prezidentui, Seimo nariams ir teisėjams. Generalinis prokuroras nėra tarp asmenų, kuriems taikoma apkalta. Su nepasitikėjimu irgi problematiška, nes nepasitikėjimas galimas tik tam, kurį skiria Seimas, o generalinį prokurorą skiria prezidentas Seimo pritarimu“, – sakė Seimo narys.

Prezidentė į generalinio prokuroro pareigas grąžino D.Valį

Prezidentė D.Grybauskaitė penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo į darbą grąžino laikinai nušalintą generalinį prokurorą D.Valį. Jis į pareigas grąžintas remiantis Panevėžio miesto apylinkės teismo priimta nutartimi dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo.

Panevėžio miesto apylinkės teismas penktadienį patvirtino Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro nutarimą ir nutraukė ikiteisminį tyrimą D.Valio atžvilgiu, proceso šalims susitaikius. Šia teismo nutartimi ikiteisminio tyrimo procesas yra baigtas.

Nušalinti jį nuo pareigų pavasarį prezidentės paprašė pats generalinis prokuroras, susipažinęs su Vilniaus apygardos prokuratūros raštu, kad jo sukelta avarija turi būti traktuojama kaip galbūt nusikalstama veika, o ne kaip administracinis kelių eismo taisyklių pažeidimas. Mat paaiškėjo, jog nukentėjusiajai padaryta žala sveikatai gali būti vertinama kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas, o tai sudaro pagrindą baudžiamajai atsakomybei.

D.Valys avariją sukėlė 2011-ųjų spalio 19-osios rytą. Vilniuje, Ateities gatvėje, jo vairuojamas nuosavas automobilis „Volvo V70“ kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią 58-erių moterį. Nukentėjusioji buvo nuvežta į ligoninę, kur jai nustatyti abiejų blauzdų sumušimai. Po apžiūros moteris išleista gydytis į namus.

Per eismo įvykį prokuroras buvo blaivus. Jis teigė pėsčiosios nepastebėjęs, nes kelyje buvo blogas matomumas, slidu, lijo lietus. Dėl šio avarijos D.Valiui teismas skyrė 500 litų baudą. Tai minimali bauda, kokią numato įstatymas už tokio pobūdžio administracinį pažeidimą.

V.Gailius: D.Valys turės atsargiai važinėti, kad procesas nebūtų atnaujintas

Į generalinio prokuroro pareigas grąžintas Darius Valys turės būti atsargus, nes jo padarytas naujas nusižengimas atnaujins ir dabar nutrauktą tyrimą, sako Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius.

„Tai nėra taip, kad procesas nutrauktas, yra metai, per kuriuos, jeigu padarytų naują kokią nors veiką, gali būti traukiamas atsakomybėn“, – penktadienį BNS sakė V.Gailius, komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą į pareigas grąžinti D.Valį.

Panevėžio miesto apylinkės teismas penktadienį patvirtino Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro nutarimą ir nutraukė ikiteisminį tyrimą D.Valio atžvilgiu, proceso šalims susitaikius. Šia teismo nutartimi ikiteisminio tyrimo procesas yra baigtas.

„Normalus procesas, tą (susitaikyti – BNS) buvo galima padaryti prieš trejus metus. (…) bet kuriuo atveju neįsivaizduoju Europos valstybės, kur dirba prokuroras, vietoj kriminalinės bausmės susitaikęs ir taip pabaigęs procesą. Labai atsargiai turės važinėti, nes naujas procesas atnaujintų ir šitą procesą“, – kalbėjo buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovas.

Jo teigimu, susidariusią padėtį turėtų apsvarstyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

„Aš laikausi nuomonės, kad (D.Valiui bus – BNS) sudėtinga dirbti. Tai kompetencijos stoka, jeigu jis nesuprato, kad padaryta nusikalstama veika, (…) jeigu aukščiausias teisėsaugos pareigūnas neskiria administracinio teisės pažeidimo nuo nusikalstamos veikos, tai yra problema“, – sakė V.Gailius.

Jis tvirtino matąs požymių, kad generalinis prokuroras galėjo sulaužyti priesaiką.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pedofilai visagaliai

smagu gyventi šalyje, kai žinai kad kgbistai-pedofilai visagaliai

Gal Valys apgins

nuo Putino?

Beta

Prastos reputacijos asmuo Generalinis Prokuroras!? Demokratinėse valstybėse tai būtų neįmanomas dalykas. Grybauskaitė mus traukia į diktatūrą, su kiekvienais metais vis giliau.
Turėtume normalų Seimą surengtų Grybauskaitei apkaltą. Bet ir to neturime. Kuo ne Putino Rusija jei dvigubi standartai kiekviename žingsnyje.

Savų prokurorų

Grybauskaitei trūksta kaip oro.

Beta

Tai žinoma! Jei turėtume tikrą prokuratūrą kuri pasiknaisiotų po Kubiliaus- Sekmoko aferas, skęstų ir pati Grybauskaitė su visais jos švedais ir lawinais. Ten milijardai nuostoliai valstybei padaryti. O dar ne itin skaidrūs bankų bankrotai. Todėl ir Valys. Kitą tokį be principų ir be kompetencijos prokuratūroje vargu ar rasi. Ne veltui gi Kubilius už Valį draskosi. Tik tokiems nusikaltimams, pačios Grybauskaitės iniciatyva (jos BK įstatymų pataisos) nėra. Tikėkimės, anksčiau ar vėliau, Kubilių už grotų pamatyti. 🙁

nuomone

reikia tureti vistos smegenis,kad tiketi ka ji kalba ar ka kritikuoja.O tokiu rinkimuose buvo oi kiek daug…

rasa

negi neaisku,kad musu poniai su kubilu reikia savo prokuroro,o kad pries rinkimus kalbejo priesingai tai irgi normal.Kaip butu laimejusi rinkimus,nes reikejo pasrodyti principingai,ka ji ir padare.O dabar trukt uz vadziu ir vel is pradziu.Taip visiems durniams ir reikia,kurie uz ja balsavo

kam grybauskaitei

reikalingas toks prokuroras? Ogi, kuo daugiau nekompetencijos, tuo daugiau savivalės gali sau leisti. Liaudis? Ji palauks, savi interesai arčiau širdies.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top