Rinkimų naujienos: D. Grybauskaitė atsidėkojo Konstituciniam Teismui

Rinkimų metų Vasario 16-ąją prezidentė Dalia Grybauskaitė aukščiausius valstybės apdovanojimus savo dekretu skyrė dviem teisėjams. Dabartinis Konstitucinio Teismo pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis, kaip „konstitucinių vertybių puoselėtojas“, buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi, o buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas, Mykolo Römerio universiteto profesorius Vytautas Sinkevičius, kaip „aktyvus Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintų vertybių skleidėjas“ – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Tokiu veiksmu prezidentė D. Grybauskaitė ne tik atsilygino teisėjams už Konstitucinio Teismo jai teiktas paslaugas, bet ir aiškiai parodė visuomenei, kuo remsis jos galia, jei bus išrinkta valstybės vadove antrajai kadencijai. Konstitucinio Teismo išaiškinimai, kad Seimas neturi teisės vertinti generalinio prokuroro ataskaitos, kad teisėjams ir politikams privalu kompensuoti atlyginimus anksčiau negu pensininkams pensijas, kad Lietuvos Konstitucija yra menkesnė už Europos Sąjungos direktyvas, D. Grybauskaitės dekretu paskelbiami „konstitucinių vertybių puoselėjimu“. Prisimintina, kad šiuos Konstitucinio Teismo išaiškinimus oficialioje žiniasklaidoje atkakliai ginantis profesorius V. Sinkevičius, būdamas teisėju, pats parengė teismo išaiškinimą, kuriuo remiantis Lietuvos pilietybės neteko tūkstančiai vaikų, gimusių Lietuvos piliečių šeimose užsienyje, ir daug suaugusių lietuvių.

Vasario 16-osios apdovanojimai Konstitucinio Teismo teisėjams – simbolinis aktas, liudijantis Rytų valstybėms būdingą aukščiausios vykdomosios valdžios ir Konstitucijos „aiškintojų“ susiliejimą į vieningą nomenklatūrinę jėgą.

Matyt, neatsitiktinai rinkimų metais valdžia iš esmės „pataisė“ ir Vasario 16-osios renginių programą: pirmą kartą buvo atsisakyta tradicinio šventinio renginio prie „žuvusiųjų Prezidento“, partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto paminklo. Ir taip pasielgta per 65-ąsias partizanų vadų Deklaracijos metines.

„Atgyvenusias, senamadiškas“ iškilmes prie Jono Žemaičio paminklo šiemet programoje pakeitė naujos, pažangios valdžios iniciatyvos – „numatyta visuomenės sueiga ant Tauro kalno“ ir „Lukiškių aikštėje vykstanti pilietinė akcija, skirta ugdyti pilietinę savimonę“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top