Rinkimų naujienos: D. Grybauskaitė dalino saldainius, kepė blynus, o dovanų gavo dešrų ir raganos kaukę

Šį šeštadienį, kovo 1-ąją, Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse tradiciškai švęstos Užgavėnes. Į šventę su pintine saldainių atvyko ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji dalino vaikams saldainius ir daug bendravo su visais šventės dalyviais.

Kaip praneša prezidentės spaudos tarnyba, „šalies vadovė apžiūrėjo Užgavėnių kaukių parodą, aplankė amatų ir kulinarinio paveldo mugę, Žemaitijos sodybose stebėjo folkloro grupių pasirodymą, bendravo su į šventę susirinkusiais žmonėmis ir kepė blynus“.

Pasak prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės tarnybos parengto pranešimo, štai taip kalbėjusi prezidentė: „Užgavėnės – viena seniausių ir linksmiausių švenčių, kuria žmonės pasitinka pavasarį ir džiaugiasi atgimstančia gamta. Tai svarbi mūsų tautinio paveldo ir kultūros dalis. Džiaugiuosi, kad lietuviai išsaugo senąsias tradicijas, jas puoselėja ir perduoda iš kartos į kartą. Jūsų dėka šios gražios tradicijos yra gyvos ir šiandien.“

Prezidentės spaudos tarnyba taip pat stropiai paaiškina: „Užgavėnės yra sena pagoniška šventė, vėliau pradėta sieti su krikščionybe. Užgavėnės vyksta 7 savaitės prieš Velykas. Jų metu atsisveikinama su žiema ir pasitinkamas pavasaris. Vienas svarbiausių šios šventės atributų yra linksmas persirengėlių karnavalas. Žmonės šventės metu dėvi tradicines kaukes, kepa blynus ir jais vaišina kiekvieną užėjusį į svečius. Užgavėnes vainikuoja pagrindinių veikėjų Lašininio ir Kanapinio kova bei Morės sudeginimas. Tradiciškai švęsti Užgavėnes folkloro ir tautinės kultūros puoselėtojai gausiai susirenka į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Prieš beveik 50 metų įkurtas muziejus yra vienas didžiausių etnografinės kultūros, architektūros ir buities muziejų Europoje. Jame eksponuojami XVIII–XX a. autentiški mediniai pastatai, interjero detalės ir buities rakandai iš visos Lietuvos. Muziejuje organizuojami įvairūs kultūriniai ir edukaciniai renginiai, šventės, kuriose plačiai pristatoma įvairių Lietuvos regionų kultūra ir tradicijos.“

Kaip praneša spauda, iš Rumšiškių D. Grybauskaitė išvažiavo ne tuščiomis: dovanų ji gavo knygą, rūkytų dešrų ir raganos kaukę.

Nuotraukų autoriai – R. Dačkus ir P.Mantautas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top