Rinkimų naujienos: kandidatė į prezidentus D. Grybauskaitė davė nurodymus LRT vadovams (papildyta)

Po ilgą laiką kovotų „vidinių“ propagandinių karų su savais piliečiais šiandien įvykusiame susitikime LRT buvo pakviesta į kovą ir su išoriniais priešais.

Skelbiame pranešimą, parengtą Prezidentūros spaudos tarnybos, vadovaujamos prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės, lig tol kone vienintelės kovojusios su grėsmingomis užsienio jėgomis ir joms tarnaujančiais priešais, klastingai puolančiais prezidentę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vadovais aptarė iššūkius šalies informaciniam saugumui, objektyvaus ir operatyvaus visuomenės informavimo svarbą bei galimybes stiprinti nacionalinio transliuotojo vaidmenį kovojant su Lietuvai priešiškų užsienio valstybių propaganda ir dezinformacija.

„Įvertindami valstybei iškilusius pavojus, privalome stiprinti savo gynybines galias visose srityse. Ir pirmiausia – informacinėje erdvėje, nes pastaruoju metu patiriame atvirą informacinį karą. Nuolatinė dezinformacija, provokacijos ir priešiška propaganda tapo grėsme valstybės saugumui. Gauti objektyvią ir suprantamą informaciją šiandien šalies žmonėms tampa tikru iššūkiu. Todėl visuomeniniam transliuotojui tenka ypatinga misija – ne tik aiškiai ir suprantamai informuoti visuomenę, bet ir stiprinti pilietiškumą ir patriotizmą, neleisti klaidinti mūsų žmonių ir žeminti mūsų valstybės. Informacinis atsakas – nacionalinės gynybos dalis“, – pabrėžia prezidentė.

Šiandieninių grėsmių akivaizdoje, prezidentės teigimu, būtina stiprinti nacionalinį transliuotoją ir užtikrinti kokybišką visuomenės informavimą, rašoma pranešime spaudai.

Melagingų pranešimų gausa, interesų grupių iškreiptos žinios, patikimų faktų stoka klaidina ir priešina visuomenę, primeta svetimus sprendimus, kelia grėsmę šalies raidai ir demokratijai.

Tik gaudami objektyvią informaciją apie įvykius Lietuvoje ir pasaulyje, suprasdami tikruosius motyvus, jų reikšmę ir pasekmes, žmonės galės jaustis saugūs savo valstybėje ir priimti teisingus sprendimus.

Pasak prezidentės, Nacionalinis radijas ir televizija neturi būti saistomi jokių interesų ir turi rūpintis išskirtinai viešojo intereso gynimu. Būtina užtikrinti skaidrų ir pakankamą LRT finansavimą, kad visuomeninis transliuotojas būtų pajėgus vykdyti jam patikėtą misiją.

prezidente.lt

* * *

Prezidentei Daliai Grybauskaitei lojalus ir primityvios propagandos nevengiantis DELFI portalas taip aprašė istorinį prezidentės ir LRT vadovų (Audriaus Siaurusevičiaus, Rimvydo Paleckio, Audriaus Matonio, Vladimiro Laučiaus, Guodos Litvaitienės) susitikimą.

Ruošiamas Lietuvos atsakas informacinėms atakoms iš Rusijos

Šarūnas Černiauskas | DELFI.lt


K.Čachovskio nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiko su LRT vadovybe. Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti informacines atakas prieš Lietuvą ir galimą atsaką į tokias provokacijas.

Tarp galimų sprendimų – ir daugiau nacionalinio transliuotojo programų ne lietuvių kalba.

Ukrainos įvykių kontekste į Lietuvą skriejo ne viena ir ne dvi informacinės propagandos strėlės. Rusijos televizijose sukosi laidos apie tai, kaip Lietuvoje, mistiškoje kaimo turizmo sodyboje su lentelėmis, pvz., „Mano tėvo gatvė“ neva ruošti „Maidano smogikai“, apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą – kaip Kijevo revoliucijos repeticiją. Žinoma, nepamirštant Algirdo Paleckio vizitine kortele tapusių pareiškimų, jog Sausio 13-ąją „savi šaudė į savus“.

Kaltinimai dėl tariamo „Maidano smogikų“ ruošimo Lietuvoje aidėjo ne tik iš Kremliaus propagandistų lūpų. Analogiškas tezes apie Lietuvą dėstė ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

D. Grybauskaitės ir LRT vadovų susitikimas truko apie valandą. Po jo prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė žurnalistams teigė, jog pokalbyje prezidentė pirmiausiai akcentavo būtinybę tinkamai reaguoti į mėginimus dezinformuoti Lietuvos visuomenę.

„Nuolatinė dezinformacija, provokacijos, priešiška propaganda tapo grėsme valstybės saugumui. Prezidentė pabrėžia, kad melagingų pranešimų gausa, interesų grupių iškreiptos žinios, patikimų faktų stoka klaidina ir priešina visuomenę, primeta svetimus sprendimus ir kelia grėsmę ir šalies raidai, ir demokratijai šalyje“, – sakė D. Ulbinaitė.

Pasak jos, LRT tenka ypatinga misija – „neleisti klaidinti mūsų visuomenės ir žeminti mūsų valstybės“.

„Informacinis atsakas ir informacinis saugumas yra nacionalinės gynybos dalis“, – teigė D. Ulbinaitė.

Anot prezidentės patarėjos, D. Grybauskaitė susitikime ne sykį akcentavo „skaidrų ir pakankamą LRT finansavimą“.

„Pasak prezidentės, nacionalinis radijas ir televizija neturi būti saistomi juokių interesų ir turi rūpintis išskirtinai viešojo intereso gynimu“, – sakė D. Ulbinaitė.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius žurnalistams teigė, kad pastarieji informaciniai išpuoliai išryškino tokių atakų problematiką ir sustiprino atoveiksmio poreikį. Sykiu LRT vadovas pabrėžė, kad negali būti jokios kalbos apie valstybinę propagandą – pirmiausiai akcentuojamas informacinių laidų stiprinimas.

„Prieš propagandą geriausias vaistas yra informacija. Informacija kainuoja“, – teigė A. Siaurusevičius, pridurdamas, jog finansavimas „nėra tikslas, o yra priemonė“.

Pasak jo, LRT siekiama stiprinti, plėsti tiek informavimo galimybes, tiek turinio kokybę. „Mes bandysime pateikti objektyvią, nešališką informaciją, kad mūsų žmonėms nereikėtų junginėtis užsienio kanalų“, – sakė A. Siaurusevičius.

Paklaustas, ar vienas iš atsako į priešiškas informacines atakas galėtų būti informacinių laidų ne lietuvių kalba stiprinimas, LRT vadovas tokio varianto neatmetė.

„Manau, kad tai gali būti vienas iš svarstymo objektų“, – teigė A. Siaurusevičius.

A. Siaurusevičius priminė, kad informacinių atakų pavojų D. Grybauskaitė akcentavo ir savo metiniame pranešime. Vis dėlto LRT vadovas užsiminė ir apie finansavimo poreikį – esą dabar finansavimas ne iki galo atitinkama LRT keliamus tikslus.

LRT vadovo žodžiais, nacionalinio transliuotojo finansavimas neturėtų būti taip stipriai veikiamas „ekonominių kataklizmų“.

„Labai svarbu nutiesti kelius. Bet geri keliai gali tapti keliu kam nors atvažiuoti. Ir būtų gerai, kad dar veiktų visuomeninis transliuotojas, kuris praneštų, kad yra grėsmė“, – sakė A. Siaurusevičius portalui DELFI.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top