Rinkimų propaganda kitaip: A. Šindeikis kelia į merus V. Grubliauską

Įsibėgėjus savivaldos rinkimams žurnalas „Veidas“ skelbia geriausią metų merą – Klaipėdos miesto vadovą Vytautą Grubliauską. Iš kieno sąskaitos ši rinkimų reklama apmokėta, „Veido“ leidėjas dr. Algimantas Šindeikis nepraneša.

Giedrė Armalytė | DELFI.lt

Savaitraštis „Veidas“ jau septintus metus vykstančiuose rinkimuose išrinko geriausią Lietuvos merą. Šįkart šį titulą pelnė uostamiesčio vadovas, trimito meistras Vytautas Grubliauskas. Liberalų sąjūdžiui atstovaujantis politikas įvardintas kaip įtakingas politikas ir gabus vadybininkas.

Klaipėdos miesto meras DELFI pasakojo nesitikėjęs būti taip įvertintas. Praėjusiais metais jis tenkinosi antrąja reitingo vieta.

„Aš jį vertinčiau kaip patį didžiausią savo gyvenimo apdovanojimą, didžiausią pasiekimą. Šio apdovanojimo tikrai nesitikėjau. Buvo vertinta pagal daug kriterijų ir, manau, įvertintas ne tik aš kaip asmenybė, bet ir pastarųjų kelerių metų Klaipėdos laimėjimai ir pasiekimai“, – sakė V. Grubliauskas.

Paprašytas įvardinti keletą jų, uostamiesčio meras paminėjo laivo „Independence“ atplaukimą į Lietuvą, anksčiau baigtą Pilies tilto restauraciją, Kultūros fabriko atidarymą, probleminių gatvių suremontavimą.

Metų mero teigimu, geras meras neturi būti egocentriškas.

„Aš ir pats turbūt nesu labai stereotipiškas meras ir politikas. Širdyje buvau, esu ir visada liksiu menininkas, o tokie dalykai kaip muzika visada bus su manimi. Nėra tokios studijų krypties, kuri žmogų paruoštų būti meru. Tačiau nėra ir profesijos, kurios atstovas meras negalėtų būti. Savybės, kurios neišvengiamos mero darbe – tolerancija, diplomatiškumas, gebėjimas išgirsti kito nuomonę, lyderystė. Bet ne lyderystė vadovaujant, o lyderystė tarnaujant, telkiant, įtikinant žmones ne per spaudimą, o gebėjimu bendrauti. Neišvengiama tam tikra patirtis bei kompetencija“, – vardijo jis.

V. Grubliauskas sakė neretai su šypsena žiūrintis į naujuosius pretendentus į mero postą, kurie ne visiškai suvokia „į kokią galerą jie sėda“.

„Tai yra didžiulė atsakomybė, didžiulis darbas, psichologinis krūvis ne tik tau, bet ir tavo šeimos nariams. Buvimas meru tai ne tik dalyvavimas įvairiuose atidarymuose ir juostelių kirpimas. Yra daug darbų, kurie lieka nepastebėti ir jie neįrašyti į darbo specifikaciją – miesto pristatymas, investicijų pritraukimas ir panašiai. Šie darbai labai imlūs laikui, energijai. Tai yra ta ledkalnio dalis, kuri glūdi po ledu, o tai yra 90 proc. viso vaizdo“, – metaforiškai reziumavo V. Grubliauskas.

Reitingą sudariusio savaitraščio „Veidas“ leidėjas Algimantas Šindeikis renginio metu juokavo, kad tarp merų jau greit užvirs arši kova ir vienas į kitą jie žiūrėsiantys nebe taip draugiškai.

„Tačiau dabar visi rodikliai rodė, kad savivaldų sėkmė yra pajūryje. Tikėtina, kad ateityje šis miestas Europoje matysis dar geriau“, – sakė A. Šindeikis.

Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorės Romos Žakaitienės teigimu, mero valdžia yra beribė ir ją reikia išnaudoti.

„Metų meras renkamas pagal savivaldybės darbo rezultatus. Šie rinkimai yra įrodymas, kad meras gali daug. Per tuos septynerius metus, kai jie vyksta, jie pakėlė mero autoritetą. Tik nuo mero priklauso, kokia bus komanda ir ką jis su ta komanda pasieks. Artėjant kadencijos pabaigai ir rinkimams belieka palinkėti stiprybės“, – sakė R. Žakaitienė.

Antroji metų mero vieta atiteko Druskininkų miesto merui Ričardui Malinauskui. Bronzą pelnė sostinės meras Artūras Zuokas.

2009 m. geriausiu meru išrinktas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, 2010 m. – Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius, 2011 m. – Ignalinos r. meras Bronis Ropė, 2012 m. – Neringos savivaldybei vadovavęs Antanas Vinkus, 2013 m. šį titulą pelnė Utenos rajono meras Alvydas Katinas, o pernai prie geriausių merų penketuko prisijungė pirmoji moteris – Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Beta

Iš veidaknygės „Naglis Puteikis RINKIMAI KLAIPĖDOJE – BE GRUBLIAUSKO CIRKO NUMERIŲ RINKIMAI KLAIPĖDOJE – BE GRUBLIAUSKO CIRKO NUMERIŲ PRANEŠIMAS SPAUDAI 2015 01 30 Devynių partijų ir visuomeninių komitetų, dalyvaujančių savivaldos rinkimuose Klaipėdoje, lyderiai atmetė dabartinio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko siūlomą tariamai sąžiningo dalyvavimo rinkimuose deklaraciją ir pasirašė garbingo dalyvavimo savivaldos rinkimuose sutarimą „Ir šviesa, ir tiesa“. Tokiu būdu jie išreiškė pasipiktinimą negarbingu Vytauto Grubliausko elgesiu rinkiminės kampanijos metu: dabartis Klaipėdos meras grubiausiu būdu naudojasi tarnybine padėtimi reklamuodamasis, nenurodant jokio užsakymo numerio viešojoje informacijos erdvėje, o dažnai – ir pažeisdamas rinkimus reglamentuojančius teisės aktus. Vienas ryškiausių tokio elgesio pavyzdžių – Vytauto Grubliausko nuotrauka ant žurnalo „Veidas” viršelio, skelbiant jį geriausiu Lietuvos meru bei koncertinis numeris trimituojant televizijos laidoje „Lietuvos supermiestas”. Devyni… Skaityti daugiau »

Jojo

„Savaitraštis „Veidas“ jau septintus metus vykstančiuose
rinkimuose išrinko geriausią Lietuvos merą. Šįkart šį
titulą pelnė uostamiesčio vadovas, trimito meistras
Vytautas Grubliauskas. Liberalų sąjūdžiui atstovaujantis
politikas įvardintas kaip įtakingas politikas ir gabus
vadybininkas”.
Visa tiesa apie Grubliauską parašyta citatije. Liberastai, konservai labai nori vėl turėti savom gaujom patikimą žmogų. Čia nieko keisto, keistya tai, kad delfistai tam prisideda, kaip šių gaujų globojamas portalas. Delfis ir rasšo apie bet kurį liberastą ar konservą rašo kaip apie numirėlį – tik gerai.

ruta

Gyvenimas parode , kad jeigu sis fruktas su savo iskreiptu ‘Veidu’ ka tai reklamuoja , tai 100 procentu kuo toliau nuo tokio kandidato .

ruta

p.s. labai iskalbingas Zuoko ‘laimejimas’ , kaip ir Malinausko .Tik gal reikejo nominacija kitaip pavadinti ?

lima

tautieciams atrodo ne taip gerai toj Klaipedoje, pasiziurekit elementariausi dalykai bado akis , sviesrodis nedirba arba neatreguliuotas.Gatves tai viena ,tai kita pagrindines nei sutvarkytos nei isdazytos, visi vaziuoja ant „durniaus”. Duobes baisu sovietmecio mentalitetas. Centras nupuves baisu ,kad kas nenukristu ant galvos. Manome ,kad per metus galetu po gatve sutvarkyti ir iszymeti ne kreida , o plastiku , kad artimiausius kelis metus nereiketu prie to begrizti. Miesto didieji autobusai senienu senienos , geda turi buti tam , kas ant ju reklamuojasi

Atkreipkit dėmesį,

kad šiuos merus reklamuoja didysis KRGistų, aferistų mylėtojas, Petriko reikalų tvarkytojas ir visų kitų šalies žmonių niekintojas šindeikis.. Ko vertos jo pagyros?

Bella

Liberalai – steponavičius, šimašius buvę turtingojo kvartalo žentai, palikę didžiuosius namus. Ir kokia nerimta partija – liberastai. Taigi ir šis dūdų trimitorius, savarnkiškai išrinktas geriausiu trimitininku, kad sukviestų savo skardžiu dūdavimu į slėptuves, nes, kaip skelbia konservai ir liberastai „Rusai puola”, garsiakalbiais nebus galima sukviesti žmonių, nes jų Lietuvoje jau nebėra, turbūt „rusai” išsivežė. Juokas pro ašaras, kokius visus milijonierius šindeikis išrenka, net koktu darosi, o jų vadovaujami miestai skursta kartu su labiausiai pasaulyje prasiskolinusia per mokesčius tauta.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top