Robertas Grigas. Apie prezidento „kaltes“

Vakar buvau maloniai nustebintas, kai Prezidentas Gitanas Nausėda viešai užstojo vadinamųjų „žinomų žmonių“ – ir jų pasisakymus tiražuojančios žiniasklaidos – gatviniu kriminaliniu žargonu niekinamą kunigą Algirdą Toliatą. Koliojamą net ne dėl kokios vyraujančių ideologijų standartų neatitinkančios nuomonės, o dėl to, kad savo fb pasidalijo (nors paskui skubiai ją ištrynė) peticija, reikalaujančia LR Seimą neratifikuoti kontroversijas keliančios Stambulo konvencijos.

Primenu, kad Slovakijos parlamentas jau atsisakė ją ratifikuoti. Tikriausiai neratifikuos ir Lenkijos seimas. Dėl ideologinio „socialinės lyties“ konstrukto įvedinėjimo, perteklinio valstybės kišimosi į šeimos ir asmenų privatų gyvenimą. Ir kitų totalistinės kontrolės grožybių.

Prezidentas pasakė: „Pono, gerbiamo kunigo A. Toliato užsipuolimas […] tokiais metodais ir tokia forma, yra visiškai nepriimtinas ir rodo, kad kažkas mūsų viešoje erdvėje per 10 ar 15 pastarųjų metų atsitiko. […] Šiandien Lietuvoje susiformavo viešoji inkvizicija. Žmonės, kurie įsivaizduoja galį maišyti su purvais kitaminčius, daryti tai beapeliacine forma, ir kartais tiesiog šlykščia forma, ir jie laiko save nebaudžiamais.
Manau, kad su šituo mes neturime taikstytis. Šiandien aš stoju į pono, gerbiamo kunigo A. Toliato pusę pirmiausia todėl, kad aš stoju į jo, kaip žmogaus pusę“.

Na, pagalvojau, šito tai jau Jums neatleis, Prezidente. Čia beveik toks pat įžūlumas, kaip atstovauti Lietuvai Europos Vadovų Taryboje. Arba jei sovietmečiu mokyklos direktorius būtų drįsęs užsistoti dėl religinių pažiūrų ujamą savo mokyklos mokytoją.

Ilgai laukti nereikėjo. Jau vakare, LRT „Dienos temoje“, UR ministras G. Landsbergis nurodė, kad Prezidentas esąs šališkas: matai, kunigą nuo patyčių gina, o homoseksualia orientacija save reklamuojančio Seimo nario Raskevičiaus – negina. O tasai ministrui skundžiasi, kad sulaukia soc. tinklų paskyrose baisiai piktų žinučių ir net grasinimų!

Temą, žinoma, pasigavo žiniasklaida, pradėjusi rašyti apie Prezidento „dvejopų bėgių empatiją“ ir t.t.

Tačiau taip nėra. Be abejo, nėra gerai,kai žmonės savo vertinimų politikams, jų veiklos krypčiai nesugeba išreikšti kultūringai. Net ir privačioje erdvėje. Diskutuoti apie idėjas pagarbiai, išsakyt argumentus „už“ ir „prieš“ be asmeninių užsipuolimų – brandžios visuomenės ir brandžių asmenybių požymiai.

BET. Yra didžiulis skirtumas tarp nepagarbių užsipuolimų privačiose erdvėse, socialiniuose tinkluose ir tarp žmogaus menkinimo, keikimo, pavardės darkymo, kurį viešai skelbia įtakingi asmenys, o jų liejamas pamazgas tiražuoja didžiausi šalies portalai.

Štai apie ką kalbėjo Prezidentas.

Ar Jūs matėte kur nors viešose erdvėse, ne asmeninėse ar tarnybinėse paskyrose, kaip nors niekinamą, puolamą ar pravardžiuojamą minėtą Seimo narį? Matėte grasinimus jam?

Aš – nemačiau. Priešingai, v i s o s medijos, politinis ir pramoginis elitas (?) kalba, rašo ir rodo Seimo narį bei jo bendražygius su tokiu išskirtiniu prielankumu ir palaikymu, su kokiu okupacijos laikais buvo kalbama apie kompartijos narius. Tik gerai. Tik teigiamai. Nes kokia kritika yra aiški kontrrevoliucija.

Tačiau užtenka tik kokiam kunigui, aktyviam piliečiui ar jų grupei išreikšti krikščionišką tradiciją, prigimtinę vyro – moters šeimą, biologinę žmogaus lyties tapatybę palaikantį požiūrį, kai ant jų užgriūva viešų patyčių lavina, spaudimas iki grasinimų atleidimu iš darbo. Ir kaip mat atgyja visa sovietinė nužmoginanti leksika („tamsuomenė“, „radikalai“, „ekstremistai“, „naciukai“ ir t.t. – arsenalas neišsemiamas).

Taigi nėra ko tapatinti nepalyginamų dalykų. Mes, krikščioniškosios tradicijos ir prigimtinės tvarkos gynėjai, būtume labai laimingi, jei paniekos ar menkinimo, pagaliau, tildymo už savo pasaulėžiūrinę poziciją sulauktume tiktai socialinių tinklų „burbule“ ar fb paskyrose. Deja, visą tą priešiškumą ir negatyvą savo atžvilgiu, lyg būtume nepiliečiai, mes rizikuojame išgirsti kasdien, įsijungę pagrindinių žinių kanalus. O lygiavertiškai atsakyti neturime kur.

Todėl ačiū Prezidentui bent už jo atjautą.

Nuotraukos – autoriaus. Lietuvos dvasios tvirtovės.
Kučiūnų (Lazdijų rj.) Šv. Kazimiero bažnyčia.
„Laisvės kario“ skulptūra Kaune.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tiesos žodis iš Ėlėrtė. Nuoroda:

Donatas Paulauskas. Kas yra socialinė lytis?

Taip

Gerb.Kunige Robertai,parašėte trumpai,aiškiai ir teisingai,-ačiū Jums. O pateiktoje nuotraukoje Kučiūnų Šv.Kazimiero bažnyčia /Lazdijų raj./pastatyta todėl,kuomet prieš I-ąjį pasaulinį karą minėtas kraštas priklausė Berznyko parapijai/dabar Lenkija/ir vietiniai lenkai kategoriškai nesutiko ,kad Berznyko bažnyčioje būtų atnašaujamos mišios ir lietuvių kalba.Tad,šioje bažnyčioje lietuviškų mišių metu įvyko tarp tautinių grupių muštynės su kraujo praliejimu,- aukščiausios bažnytinės hierachijos sprendimu ilgą laiką bažnyčia buvo uždaryta.Po šio žiauraus ir nuodėmingo įvykio minėtos parapijos lietuviškoji krašto dalis atsiskyrė ir lietuviai pastatė Bažnyčią Kučiūnuose.Nuo 1920m. Kučiūnų kraštas priklauso Lietuvai,o Berznykas su kai kuriais lietuviškais kaimais -Lenkijai.

Prez. Gitanas priešingai, nei Lietuvos NeDalia,

Ždanovo universiteto auklėtinė ir Burokevičienė,
puikiai išsilavinęs, tikėjimo ir doros žmogus.
Net gerai suprasdamas, kad bus užsipultas viešąją erdvę užgrobusio keliolikos žmonių klano, stojosi į vaivorykštinių nepraustaburnių užsipulto kun. Toliato, švelnumo įsikūnijomo, pusėn.
Tai patvirtinimas, kad mes, kaip tauta, anuomet atlaikę antinausėdinės propagandos škvalą ir išsirinkę būtent jį, galime ir privalome grumtis iki galo, kad apgintume prigimtinę tvarką ir Vakarų civilizacijos idealus. Neokomunistinė genderizmo ideologija, aptarnaujanti perversmininkus, taip pat eis iki galo. Net formaliai su melo dvasia („komunizmo šmėkla“) negali būti deramasi ir jokie kompromisai negalimi. Atidėkime sentimentus taikos metui.

raudonoji brigada

Kam naudinga kai visuomeninis transliuotojas kiršina ir erzina žmones skaldydamas visuomenę nuolat brukdamas vienos dalies nuomonę, darydamas tokias kiaulystes kaip pornografijos demonstravimą pelenų dieną. Kokie žmonės ten dirba, kas priima tokius sprendimus ? O gal tokiu būdu uždirbami sidabriniai brangesni už garbę irsveiką protą.

stasys

R.Grigas norėtų visuomenė padalinti į dvi dalis ,..va šitie ginami Prezidento kaip ir gerieciai o va ten nusidėjėliai verti pasmerkimo ,..br.Pauliaus pamokslas apie lgbt-esnikus galėtų būti truputį labiau korektiškas ir jausmais subalansuotas , juk mesti tokį mema tai visuomenės daliai kuri kalta tik tuo kad yra ir gyvena savo atskirą intim. gyvenimą ne tas pats kas žiūrėti vagiui ar prievartautojai į akis . Štai čia ir suabejojau R.Grigo nuoširdumu , kaip ir brandūs žmogus rašo tekstą o va kažko jame trūksta , o gal vėl tos vėliavos kaitina kraują kviesdamas kilti į kovą ?
p.s.Lenkija yra ratifikavusi Stambulo konvencija .

Jules

Be rimtos desovietizacijos, deokupacijos, depolonizacijos ir derusifikacijos seniai mes suskaldyti. Su okupacinio režimo kolaborantais mes nieko bendro turėt nenorime, nežinot? Prezidentas turėtų būti kur kas ryžtingesnis ir visomis išgalėmis ginti Tiesos siekiančius žmones.

Kis

ar neatrodo daugumai,kad jie bent siandiena uzsiima ne tais dalykais,ypac ministru kabinetas.Nereikia ginti tu ,kurie patys neblogai puola.

habilitās

Belieka apgailestauti, kad ir Jūs, gerbiamas kunige, įsijungėte į tą nuogo karaliaus ditirambų giedotojų chorą ir norimą pateikiate kaip esamą. Jūs rašote: „Prezidentas pasakė: „Pono, gerbiamo kunigo A. Toliato užsipuolimas […]“ ✒✒✒ Deja, tai ką aš girdėjau ir skaičiau buvo: „Tai, kaip vyksta šita diskusija, mane, kaip Lietuvos Respublikos pilietį, labai nuvilia. Kunigo A. Toliato užsipuolimas…“ Drįstu manyti, kad suprantate, jog skirtumas tarp „Prezidentas“ ir „Lietuvos Respublikos pilietis“ nėra vien tik žodžių žaismas. Jau rašiau komentarą, kuriame prisipažinau, kad ir aš esu pilietis, bet norėdamas prieiti prie mikrofono ir kamerų, turėčiau stoti į labai, labai ilgos eilės galą, žinoma, jei kas nors sudarytų tokią eilę, o prezidentas G. Nausėda prie mikrofonų ir kamerų eina be eilės, bet išdrįsta prabilti tik… Skaityti daugiau »

štaziui

stasislova, vazelino perteklius, nesuvaldomai plūstantis pramaišiui su kitom išskyrom tiesiąja žarną į smegenis, tau pastarąsias supūdė. Pliurpi vien savo išmankštinta analine anga, visiškai nesivaldai. Ir dar meluoji. Lenkijos komunistai pasirašė tą nelemtą „sutartį” 2015 rugpjūtį ir įkišo Lenkijai eilinę kiaulystę. Dabartinė vyriausybė praktiškai suspendavo konvenciją, pakeisdami ją šeimos teisių sutartimi. Dėl ko vbisi tolerastai ir klykia: https://balkaninsight.com/2020/10/06/family-rights-treaty/

stasys

.. ačiū ačiū mano ‘urologui’ , vienok esu linkęs prieštarauti tai siūlomai supaprastintai gydymo metodikai su vazelinu . Man tos ‘rusiškos žvakutės’ atrodys įtartinai , jei prieš tai sąžiningai nepaubausyte į tam tikrą mano imtymia vietelę. Jūs kaip tu reikalų žinovas manau apsvarstysite ta gydymo metodika ir rekomenduosite kada ir kaip man pas jus apsilankius atlikti tą procedūrą ? ,.. garantuoju tvarkinga užmokestį sidabriniais ‘norvegiskais’.
Pagarbiai.

štaziui

štazele, aš patologoanatomas. Mano pacientai drausmingi. O dėl diarėjos tau reikia į gretimą kabinetą kreiptis. Nesivaldai – eik tuštintis kitur. Čia nebesirodyk, labai smardini. Dar savo vidiniu turiniu kitus ištepti bandai.

Tuo tarpu tu, stasele, labai daug rūpesčių savo audringa elgsena psichiatrinei ligoninei pridarei. Visai jūsų gydyklos sanitarai tokioms staselėms tramdomuosius marškinius atpalaidavo. Daug raidžių klaviatūroje kelia pernelyg dideles pagundas staselėms.

Al.

Tas pilietis žadėjo virš Prezidento rūmų kelti satanistų vėliavą. Bet kartu norisi ir garbingu atrodyti. Sunkios pareigos. Betgi ne prievartinės.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top