Romualdas Buivydas. Lietuvos gyventojų skaičiaus prognozė

Demografines prognozes reguliariai rengia Eurostat, bendradarbiaudamas su ES šalių narių nacionaliniais statistikos departamentais. Vėliausios Eurostat parengtos prognozės rezultatai pateikiami 1 lentelėje ir 1 paveiksle.

Eurostat atsižvelgdami į tai, kad pagrindiniai demografinius procesus lemiantys parametrai nėra pastovūs, numato kelis galimus vystymosi scenarijus.

1 lentelė. Eurostat gyventojų skaičiaus kaitos prognozės Lietuvai

Šaltinis. Eurostat (atnaujinta 2020 m. liepos 20 d.)

1 paveikslas. Eurostat gyventojų skaičiaus kaitos prognozė Lietuvai

Šaltinis. Eurostat (atnaujinta 2020 m. liepos 20 d.)

Visi Eurostat parengti prognozių scenarijai numato Lietuvos gyventojų mažėjimą daugiau nei 120 000 gyventojų per artimiausius 10 metų. Yra numatoma, kad Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimo procesas spartės. Tikėtina, jog Eurostat, prognozuodamas gyventojų skaičiaus dinamiką, ypač akcentuoja 2000-2017 metams būdingą sparčią Lietuvos depopuliaciją. Iki 2017 metų vidurio Lietuvos gyventojų skaičius sparčiai mažėjo tiek dėl neigiamo natūralaus prieaugio, tiek dėl neigiamos tarptautinės neto migracijos. 2018-2020 metais mirčių perviršis virš gimimų išlieka, bet tarptautinės migracijos pobūdis keičiasi. Jau 2018 metais į Lietuvą imigravusių žmonių skaičius beveik susilygino su iš Lietuvos emigravusių žmonių skaičiumi, o nuo 2019 metų kas mėnesį fiksuojama teigiama neto migracija. 2 paveiksle pateikti mėnesiniai demografiniai rodikliai rodo, kad net COVID-19 pandemijos sukeltas mirtingumo 2020 metais padidėjimas nepanaikino pastaruosius 4 metus stebimos demografinės situacijos gerėjimo tendencijos.

2 paveikslas. Lietuvos gyventojų skaičiaus mėnesinis pokytis

Šaltinis: Lietuvos statistikos departamentas

Paskutinius ketverius metus fiksuojama tendencija suteikia pagrindą kvestionuoti Eurostat teikiamų ir Lietuvos statistikos departamento be išlygų priimamų prognozių korektiškumą. Sveikatos ekonomikos centras (SEC), SAM užsakymu rengdamas Lietuvos gyventojų skaičiaus kitimo prognozę, 2020 metų spalį numatė, jog būtent 2017-2020 metų tendencijos lems ateinantį dešimtmetį vykstančius procesus. Jei SEC hipotezė pasitvirtins, gyventojų skaičius Lietuvoje ne mažės, kaip numato Eurostat ir Lietuvos statistikos departamentas (SD) (3 paveikslo raudona linija), o augs (3 paveikslo mėlyna linija). Ateitis yra sunkiai nuspėjama. Yra tikėtina, jog realybė formuosis ne taip optimistiškai, kaip prognozuoja SEC, bet ir ne taip pesimistiškai, kaip numato SD. Gyventojų skaičiaus dinamika, apskaičiuota kaip SEC ir SD prognozių vidurkis yra 3 paveiksle atspindėta žalia linija.

3 paveikslas. Lietuvos gyventojų skaičius metų pradžioje, 2010-2030 m.

Šaltinis: Lietuvos statistikos departamentas, autorių skaičiavimai

Išvados bei pasiūlymai:
• Nuo 1990 metų iki 2018 metų Lietuvos gyventojų skaičius mažėjo dėl neigiamo gyventojų prieaugio ir neigiamos neto migracijos.

• Tarptautinės institucijos (visu pirma, Eurostat) numato, kad gyventojų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje tęsis ir 2021-2030 metais. Lietuvos statistikos departamentas neginčija savo užsienio kolegų išvadų.

• 2018-2020 metais mirčių perviršis virš gimimų išlieka, bet tarptautinės migracijos pobūdis keičiasi. Nuo 2019 metų kas mėnesį fiksuojama teigiama neto migracija.

• Sveikatos ekonomikos centras numato, jog būtent 2017-2020 metų tendencijos lems ateinantį dešimtmetį vykstančius procesus ir Lietuvos gyventojų skaičius Lietuvoje augs.

• Gyventojų skaičiaus dinamikos neapibrėžtumas apsunkina ekonominių, politinių bei socialinių procesų valdymą Lietuvoje.

• Esminiai egzistuojančių Lietuvos gyventojų skaičiaus prognozių skirtumai reikalauja viešų diskusijų bei, tikėtina, išsamių tyrimų.

Medžiagą parengė Gediminas Černiauskas (EIHSD) ir Romualdas Buivydas (SEC)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tvankstas

Manau, kad kreivės turės savybę labai greitai per 20 metų užlinkti iki 400.000 gyventojų, kaip Didžio Kunigo Vytauto laikais, kas atitiks 1 auksinio milijardo rėmus.

> R. Buivydui

Pateikta vien Lietuvos gyventojų numatomi skaičiai. O kodėl Gerb. autorius nepristatė etninių lietuvių skaičiaus ? Gali nutikti taip,kad ateity Lietuvos gyventojų daugumą sudarys svetimtaučiai turintys Lietuvos pilietybę,- tad čia Lietuva turėtų labiausiai susirūpinti.

elfe

CLUB of ROMA infliuenceriams, i kova su klimato kaita itraukusiems valgytoju skaiciaus mazinima, turetu tokie ZALIOSIO SALIES rodikliai patikti.:)
O viengungiu „mazumai” galetu paskirt premijas. :”)

Tai akivaizdus ir

tyčinis nacionalinio saugumo mažinimas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Lietuvje galėtų gyvuoti 25 milijonai gyventojų, lyginant su Anglija.
______________________________________________________________________Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialyte paleistuvyste.
2021 kovo 22

kubybilius

turiu viziją, kad 2121 metais visi lietuviai sutilps Žalgirio arenoje

Yra ir kitokių duomenų
melas ir demagogija

bus užvešta daug slavų, induisų bei negrų.
valstybinę kalba bus vėl rusų.
tą pažada visi politikai ir teisingumo atstovai.
(lietuviai bus toliau verčiami emigruoti arba pasikarti – dėl ekonomikos bei teisingumo)
VOT !!!

stasys

Pinigų švaistymas tokioms institucijoms . Kitas reikalas būtų jei tokios statistikos autoriai paviešintu savo darbo metodikas . Galutiniam vartotojui svarbus rezultatas (produktas) o mane domina kiek tualetinio popierio tame produkte ? Imkime ir paklauskite autoriaus kada baigsis konkrečiai pandemija ? Jei surinkti duomenys neleidžia atsakyti tiksliai , paklaida spėjimų labai didelė .

Tvankstas

Yra cenzūra ir Tiesos lt, dėkui už ištrynimą.
Vaikų grobimas tikrai nedidins Lietuvos gyventojų skaičiaus.

Nepasirašysiu

O kas mažėjime blogo? Galima pagalvoti, kad lietuviai labai puikūs ir labai reikalingi, genialūs. Man atrodo, ir sumažėjus iki 0 niekas nepastebėtų, įskaitant pačius lietuvius. Istorija tai jau parodė. Natūralu, kad vieni geresni ir auga, kiti presti ir mažėja. Na dar yra treti, kurie tiegiog užima vietą, kad tuščia nebūtų (baltarusiai, ukrainiečiai, afrikiečiai).

Nepasirašysiu > kitam komentatoriui

Niekas lietuvių neverčia emigruoti ar pasikarti – paprasčiausiai jie pralaimi konkurencinę kovą, bet jie net to nesupranta. Jiems atrodo, kad pasaulis paliks juos patiems sau.

Nepasirašysiu > Tvankstui

Kodėl jūs manote, kad Lietuvoje yra 400,000, tinkamos kokybės į auksinį milijardą? Kodėl ne 5,000, tarkim? Palyginkite, kiek Lietuvoje yra vidutinį vakarietišką asmeninį turtą turinčių, tuomet padalinkite iš dviejų (nes vakarai patys mažinasi), ir gausite skaičių.

Tvankstas

Kiek suprantu, tai 100.000 litvakų ruošiasi grįžti iš PAR su Lietuvos pasais, tai kas juos aptarnaus ? Bus palikti 300.000 žydraakių.

to nepasirasysiu

kalbat kaip tie revoiuciniai chazarai, kurie Holodomoru sieke isnaikint ukrainiecius, toje teritorijoje, kur kadais buvo Chazaru chanatas. Jei po diaspora pasklide, 9 a judaizma prieme chazarai, liko besakniai, tai dar nereiskia, kad juos gynusius nuo mongolu ordu ir i LDK priemuusius lietuvius reiktu isstumt is ju teritorijos. Taip ar ne?
Ar ne geriau butu, jei kone 30 mil chazaru pareikalautu is kipciako Putino grazint ju teritorija Pietinej Rusijoj?
Gal nebereiktu tada nuolat atakuot tautiniu valstybiu pasauli keiciant pagal savo supratimo lygi?..

to nepasirasysiu

beje, o kas nustate tautu genialuma?
ar gyvuliskai lipt kitiems ant galvu „konkurencijos kovoj” gnialu?
Taip, lietuviai per daug delikatus, kad liptu kitoms tautoms savo purvinais cebatais ant galvu.
Jei rupinamasi nykstanciais gyvunais, tai gal ir lietuvus laikas i Raudonaja knyga irasyt? 🙂

T0mas J.

Liaudies išmintis sako: už 1 muštą 10 nemuštų duoda. Tai rodo, kad ne skaičiuje esmė, o kokybėje. Kiek bebūtų lietuvių lietuvoj, svarbu kad būtų patriotai, tikri savo krašto vaikai.
Kas iš to, jei mūsų bus ir 4 milijonai, bet valdžioje turėsim niekšus, imigracinės politikos šalininkus, kaip kadaise Petras Vaitiekūnas, ministro kėdėj sėdėdamas, – kūrė įstatymus skatinančius kuo greitesnę, kuo gausesnę imigraciją.

PranaSavimas

Taigi Turbut jau nedaug mastanciu lietuviu vis dar tiki
Apie mitini lietuviu zemdirbiu – areju seslu gyvenimo buda…
Paskutiniai trys desimtmeciai tikrai si mita paneigia…
Kas abejoja…meskit i mane akmeni…
Taip pat ir pamirsta keliu tukstantmeciu „baltu ” istorija….
Bet nereiketu liudeti…statistines prognozes gali klysti…
Taigi dauginkites ir gaivinkite savo Zalmoksni !
Sarmagetuza=SarmaGetija=Sarmatija=Lietava!
…..

Valia isgyventi

Niekas lietuviu i raudonaja knyga neirasys…
Tik pasidziaugs ir apgyvendins naujai nukariautas zemes
Ir suslavins arba suvokietins Arejus kurie dar gyvi liko…ir visa istorija isnaikins
Kaip jau naikina simtmeciais…
Taigi niekas mums nepades
ipatingai „delikatumas”…arba apsnudusi dvasia…
Bet Gyva Savimone ir Samoningas Agresyvumas
ir Valia Isgyventi bet kokiomis Priemonemis …
taip kaip buvo iki 1387-uju metu ir Jogailos istorines klaidos…

Tvankstui

Jei litvakai planuoja grizti … tai turetu buti geras zenklas…
Bent jau ateities ekonominio atgimimo zenklas….kodel gi tai neturetu
Buti taip pat Lietuviu tautos atgimimo viltimi…?

Kas gali isversti?

Sarma …? Kalbininkai prasau paaiskinimo !

Gal kas gali paaiskinti

Kaip Jogala budamas karaliaus/ kunigo Algirdo
Sunus galejo pasivadinti Lietuvos didziuoju kunigaiksciu ?

Tvankstui

Zydu tarp kitko irgi yra zydraakiu ir rudziu…

Tvankstui

O tiems kurie noretu pilietybe gauti
Vienas is reikalavimu turetu buti
Moketi lietuviu kalba be jokiu issimciu

Tvankstui

Reiketu taip pat pripazinti kad
Lietuvos Karalyste buvo daugiataute valstybe
Kuria valde lietuviu kunigai-karaliai
deja buvo per daug liberali ir laisva valstybe del to
zydai cia ir surado sau palankias salygas klesteti …
Rasau deja nes lietuviai nesugebejo o gal ir net nebande(?)
Atlietuvinti savo kraujo broliu jotvingiu, jozygiu, galindu, gudu ,rutenu,rasu,
rugiu,skiriu,giruliu,smilinngiu ir kitu suslavejusiu ir suvokietejusiu
benkartu ar susimaisiusiu su avaru ir chunu uzkratu….

Tvankstas

Didis Kunigas Lietuvos – taip vadinami buvo Lietuvos valdovai, pati valstybė vadinosi Didi Kunigystė Lietuvos, ne viską sunaikino rusai, lenkai, vokiečiai, surusėję, suvokietėję ar sulenkėję lietuviai ar paprasčiausi dvasiniai vergai lietuviai išdavikai. Liko užrašų jų niekšų apmaudui, per 634 metus taip ir nesugebėjus ištrinti.
‘Sarmata’ yra lygus žodžiui ‘gėda’, esmė yra ta, kad Saulė viską mato (o naktį tamsoje niekšai savo darbus dirba).
Pirminis ‘savara’/saulė nutrupėjo į ‘sar-‘ (nama ‘soris’, runa S vardas ‘sovulo’, sanskrito ‘surja’ ( tarp kitko, Surjakautai / Suryakauthai šiandien Siracuso), pridėkime veiksmažodį ‘maty-ti’.

Tvankstas

8:27 – DNR tyrėjas A. Kliosovas duoda labai aiškius įrodymus apie žydraakius žydus, kuriuose nei lašo nėra žydiško geno, po to per palikuonis gaunasi tamsiaplaukiai žydraakiai.

Tvankstas

Pastebėjau klaidą, pasitaisau – Didė Kunigystė Lietuvos.

Klausimas Tvankstui

O ka manai apie runa „tewaz” atsei reiskia dievas ?

Sarma arba Sharma

Sharma

A surname​.
A designation given to people who do religious ceremonies or are from the Brahmin community.
https://www.wisdomlib.org/definition/sharma.

Sarma arba Sharma ir Brahmin'ai

Sharma is a Brahmin Hindu surname in India and Nepal.
The Sanskrit stem ṣárman- (nom. sarma) can mean ‘joyfulness’, ‘comfort’, ‘happiness’.

Sarma is an alternative English spelling of the name. Some Assamese Brahmins also use Sarmah.
Tikrai idomu kad butent Sventiku kasta „Brahmins” Indijoje islaikiusi
lietuviam artima genetini koda….???

Tvankstas

17:07 – tewaz yra Dievas, iškraipytas dėl tarmiškumo ar raštininkų kitakalbiškumo. 17:30 – dėl brahmanų genetinio kodo – brahmanų genetikoje taivaniečių geno dalis viršija arijų (ar sąlyginai lietuviškų) genų kiekį, maždaug 12-15 : 10-12 nuošimčių. Taivaniečiai – tai nenagrinėta MATA (akis) gyvila (civilizacija), kilusi iš Taivanio, atnešusi į Indiją (ir Kiniją) mandubius (žemės riešutus) iš Bolivijos per Peru (ten irgi mandubi), labai aiškus arijų vėlesnis atėjimas į Indo slėnio gyvilą, sukurtą taivaniečių ir taikiai susiliejus, todėl jau vadino mandubius aptrupėjusius į antapius (šiandieniniams turkams antapi -pistacijos riešutas, miestas Gaziantep – didvyris pistacijos riešutas). Taivaniečiai plaukė Ramiuoju vandenynu į abi Amerikas bent prieš 7-8 tūkstančius metų, pasiekė ir Braziliją pro Afrikos pietus (botocudo gentis), atrado ir apgyvendino negyvenamą Madagaskaro salą, atsiplukdė… Skaityti daugiau »

Apie runa Tewaz

runa Tewaz yra Dievas/devas/deivas… taip pat Tevas/teivas …
Be jukiu abejoniu lietuviskas zodis

33
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top