Rugsėjo 10 d. profsąjungos organizuoja protesto akciją „Baudžiavai darbe – ne“

Rugsėjo 10 d., ketvirtadienį, 12 val. profesinės sąjungos kviečia į protesto akciją „Baudžiavai darbe – ne“, kuri vyks prie Lietuvos Respublikos Seimo. Jos metu bus pasisakoma prieš bandomą įteisinti naująjį Darbo kodeksą. Profesinės sąjungos solidariai telkiasi į vienas gretas, kad pasipriešintų skubotam „Socialinio modelio“ projektui, Darbo kodekso liberalizavimui ir mėginimui įteisinti dirbantiesiems žalingas nuostatas, kurios paliestų visus be išimties dirbančiuosius.

Profsąjungos atstovų nuomone, šis „lankstesnis“ Darbo kodeksas įtvirtina laisvesnius darbdavių ir darbuotojų santykius, tačiau tai daroma darbuotojų nenaudai. Jame būtų įtvirtintas ir darbuotųjų atleidimas įspėjus tik prieš 3 dienas, maksimalios darbo laiko savaitės ilginimas iki 60 val., socialinių garantijų mažinimas bei pačių profsąjungų veiklos suvaržymas.

Trišalėje taryboje profesinių sąjungų atstovai stengėsi atkreipti kitų šalių dėmesį į šias ir kitas darbuotojams ir profesinėms sąjungoms nepalankias nuostatas, tačiau įstatymiškai profsąjungų atstovai negali stabdyti naujojo projekto ir gali būti tik patariamuoju organu Trišalės tarybos derybose.

Dėl nesutarimų Trišalėje taryboje savo poziciją išreiškė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, kritikuodama aiškų Vyriausybės skubėjimą ir tvirtindama, kad pirmiausiai turi būti randamas susitarimas tarp socialinių partnerių Trišalėje taryboje.

Nematydamos kitos išeities kaip viešai protestuoti prieš Darbo kodekso liberalizavimą, profesinės sąjungos vienijasi ir kviečia visus 12 val. atvykti į mitingą prie Seimo. Po mitingo vyks teatralizuota eisena iki šalies Vyriausybės, kur mitinguotojai ir baigs protestą.

Profesinės sąjungos nepritaria naujajame Darbo kodekso šioms projekte numatytoms nuostatoms:

1. Darbuotojo atleidimui, įspėjus prieš 3 dienas.
2. Darbo užmokesčio mažinimui.
3. Išeitinių išmokų ir įspėjimo terminų mažinimui.
4. Maksimalios darbo laiko savaitės ilginimui iki 60 valandų.
5. Terminuotų darbo sutarčių įvedimui nuolatinio pobūdžio darbui.
6. Atostogų už darbo stažą panaikinimui.
7. Darbo stažo pensijai gauti ilginimui penkeriais metais.
8. Darbuotojų, auginančių vaikus, garantijų mažinimui.
9. Profesinių sąjungų veiklos suvaržymui.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
vasia

Lietuvoje yra profsajungos? nejuokinkit.

imigrantai dirbs

imigrantai dirbs maximose, statybose ir kituose kgbistų-oligarchų bendrovėse.
butkevičius paprašys pusės milijonų imigrantų kvotos – pinigus, skirtus imigrantams pasiims komunistai.

To imigrantai dirbs       2015-09-7 19:55

Pasapnuokit ir praeis, niekur jie nedirba, o Lietuvoje mat dirbs 🙂

CaHeK

Tik idomu kaip i ta mitinga nueit jei jis vyksta darbo metu, galima pagalvot kad darbdavys išleis darbuotojus i mitinga prieš ji.

ABC

Jau yra profsąjungos, pamažu stiprėja

Kai Prancūzija

isiledo kelis šimtus negrų ie buvusių Prancūzijos kolonijų tai jiems suteikė tokias garantijas, kad vietiniai prancūzai net nesvajojo. Jie nedirba bet pašalpas moko, į darželius vaikus priima be eilės, o prancūzam reikia laukti eilės mėnesiais.. Jeigu jiems nepatinka grit suruošia buntus, degina mašinas ir rikalauja sau tokių teisių tai lietuvai dar ilgai teks svajoti.

svajone.

vis pasvajoju ,kada ivyks vilniuje kruvinasis sekmadienis,na pretekstas revoliucijai.vizija:prospektu juda nuskriaustu pencininku minia juos veda grasilda ir panašus,neišlaiko skvernelio nervai ,ir duodamas ysakymas šaudyt .pirma krinta grasilda ir tt.černiausko vaikinai pradeda degint maksimas,skelbiama butkevičiaus,kubiliaus ,dalios paieška.tesini susikurkit patys…

Tai gal

modernizuokim ir išėjimą į pensiją.Pavyzdžiui,nuo 50 metų,kas nori ir vėliau,kas nori.Šis punktas ir rodo valdžios klastą.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top