Rumunija Europos Žmogaus teisių teismo verčiama pripažinti vienalytes civilines sąjungas

Strasbūro teismo nutarimas verčia Rumuniją priimti teisės aktus, kuriais įteisinamos tos pačios lyties asmenų poros, nors apklausos rodo, kad dauguma rumunų nepritaria tos pačios lyties asmenų sąjungoms ir santuokoms.

Europos aukščiausias Žmogaus teisių teismas nusprendė, kad Rumunijos vyriausybė turi priimti teisės aktus, kuriais būtų oficialiai pripažįstama tos pačios lyties asmenų partnerystė.

Antradienį Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) paskelbtame nutarime konstatuota, kad socialiai konservatyvi Rytų Europos šalis, atsisakydama pripažinti tos pačios lyties porų civilines sąjungas, pažeidžia teisę į pagarbą privačiam bei šeimos gyvenimui.

Į Strasbūro teismą kreipėsi 21 tos pačios lyties rumunų poros, kurių prašymus sudaryti santuoką vietos civilinės metrikacijos įstaigos atmetė, nes pagal Rumunijos įstatymus santuoką gali sudaryti tik vyras ir moteris.

Kadangi šalyje nepripažįstamos tos pačios lyties asmenų civilinės sąjungos, ieškovai neturėjo kito būdo teisiškai apsaugoti savo santykius; jie taip pat susidūrė su problemomis dėl teisės į bendrą hipoteką, sutuoktinio netekties atostogas ir bendrą sveikatos draudimą.

Tačiau Rumunija jau seniai nepritaria tos pačios lyties asmenų santuokoms. 2017 m. Pew Research Center apklausa parodė, kad tik 26 proc. rumunų palaiko tos pačios lyties asmenų santuokas, o 2019 m. Eurobarometro apklausa parodė, kad tik 29 proc. rumunų mano, jog tos pačios lyties asmenų santuokos turėtų būti leidžiamos visoje Europoje, o 63 proc. pasisakė prieš.

EŽTT penkiais balsais prieš du nustatė, kad Rumunijos vyriausybė „privalėjo užtikrinti tinkamą tos pačios lyties asmenų santykių pripažinimą ir apsaugą, nors ji galėjo savo nuožiūra pasirinkti jų formą ir tai, kokią apsaugą ji pajėgi suteikti“.

Teismas atmetė požiūrį, kad vyriausybės prieštaravimai tos pačios lyties asmenų santuokoms nusveria pareiškėjų „interesą, kad jų sąjungos būtų pripažintos“.

Teismas pridūrė, kad „leidimas pripažinti tos pačios lyties asmenų sąjungas nepakenktų santuokos institutui, nes priešingos lyties poros vis tiek galėtų susituokti“.

Rumunijos valstybė per tris mėnesius gali pateikti apeliacinį skundą aukštesnės instancijos EŽTT teismui; jei to nepadarys, sprendimas taps teisiškai privalomas, o vyriausybė bus priversta priimti tos pačios lyties asmenų civilinei partnerystei palankius įstatymus.

Naujoji nutartis priimta pagal konservatyviųjų šalių teismų, panaikinančių numanomą tautos nuomonę, modelį. Pavyzdžiui, Slovėnijoje tauta trijuose nacionaliniuose referendumuose atmetė tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimą, o šalies aukščiausiasis teismas šiuos referendumus panaikino ir privertė valstybę įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas.

Šaltinis: Remix News

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietinis nepaklusnumas

Po viso šito šnekėti apie „demokratines ES vertybes” gali tik visiškas apuokas.

kaput

demokratija

ups

nu va kagotė – kita rūšis su ausimis augančiomis iš skruostų, baltosios rasės naikintoja pseudo skiepais, rudaskūrių invazija

Dzeikas

Cia ne bedavoti reikia, o burtis prie Lenkijos ir Ukrainos planuojamo Tarpjurio projekto.
Lenkijos ir Ukrainos sajunga po pergales apims apie 70 mln gyventoju. Ekonomiskai sis blokas dar nepakankamai tvirtas, bet prisijungus aplinkinems salims – Slovakijai, Vengrijai, Rumunijai (Serbija? Jos prorusiskumas kaip tai fikcija pasirode) be ipatyngo vargo galima ignoruoti ES senbuviu kaprizus. Jus sankcijas? Ir mes sankcijas: 150 mln valstybiu bloko nepaniurkysi. Aisku vidurio europoje truksta hightec pramones , bet priemus UK asociuotu nariu – galima Vokietija ir jos pederastinius draugus prancuzus su flamandais istumt i stalciu.

nea

Lenkijos – Ukrainos projektas tai naujo karo projektas prieš Rusiją ir naujos baltosios rasės skerdynės

Dzeikas

Karus projektuoja Rusija.
Ramsus papainiojai, ponuli.

nea

JAV su drakulomis

Naivuoli,super naivuoli

Kokios dar su UK asocijacijas ,sąjungas kursi,naivuoli.Anglosaksai ir bankai į jokias sąjungas nestoja.Tai jie kuria ” tikrovę” į kurią kitus kiša.JAV,UK anglosaksų lgbtq hightech ir mala visus ,pamynę po padu visą ES ,prancūzus,vokiečius ir ukrainiečius,lietuvius ,rumunus ir kitus ,kas tik neatsilaiko lgbt google,facebook ir kitų anglosaksų+bankų lgbt šantažui.

Jules

Džeikas pamiršo kadais anglų suteiktos Lenkijai karo garantijos ir jos pasekmes. Kita vertus, ji leido įsigyti labai padorią teritoriją ir dabar apie savąją – naująją imperiją pasvajoti. Ją konstruoti ir pabandyti vėl vokiečiams ir buvusiems sąjungininkams prancūzams duot į snukį.

Jules

Sakai, kad atsakingai budi?

Dzeikas

Julesas vel šika miltais, ar meluoja, jeigu jums Oxford English ne prie širdies.
UK jokiu garantiju neteike Lenkijai. Buvo savitarpio pagalbos sutartis jeiguenkija uzpuolama.
Ka britai pagal galimybes ir padare – jurose jokio „keistojo karo” nebuvo.Vokieciu laivai buvo skandinami nuo pat rugsejo 3d 1939m. O sausumoje anglai neturejo sienu su Vokietija.
Antra vertus UK isstojo is ES, nes geopolitiskai ju interesai nesutampa su franku alemanu interesais.Lenkijos ir daugelio vidurio Europos saliu – taip pat. Rusija gresme UK del jos keliamos gresmes juru prekybai kas yra bene pagrindine UK pajamu dalis. Ir Rusija del jos igimto ar paveldeto ordos ekspansionizmo gresme vidurio europai.Ir tai naturalus pagrindas sajungai.

blue yellow zov marinie

…ipatyngo…..be komentaaaaru

baisu

visi einam iš nato ir es dėl grėsmės lietuvių gyvybėms – nato neša karus , es neša pseudo skiepus ir grėsmės vaikučių išangių išdraskymui ir išmatų nelaikymo sukėlimui

buvo ir bus

klonio gatvė „apkatkė” – vaikams bus sukeliamas išmatų nelaikymas kietu buku daiktu iš išorės, niekas netirs ir niekas neatsakys už vaiko žalojimą,
tik išėję iš es apsaugosime savo vaikus nuo žalojimo ir luošinimo

Jules

PSO – tai Europa, ane?

Žemyna

Ar ne laikas EŽTT pasitikrinti, ar tikrai jis vis dar teisingumui ir demokratijai tarnauja

Al.

Jau pasitikrino – liepdama laisvoms šalims įvesti sodominius įstatymus.

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top