Rusija didina karinį kontingentą prie sienos su Ukraina: infografika

Rusija nuo kovo 13-iosios prie rytinės Ukrainos sienos vykdo karinius manevrus, kuriuose dalyvauja iki 45 000 karių, ir taip darydama spaudimą destabilizuoja situaciją rytinėje Ukrainoje. Tokie jos veiksmai suteikia pagrindo nuogąstauti, kad ruošiamasi kariniam įsiveržimui.

Remdamasis kartografijos korporacijos „Gene Thorp“ duomenimis laikraštis „The Washington Post“ paskelbė Rusijos kariuomenės koncentracijos prie rytinių Ukrainos sienų žemėlapį.

Žemėlapyje, kuris remiasi balandžio mėnesį paskelbtais Karališkojo vieningosios žvalgybos instituto duomenimis, pateikiama ir detalių: kokie kariniai daliniai dalyvauja manevruose ir kur yra jų pastovios dislokacijos vietos Šiaurės Vakarų, Centrinėje ir Pietų karinėse apygardose. Laikraščio „The Washington Post“ atlikta analizė rodo, ir kur tie kariniai daliniai buvo išdėstyti netoli sienos su Ukraina.

Žemėlapyje pateiktas ir Ukrainos karinių pajėgų, kurias sudaro 70 000 karių, įvertinimas, karinių dalinių išdėstymas bei jų perdislokavimas prie rytinės sienos, prie Padniestrės ir prie neseniai Rusijos aneksuoto Krymo. Taip pat atskirai aptariamas 25-osios oro desanto brigados išformavimo atvejis.

Pagal įvairius vertinimus, Rusija karinei operacijai Ukrainoje įvykdyti gali pasitelkti iki 285 000 karių. Ukraina gali priešpastatyti kariuomenę nuo 45 000 iki 92 000 karių. Straipsnyje pažymima, kad didelė Rusijos kariuomenės dalis yra išsklaidyta didelėje teritorijoje iki pat Tolimųjų Rytų.


Pastaba: jei norite išdidinti paveikslėlį, spragtelkite ant jo pele ir tempkite atsidariusio lango apatinį dešinį kampą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top