Rusija per klaidą paskelbė, kiek jos karių žuvo ir buvo sužeista Ukrainoje

15min.lt

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiekė, kad visi duomenys apie kariuomenės aukas „taikos metu“ būtų laikomi valstybės paslaptimi. Šeimoms, kurios atskleidžia duomenis apie jų artimųjų žūtį Ukrainoje, gresia ne tik baudžiamoji atsakomybė, bet ir išmokų, pensijų anuliavimas, rašo forbes.com. Rusijos žmogaus teisių organizacijos skelbia turinčios duomenis tik apie kelių šimtų Rusijos karių žūtis Ukrainoje, tačiau šie skaičiai neabejotinai yra didesni.

Tačiau Rusijos valdžia per klaidą paskelbė duomenis, kiek karių iš tiesų žuvo per karą Ukrainoje. Tai paaiškėjo iš „Delovaja žizn“ paskelbto straipsnio „Kiek bus padidintas kariškių atlyginimas 2015 metais?“ Iš šios publikacijos aiškėja, kiek kariškių žuvo arba tapo invalidais karo Ukrainoje metu.

Ši publikacija buvo greitai pašalinta, tačiau ją perpublikavo Ukrainos leidinys „Novyj region“.

Šiame dokumente skelbiama: „Rusijos valdžia priėmė svarbų sprendimą dėl piniginės kompensacijos kariams, kovojantiems rytų Ukrainoje. Taigi, karinių veiksmų rytų Ukrainoje metu žuvusių karių artimiesiems bus išmokėta 3 mln. rublių kompensacija, karinių veiksmų metu tapusiųjų invalidais šeimoms – 1,5 mln. rublių kompensacija. Be to, numatyta suma samdiniams – už kiekvieną buvimo karo zonoje po 1800 rublių.

Iš viso iki 2015 metų vasario 1 dienos išmokėta piniginė kompensacija daugiau kaip 2000 žuvusių kariškių šeimų ir 3200 karių, kurie karinių veiksmų metu patyrė sunkias traumas ir buvo pripažinti kaip turintys invalidumą, šeimoms“.

Kaip skelbia „Delovaja žyzn“, iš šios ataskaitos aiškėja, kad Rusija žuvusiųjų ar sunkiai sužeistų kariškių artimiesiems išmokėjo beveik 20 mln. dolerių.

Šis dokumentas griauna V.Putino mėginamą įteigti mintį, kad Ukrainoje nekovoja Rusijos kariai, o jeigu jų ten ir yra, jie ten pateko kaip savanoriai ir oficialiai nėra kariuomenės atstovai.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top