Rusija siunčia į Suomiją nelegalius imigrantus iš Artimųjų Rytų

Po to, kai Rusijos pasieniečiai pradėjo leisti nelegaliems imigrantams vykti į Suomiją, šalis ruošiasi riboti eismą prie rytinės sienos. Suomijos politikai žada padaryti viską, kas įmanoma, kad siena būtų apsaugota.

Antradienį Tikrųjų suomių partijai priklausanti vidaus reikalų ministrė Mari Rantanen sušaukė spaudos konferenciją po to, kai šis klausimas buvo aptartas Užsienio ir Saugumo politikos ministrų komitete.

– Rusijos valdžios institucijų veikla pasikeitė taip, kad keliauti iš Rusijos į Suomiją leidžiama net neturint reikiamų dokumentų. Taigi kalba eina apie neteisėtus atvykimus, – sakė Rantanen.

Ministrė neatmeta galimybės uždaryti sieną ir teigia, kad vyriausybė yra pasirengusi imtis visų būtinų priemonių. Taip pat rengiamas pasiūlymas, kuris, be kita ko, leistų vyriausybei apriboti arba centralizuoti sienos kirtimo vietas.

Pasak ministro pirmininko Peterio Orpo (Petteri Orpo), Suomija yra pasirengusi panaudoti visas būtinas priemones savo saugumui užtikrinti. Jis taip pat patvirtino kai kuriuos įtarimus dėl galimo Rusijos hibridinio karo prieš Suomiją.

– Akivaizdu, kad šiems žmonėms padedama pasiekti sieną. Atrodo, kad tai labai sąmoningas sprendimas. Vyriausybės žinia aiški: turime į tai žiūrėti rimtai ir užtikrinti mūsų sienos saugumą.

Iš Artimųjų Rytų

Pasak Orpo, Rusijos pasieniečiai lydėjo ir gabeno migrantus iki sienos bei skatino juos prašyti prieglobsčio Suomijoje.

– Nerimauti nereikia. Turime puikią sienos apsaugos tarnybą, o įstatymai leidžia taikyti apribojimus pasienyje.

– Suomiams noriu pasakyti, kad stebime padėtį ir prireikus imsimės veiksmų.

Praėjusią savaitę prie Suomijos sienos atvyko 71 nelegalus migrantas be tinkamų dokumentų, o pirmadienį ir antradienį – dar 60. Dauguma jų yra iš Artimųjų Rytų.

Šaltinis: samnytt.se

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top