Rusija sulaikė Lietuvos žvejybos laivą, į URM iškviestas Rusijos ambasadorius

BNS

Rusija sulaikė Lietuvos žvejybos laivą, jis plukdomas į Murmansko uostą, penktadienį pranešė Rusijos ir Lietuvos pareigūnai. Lietuvos atstovai teigia, kad Rusija pažeidė tarptautinius įsipareigojimus.

„Galime patvirtinti, kad laivas sulaikytas, jis šiuo metu tempiamas į uostą. Šiuo metu aiškinamos detalės“, – BNS sakė Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento direktorius Darius Nienius BNS sakė, kad laivas „Jūrų vilkas“ sulaikytas, nes trumpam įplaukė į Rusijos teritorinius vandenis, tačiau jis sulaikytas tarptautiniuose vandenyse.

„Visos aplinkybės ir detalės dar yra tikslinamos, tai yra šviežias įvykis, bet, remiantis mūsų palydovinės sistemos duomenimis, laivas buvo sulaikytas tarptautiniuose vandenyse, o ne Rusijos ekonominėje zonoje. Kiek turime informacijos, kaltinama, kad laivas buvo įplaukęs į Rusijos ekonominę zoną ir ten vykdė žvejybą. […] Palydovinio ryšio sistema, kuria naudojasi tiek administruojanti komisija, tiek Europos žvejybos kontrolės agentūra, tiek mūsų inspekcijos pareigūnai, matyti, kad laivo įplaukimas buvo tik rugsėjo 8 dieną ir tai buvo trumpalaikis valandos įplaukimas. Tos linijos kirtimas ir per tokį laiką ten negalėjo nieko nuveikti“, – BNS sakė D. Nienius.

Pasak jo, laivo įguloje yra 28 žmonės, trys iš jų – Lietuvos piliečiai. Kas yra kiti įgulos nariai, jis tikslios informacijos nepateikė: „Greičiausiai, kad jie – ne Europos Sąjungos piliečiai.“

D. Nienius sakė, kad Lietuva su „Jūrų vilku“ palaiko ryšį: „Telefonu daug dabar neplepėsi.“

Bendrovės „Arctic Fishing“ vadovas Giedrius Gruzdys BNS sakė negalintis nei patvirtinti, nei paneigti, kad laivas „Jūrų vilkas“ priklauso įmonei.

Ministerijos atstovo teigimu, Lietuvos nuomone, Rusija pažeidė tarptautinius įsipareigojimus.

„Mes konstatuojam faktą, kad, mūsų manymu, peržengiant tarptautinius įsipareigojimus ir susitarimus teritoriniuose vandenyse, laivas buvo sulaikytas. Vien tik iš tos pozicijos faktas toks dviprasmis tampa. Jei tai būtų sulaikymas Rusijos ekonominėje zonoje, tai būtų akivaizdu“, – BNS aiškino D. Nienius.

Jo teigimu, šiuo metu laivas plukdomas į Rusijos uostą Murmanską.

„Kokie veiksmai iš Rusijos pusės bus, sunku konstatuoti, mes iš savo pusės bandysime bent oficialią poziciją iš Rusijos gauti, nes oficialios informacijos, patvirtintos Rusijos atstovų, nėra. Kaip tik tiksliname, kuo pagrįstas, kuo remiantis įvykdytas laivo sulaikymas“, – teigė Žuvininkystės departamento vadovas.

„Interfax“ naujienų agentūra pranešė, kad laivas sulaikytas, kai bandė pasislėpti Norvegijos ekonominėje zonoje.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Va taip sekins,

nervins,baugins.Gal nepuls.Bet jūs ginkluokitės,neturėkit normalių ligoninių,mokyklų ,pensijų.Gal nekreipti dėmesio.

Taip ir turi būti

Paklauskit Mazuronio,kaip turi būti baudžiami brakonieriai:konfiskuoti laivą ir uždėti didžiulę baudą,kad daugiau nebenorėtų žvejoti krabų Rusijos vandenyse.

pagalba skuba

Vakarėnai mums padės.
Jie gal būt jie net pareikš Susirūpinimą.
Galime ramiai miegoti.

turi būti

Dėkui , maskoliau už pasufleravimą.
Kievienas ruskių tankas nelegaliai krtęs sieną, kievienas „gumanitarinės” vilkstinės kamazas įvažiavęs į Ukrainą be ukrainiečių leidimo turi būti konfiskuoti.
Bet kažkaip puterastai apie tai nekalba.
Kuklumas- mongoloido išskirtinis bruožas?

Vatnikas

Linkiavičius sumanė neregėtą klastą: išsikvietęs ambasadorių paims jį įkaitu ir apkaltins kad nelegaliai perėjo sieną. O tada pareikalaus iškeisti į laivą ir dar su įgula. Ambasadoriau, jei tu skaitai tiesos.lt, nešk kailį, kol dar yra laiko!!

Bataljono "AIDAR" kovotojai

pavogė mėsos koncervus iš humanitarinio krovinio.Ne kas Ukrainoje,jeigu rusai net jų kovotojus turi maitinti.Bet taip nusižeminti ir vogti…čia jau savigarbos neturėjimas.

lugandon

Miesas kanciervai gavno.
Vot mias vagemia niasismulkyndamy: gumanitarynia kanvajaus mašynamys yšviažamia yš gamiklu iranga i Matuška.

Dzūkija

Jeigu viskas buvo legalu,tai kam reikėjo bandyti slėptis Norvegijos ekonominėje zonoje…Lauksim tikros TIESOS…Ne TENDENCINGOS…

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top