Rusija teigia, kad Vokietijos generolai aptarė Krymo tilto susprogdinimą

Rusijos žiniasklaida penktadienį teigė, kad tariamai nutekintame garso faile yra įrašas, kuriame Vokietijos generolai aptarinėja galimybę smogti Krymo tiltui.

Kremliaus valdomos naujienų televizijos RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonjan sakė, kad šį failą gavo iš Rusijos saugumo pareigūnų. Vėliau RT paskelbė tariamo garso įrašo stenogramą.

Žurnalas “Newsweek” negalėjo patikrinti garso įrašo ar stenogramos autentiškumo, o penktadienio vakarą el. paštu buvo susisiekta su Vokietijos gynybos ministerija ir paprašyta pateikti komentarą.

RT teigimu, įrašas trunka 40 minučių, jame girdimas keturių aukšto rango Vokietijos Bundesvero, Vokietijos ginkluotųjų pajėgų, pareigūnų pokalbis. Bent du iš jų buvo generolai, teigė RT.

Jų pokalbyje esą buvo kalbama apie galimybę bombarduoti Krymo tiltą. Šis statinys, dar vadinamas Kerčės sąsiaurio tiltu arba Kerčės tiltu, jungia Rusijos Krasnodaro regioną su Krymu – pusiasaliu, kurį Rusija 2014 m. aneksavo iš Ukrainos.

Vyras, kurį RT įvardijo kaip Vokietijos karinių oro pajėgų vadą, esą kalbėjo apie tai, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos nori “sunaikinti tiltą…, nes jis turi ne tik karinę strateginę, bet ir politinę reikšmę”.

Teigiama, kad vyrai diskutavo, ar Vokietijos tolimojo nuotolio raketos “Taurus” būtų pakankamai galingos, kad pajėgtų sugriauti tiltą.

Kitoje RT stenogramos vietoje pareigūnai esą kalbėjo apie sparnuotųjų raketų, Jungtinėje Karalystėje vadinamų “Storm Shadow”, o Prancūzijoje – “SCALP”, efektyvumą. Kijevui Vakarų valstybės yra parūpinusios keletą šių raketų, kad padėtų apsiginti nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino prieš kiek daugiau nei dvejus metus pradėtos invazijos.

RT rašė, kad Vokietijos pareigūnai taip pat kalbėjo apie tai, kaip jie galėtų paneigti tiesioginį dalyvavimą atakoje prieš Rusijos taikinius, o tai, Kremliaus teigimu, reikštų “raudonos linijos” peržengimą ir konflikto eskalavimą. Viena iš tariamų “gudrybių”, kurią, RT teigimu, siūlė pareigūnai, buvo apsirengti civiliais drabužiais ir galimos atakos metu kalbėti su amerikietišku akcentu.

Keli Kremliaus pareigūnai, įskaitant Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę spaudai Mariją Zacharovą, kalbėjo apie tariamą garso įrašą.
“Reikalaujame Vokietijos paaiškinimo … Berlynas privalo jį pateikti nedelsiant. Bandymai išsisukti nuo klausimo bus laikomi kaltės pripažinimu”, – sakė M. Zacharova, kaip praneša Rusijos valstybinė naujienų agentūra “Sputnik”.

Rusijos valstybinė žiniasklaida TASS pranešė, kad užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, jog dėl nutekinto garso įrašo NATO “išsiterliojo veidą kiaušiniais”, o Rusijos Federacijos Tarybos gynybos ir saugumo komiteto vadovas Vladimiras Bulavinas sakė norintis, kad Vokietijos valdžios institucijos pradėtų tyrimą dėl tariamo įrašo.

“Raginame Vokietijos valdžios institucijas nedelsiant atlikti išsamų šio pokalbio tyrimą ir pateikti paaiškinimus pasaulio bendruomenei”, – sakė TASS  V. Bulavinas.- “Tai vienintelis būdas atkurti pasitikėjimą ir įsitikinimą, kad bus laikomasi tarptautinių normų ir principų.”

Tuo tarpu buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas socialiniame tinkle X, anksčiau – Twitter, parašė: “Mūsų istoriniai priešininkai, vokiečiai, vėl virto mūsų aršiais priešais. Tik pažiūrėkite, kaip kruopščiai ir detaliai kraugeriai aptarinėja tolimojo nuotolio raketų smūgius Rusijos teritorijoje, renkasi taikinius ir tinkamiausius būdus pakenkti mūsų Tėvynei ir mūsų žmonėms.”

“O kaip į tai reaguoti diplomatiškai? Nežinau…”, – pridūrė D. Medvedevas, kuris eina Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo pareigas. “Bet žinau vieną dalyką. Antrojo pasaulinio karo laikų raginimas vėl tapo aktualus: MIRTIS FAŠISTAMS!”

newsweek.com

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top