Rusijos agresija prieš Ukrainą: Slaviansko įvykiai – ieškoma dingstis pradėti karą?

Tiesos.lt | 2014 m. balandžio 21 d.

Siūlome Tiesos.lt redakcijos parengtą Slaviansko įvykių apžvalgą.


REUTERS nuotr.

D.Tymčiukas: Slavianske šaudė separatistai

Žmonių žūtimi pasibaigusią provokaciją Slavianske įvykdė vadinamosios „Nepriklausomos Donecko respublikos armijos“ atstovai. Apie tai savo Veidaknygės puslapyje parašė karinių politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčiukas.

D.Tymčiuko duomenimis, šioms diversijoms surengti iš greta esančių gyvenviečių buvo pagrobti keturi automobiliai.

„Užgrobimą organizavo toks pilietis „P“ pravarde „Dušmanas“, gim. 1963 m. Konstantinovkoje, pastaruoju metu gyveno Družovkoje, šiuo metu – vadinamosios „Nepriklausomos Donecko respublikos armijos“ bataliono 3-jo būrio vadas“, – parašė D.Tymčiukas.

Jo žiniomis, minėtas pilietis neseniai suorganizavo savo dukters išvežimą į Rusijos teritoriją, o šiuo metu išvykti į Maskvą rengiasi ir jo žmona.

„Diversijos vietoje į automobilius prorusiški ekstremistai pakišo dokumentus, nurodančius jų priklausomybę „Dešiniajam sektoriui“, – pažymėjo ekspertas.

Be to, jis tvirtina, kad šios diversijos buvo įvykdytos laikantis Rusijos vadovybės bendrojo karinio politinio plano, numatančio sąlygas kariniam įsiveržimui į tris Ukrainos sritis.

„Ši diversija suteikė Slaviansko meru apsiskelbusiam galimybę reikalauti įvesti Rusijos kariuomenę į Donecko srities teritoriją“, – tikina D.Tymčiukas.

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, balandžio 6 dieną Donecke prorusiški mitinguotojai šturmu užėmė srities valstybinį administracijos pastatą reikalaudami nedelsiant sušaukti neeilinę srities tarybos sesiją ir priimti sprendimą organizuoti regioninį referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Srities valstybinį administracijos pastatą užėmę separatistai balandžio 7 dieną paskelbė apie suverenios „Donecko respublikos“ valstybės sukūrimą ir iki gegužės 11 d. turėsiantį įvykti referendumą.

Ukrainos VRM duomenimis, balandžio 20 dienos naktį Slavianske per dviejų grupuočių susišaudymą žuvo vienas žmogus ir trys buvo sužeisti.

Kai kurios Rusijos žiniasklaidos priemonės išplatino informaciją neva šiame susišaudyme Slavianske dalyvavo „Dešiniojo sektoriaus“ atstovai.

„Dešinysis sektorius“ vėliau šią informaciją paneigė ir pareiškė, kad Rusijos žiniasklaidos bandymais šiuos įvykius susieti su organizacijos atstovais siekiama įbauginti žmones Ukrainos rytuose.

Apsišaukėlis „liaudies meras“ ir „Slaviansko pašauktinių“ pirmininkas Viačeslavas Ponomariovas kreipėsi į Rusijos vadovybę su prašymu įvesti į regioną „taikdarių pajėgas“, kad apgintų nuo Nacionalinės gvardijos ir „Dešiniojo sektoriaus“.

Siekiant inscenizuoti didėjančią prievartą Slavianske buvo nužudytas Pavelas Povelka

Tapo žinoma vakar naktį Slaviansko rajono blokuojamoje užkardoje nužudyto vyro asmenybė. Apie tai savo Veidaknygės puslapyje parašė Romanas Burko:

„Nužudytasis – Pavelas Povelka. Slaviansko rajono Aleksandrovkos kaimo vietos gyventojas. Jo giminės šiandien vaikščiojo po kaimą, rinko pinigus laidotuvėms. Liko žmona su dviem mažais vaikais. Naktį jis važiavo automobiliu. Blokuojamoje užkardoje jį sustabdė ir sušaudė. Mašiną sudegino. Visi vietos gyventojai, su kuriais bendravo mūsų šaltinis, sako, kad Pavelą pakišo ir nužudė siekdami inscenizuoti „Dešiniojo sektoriaus“ užpuolimą ir pateikti rusiškiems televizijos kanalams naujienų siužetą. Štai kokios kruvinos naujienos kuriamos rusiškajai televizijai…“

UST (Ukrainos saugumo tarnyba – Tiesos.lt) pareiškė, kad susišaudymas prie Slaviansko buvo RF GP VŽV (Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų vyriausioji žvalgybos valdyba – Tiesos.lt) ir smogikų – separatistų provokacija, su kuria ukrainiečių pusė neturi nieko bendra.

Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas skubiai pareiškė, kad Ukraina pažeidė Ženevos susitarimus ir kad reikalinga pradėti derybas.

Susišaudymas Slavianske taip papiktino S.Lavrovą, kad jis užsimanė derybų

Rusijos Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė esąs pasipiktinęs kelias gyvybes nusinešusiu susišaudymu prie Slaviansko.

Apie tai jis parašė savo Twitter dienoraščio puslapyje:

„Per susišaudymą blokuojamoje užkardoje Slavianske žuvo šeši žmonės… Tai ne išeitis. Aš papiktintas“, – neslėpė savo pasipiktinimo S.Lavrovas ir pridūrė: „Kam šitaip žudyti žmones? Aš kviečiu prie derybų stalo“.

Jo manymu, „smogikų provokacija Slavianske byloja apie Kijevo nenorą nuginkluoti ekstremistus“, – pažymėjo jis.

S.Lavrovas tvirtina, kad „Rusijos pusė iš Kijevo atkakliai reikalauja vykdyti įsipareigojimus ir deeskaluoti situaciją Pietų ir Rytų Ukrainoje“.

Įdomu tai, kad frazės „Kam šitaip žudyti žmones? Aš kviečiu prie derybų stalo“ vėliau dingo iš S.Lavrovo puslapio.

Tuo tarpu Ukrainos saugumo tarnyba neigia informaciją apie ukrainiečių jėgos struktūrų ir „Dešiniojo sektoriaus“ dalyvavimą susišaudyme.

„Terorizuojantys vietos gyventojus ginkluoti nusikaltėliai ir diversantai balandžio 19 dienos naktį Slavianske griebėsi ciniškos provokacijos. Užpuolus blokuojamą užkardą ir sušaudžius kelis automobilius žuvo žmonės“, – praneša UST spaudos tarnyba.

Operacija „Konservai“ Slavianske. Dingstis karui?

Rusijos žiniasklaida Life News ir RIA Novosti, pranešdama informaciją apie susišaudymą Slavianske, perduoda ir tam tikras įvykių detales, kurios, Jurijaus Butusovo, portalo censor.net.ua, komentuotojo, požiūriu, švelniai tariant, atrodo keistai.

1. „Taikūs“ mitinguotojai stovėjo savo postuose užkardoje. Buvo tariamai „neginkluoti“. Nepaisant to, sudegino dvi užpuolikų mašinas ir užmušė du užpuolikus.

2. Savaime suprantama, užpuolė „Dešinysis sektorius“. Nesislapstydamas, dviem visureigiais jis plentu atvažiavo į Slavianską. Na, tiesiog psichinė ataka.

3. Visiškai sudegintose mašinose rastas Antrojo pasaulinio karo laikų vokiškas kulkosvaidis MG-42, taip pat daug karinės aprangos – tokios pat, kokia vilkėjo žalieji žmogeliukai, komplektų. Kulkosvaidį atakai, matyt, laikinai pasiskolino „Kryjivke“ arba rado diedukų podėlyje. O kur gi „šmaiseriai“? Panašu, kad „Mosfilmas“ kažko iki galo neapgalvojo.

4. Sudegintose automobiliuose rasta ne tik „Dešiniojo sektoriaus“ simbolika, bet ir DMITRIJAUS JAROŠO VIZITINĖS KORTELĖS! Na žinoma! Jarošas juk visur nešiojasi ir visiems dalija savo vizitines korteles. Žinote, tokias nesudeginamas korteles.


Internautų montažas

5. „Blokuojamoje užkardoje „neginkluoti“ užmušė du užpuolikus, patys neteko lyg trijų, lyg ir šešių žmonių, tačiau lavonų nerasta. Kaip ir kraujo pėdsakų. Tėra vienas vietinio nelaimėlio lavonas.

Dmitrijus Kiseliovas ir jo parankiniai Slaviansko priemiestyje suvaidino situaciją, labai primenančią 1939 metų Gleivico incidentą. Hitlerio įsakymu 1939 metų rugpjūčio 31 dieną vokiško miesto Gleivico teritorijoje specialios vokiečių tarnybos nužudė perrengtus karinėmis lenkų uniformomis kelis belaisvius vokiečius iš koncentracijos lagerių. Įvykis buvo pateiktas, kaip lenkų bandymas užpulti Vokietiją. Pašėlęs fiureris Gleivico incidentu pasinaudojo kaip dingstimi pradėti Antrąjį pasaulinį karą. Gleivico operaciją SS šefas Henrichas Himleris pavadino vardu, visiškai tinkamu situacijos Slavianske įvardijimui – operacija „Konservai“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top