Rusijos Valstybės Dūma trečiuoju skaitymu priėmė „antiteroristinį paketą“, reguliuojantį keitimąsi informacija internete – juo tinklaraščių rašytojai, kurių puslapius kasdien aplanko daugiau kaip 3 tūkst. lankytojų, turės laikytis tam tikrų reikalavimų.
Šio įstatymo autoriai – grupė deputatų, vadovaujamų Irinos Jarovos, partijos „Vieningoji Rusija“ narės, saugumo ir antikorupcinio komiteto pirmininkės. Anot dokumento autorių, jis buvo paruoštas po teroristinių aktų, vykusių praėjusių metų pabaigoje Volgograde.
Pagal šį dokumentą, tinklaraštininkai įpareigojami interneto svetainėje rašyti savo pavardę, inicialus ir elektroninio pašto adresą. Tai padaryti reikės per dešimt dienų. Duomenys bus įtraukiami į tam tikrą registrą. Tada jie galės gauti pajamų už svetainėje skelbiamą reklamą, tačiau privalės patikrinti informacijos teisingumą, laikytis priešrinkiminės agitacijos taisyklių ir nurodyti jų skelbiamos informacijos naudotojų amžiaus ribą. Jiems draudžiama skleisti žinias apie žmonių asmeninį gyvenimą ir publikuoti ekstremistinę informaciją.
Už šių reikalavimų nevykdymą numatytos baudos: fiziniams asmenims – nuo 10 iki 30 tūkst. rublių, juridiniams – nuo 50 iki 300 tūkst. rublių. Dar kartą pažeidus reikalavimus, skiriamos dar didesnės baudos arba juridinio asmens veikla nutraukiama iki 30 parų.
Paieškos sistemos, socialiniai tinklai ir forumai privalės pranešti apie savo veiklos pradžią ir pusę metų turės saugoti savo lankytojų duomenis. Už šio reikalavimo nevykdymą – bauda iki 500 tūkst. rublių.
Įstatymo kritikai baiminasi, kad juo bandoma riboti laisvos informacijos viešinimą internete ir pirmiausia jis skirtas apie politiką rašantiesiems, be to, šiuo įstatymu suteikiama galimybė persekioti ir uždaryti opozicinius tinklaraščius.
Šaltiniai: tvrain.ru; belaruspartisan.org.