Rusijos informaciniame kare V. Putinas skina pergales prieš kritikus

„Lietuvos rytas“

Socialinis tinklas „Facebook“ – erdvė, kurioje gali pasireikšti opoziciniai judėjimai. Tai suprasdama Rusijos valdžia nusprendė užčiaupti ten veikiančius režimo priešininkus.

Rusijos informaciniame kare V. Putinas skina pergales prieš kritikus

Rusijos interneto reguliatoriai pranešė, jog nusiuntė „Facebook“ prašymą panaikinti prieigą prie puslapio, kuriame kviečiama į demonstraciją prezidento Vladimiro Putino kritikui Aleksejui Navalnui paremti.

Puslapis buvo sukurtas penktadienį, kai prokurorai patarė išsiųsti A.Navalną už grotų visam dešimtmečiui.

Opozicionierių palaikantys rusai tvirtina, jog tai – politinis susidorojimas.

Tildo prezidento kritiką

Tinklaraštį apie korupciją šalyje rašantis A.Navalnas tapo vienu ryškiausių opozicijos protestų 2011 metais lyderių.

Protestai buvo bene ryškiausias pasipriešinimas V.Putino režimui per visą tą laiką, kai jis yra prezidento poste.

A.Navalnas, užsienio spaudoje pramintas „žmogumi, kurio V.Putinas bijo labiausiai“, pirmąkart buvo suimtas dar 2012 metais.

Rusijos valdžia apkaltino jį pasisavinus daugiau negu 500 tūkst. dolerių (1,2 mln. litų) iš dviejų kompanijų. Viena jų neva buvo prancūzų kosmetikos įmonės „Yves Rocher“ filialas.

Tačiau patys kompanijos darbuotojai teigia, kad nebuvo įvykdytas joks nusikaltimas.

Dėl pateiktų kaltinimų nuo šių metų vasario A.Navalnui buvo pritaikytas namų areštas, o sausio 15 dieną jam bus paskelbtas teismo nuosprendis.

Rėmėjai neketina pasiduoti

Dabar, kai prokurorai pateikė siūlymą skirti vyrui 10 metų laisvės atėmimo bausmę, opozicijos stovykloje kilo pasipiktinimas.

A.Navalno rėmėjai „Facebook“ sukūrė paramos grupę, kurioje kvietė sausio 15-ąją, lemtingo teismo posėdžio dieną, surengti masinį palaikymo protestą. Jame žadėjo dalyvauti beveik 12,3 tūkst. žmonių.

Bet jau kitą dieną puslapis nebebuvo matomas žmonėms Rusijoje. O bandant jį pasiekti iš užsienio pasirodydavo užrašas: „Turinys šiuo metu neprieinamas.“

Rusijos interneto reguliatorius „Roskomnadzor“ prisiėmė atsakomybę už opozicinio puslapio panaikinimą, nes jame buvo kviečiama į „nesankcionuotą masinį renginį“.

Vis dėlto interneto vartotojai nepasidavė: kai paskyra buvo panaikinta, po vos kelių valandų „Facebook“ atsirado nauja, prie kurios greitai prisijungė per 10 tūkst. žmonių.

Spaudimas – ir internete

„Facebook“ seniai norėjo plėsti veiklą Rusijoje, kurioje šiuo metu vis dar populiaresnis vietinis socialinis tinklas „VKontakte“. Vis dėlto šalies valdžiai socialiniai tinklai pasitikėjimo nekelia – siekiama visiškai juos kontroliuoti.

Socialiniai tinklai įsipareigoję veikti pagal šalių nustatytus įstatymus, todėl administratoriai dažniausiai paiso oficialių šalies valdžios reikalavimų.

O tokių rusai turi nemažai: skaičiuojama, kad vien per pirmąjį pusmetį Rusijos valdžia pareikalavo panaikinti 29, anot jos, netinkamus, „Facebook“ puslapius.

Neįtikusias paskyras Rusijos paliepimu naikino ir „Twitter“ administratoriai.

Spaudimą patiria ir „VKontakte“. Svetainės įkūrėjas Pavelas Durovas ilgai mėgino priešintis valdžios reikalavimams atskleisti informaciją apie vartotojus.

Galiausiai P.Durovas nebeatlaikęs įtampos pasitraukė iš pareigų ir išvyko iš šalies. Dabar „VKontakte“ kontroliuoja V.Putino bendražygiai.

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
A.Illarionov

http://aillarionov.livejournal.com/: «Пятая колонна» в Украине – это не только пророссийские политики. Те, кто ничего не делают для защиты страны, де-факто работают на Путина. Гражданскому обществу в Украине больше не надо пытаться влиять на власть, надо становиться властью. Это произойдет не сразу, не с первой попытки. Но тогда надо предпринять вторую, третью, десятую попытку – до тех пор, пока не получится. Таков политический процесс. Сегодня в Верховной раде гораздо больше нормальных людей, какие лучше понимают, что нужно стране. Надо добиться, чтобы они стали большинством и в Раде, и в правительстве, и чтобы их представитель стал президентом. Министерство информационной политики – это ошибка. Одним своим фактом своего существования оно работает на Путина. Все это время – до создания этого министерства – Украина… Skaityti daugiau »

myliu draugą putiną

tik draugas putinas išmaudė visą rusiją ir visus rusus tualete.
rusai labai smirda ir tuo labai didžiuojasi – o visas pasaulis suka nosį nuo jų smarvės 🙂

Dz8kija

Atsimerkit…A.Navalnas tikrų tikriausias Rusijos išdavikas…Jis nepriklauso jokiai opozicijai…jis JAV ir ES karys,kovotojas už šiltą vietą savai subinei…Pasidomėkit, kas jį finansuoja ir viskas susidėlios į savo vietas…

Hmm Dzūkijai

Jo, jo, Navalnas Rusijos išdavikas, Dočys Lietuvos išdavikas, nes abu kritikuoja valdžią.:)

Dzūkija > Hmm

Kritika – dalykas rimtas…Kritika ,kai sprendžiama problema ir ieškoma kelio geriausiam sprendimui ir geriausio sprendimo savo tautai ir savo šaliai – yra sveikintina…Tai ir yra opozicija….O kritikuoti vien tam,kad kritikuoti – tai jau populizmas…O kai kritika virsta kvietimu nuversti valdžią ir kai tau dar už tai ir moka užsienio valstybė – tai išdavystė…Ar nors kiek aiškiau? Tik ES kasmet skiria 20mlj.eurų…youtube.com/watch?v=Vza9TdDn2Pc#t=73 O kur dar doleriai…

Dzūkija > Visiems

Jei esate tikri Lietuvos patriotai – tai pirmiausia jums turi rūpėti sava šalis…ir reikia dirbti ir kurti savo šaliai…O jei patriotizmą suprantate ,kaip NEAPYKANTĄ kitai tautai ar šaliai,arba kaip aklą meilę valdžiai,kitai šaliai ar materialinei gerovei,jei dūšią pardavėt velniui…tai man su jumis nepakeliui…Gėris,Dvasingumas,Tikėjimas gali mus išgelbėti…Šviesių Šv.Kalėdų visiems…Supratimo ir susiklausymo…

Navalno baigiamoji kalba

Понимаете, вы все постоянно смотрите в стол. Я с вами всеми разговариваю — вы смотрите в стол, постоянно, все. Вам нечего сказать (…) Следователи, прокуроры, сотрудники ФСИН, судьи по гражданским делам, по уголовным… Вы мне все говорите фразу одну и ту же: «Алексей Анатольевич, ну вы же понимаете». Я все понимаю, но ни понимаю одного: почему вы без конца смотрите в стол? У меня нет никаких иллюзий. Я понимаю отлично, что никто из вас не вскочит, не перевернет этот стол, не скажет: «Да надоело мне все!». (…) Человеческое сознание компенсирует чувство вины, иначе люди постоянно выбрасывались бы, как дельфины. Невозможно просто прийти домой и сказать своим детям, мужу: «Вы знаете, сегодня я участвовал в том, что сажали заведомо невиновного. Я… Skaityti daugiau »

Marija Dzūkijai

Jūsų lūpomis prakalbo Vladimiras Valdimirovičius ir Dalia Polikarpovna…
Baigiamoji Navalno kalba pasako viską. Tik mylintis savo tėvynę žmogus gali taip kalbėti. Seniai seniai turėjau viltį, kad Lietuvos Dalia myli Lietuvą…

Dzūkijai

kad esate toks informuotas, gal pasidalysite savo žiniomis ir apie tai, kiek Rusija, jos visokie Gazpromai skiria savo penktajai kolonai? Bent Lietuvoje?

naujas

straipsnis
Dr. Rūta Gajauskaitė, kriminologė
Karo kurstymas
http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/2356/53/d,detalus/

ruta

Rusijoje vyksta spartus pilietines visuomenes naikinimas .Nes Putkinas nenori pakartoti Janukoviciaus ir kitu totalitarinio valdymo subjektu / A. Huseino , Kadafi , Hitlerio , Ciausesku ,Musolini ,Stalino../likimo .

Dzūkija > Marijai

Tamsta teigiate:”Seniai seniai turėjau viltį, kad Lietuvos Dalia myli Lietuvą…”Ar viltį įžiebė Lietuvos Dalios žodžiai…Tai kodėl vėl lipate ant to pačio grėblio ir vėl viliatės,kad Navalnas myli TĖVNĘ…nes gražiai kalba…

Jėzus bylojo savo mokiniams:

„Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis – blogus. Geras medis negali duoti blogų vaisių, o netikęs gerų.

Kiekvienas medis, kuris neduoda gerų vaisių, bus iškirstas ir įmestas į ugnį. Taigi jūs pažinsite juos iš vaisių”

Dzūkija > 2014-12-26 16:47

Kadangi su Gazpromu neturiu jokių ryšių ir pinigų negaunu nei iš jo ,nei iš kitų organizacijų,tai ir pasakyti negaliu…Jei tamsta žinote – nurodykite…Dėkoju iš anksto…

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top