Rusijos pareigūnai sufalsifikavo bylą, kurioje kaltinamas Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas

Rusijos Tyrimų komiteto pirmininkas Aleksandras Bastrykinas pareiškė, kad Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas kovėsi prieš Rusijos kariuomenę per pirmąjį Čečėnijos karą 1994–1996 metais.

Anot A. Bastrykino, 1994–1995 metais A.Jaceniukas kovojęs čečėnų kariuomenės daliniuose „Argo“ bei „Viking“ ir buvo apdovanotas Džocharo Dudajevo ordinu „Nacijos garbė“ – aukščiausiu tuometinės Čečėnijos apdovanojimu. Be to, A.Jaceniukas neva užfiksuotas dalyvavęs dviejuose susirėmimuose Grozno mieste, taip pat dalyvavęs ne tik kankinant rusų kariškius, paimtus į nelaisvę, bet ir juos šaudęs.

Ukrainiečių komentatoriai teigia, kad šie neįtikėtino kvailumo teiginiai yra iš paimti dviejų ukrainiečių – Nikolajaus Karpiuko ir žurnalisto Stanislavo Klycho, kuriems rusų pareigūnai sufalsifikavo terorizmo bylą, prievarta išgautų liudijimų.

Aukšto Rusijos pareigūno teiginiai Ukrainoje sukėlė patyčių bangą. A.Jaceniuko spaudos atstovė Olga Lapo Rusijos tyrim7 komiteto vadovui patarė pasitikrinti psichinę sveikatą. Pats A. Jaceniukas jam iškeltus kaltinimus pavadino „stalininiu teisingumu, pastatytu ant gebelsiškos propagandos“.

Politikos konsultantas Tarasas Berezovecas parekomendavo Jaceniukui neneigti iškeltų kaltinimų, nes tai tampa puikios legendos dalimi: jau yra kruvinoji chunta, kruvinasis pastorius (buvęs laikinai einantis Ukrainos prezidento pareigas Oleksandras Turčynovas), o dabar prie jų prisijungia ir kruvinasis vikingas. Anot T. Berezoveco, kruvinasis pastorius ir kruvinasis vikingas turi tapti dalimi legendos, kuria rusų motinos ims gąsdinti savo mažylius visoje Rusijoje. Tada baimė persmelks visą Rusijos liaudį nuo mažo iki didelio ir nedaugelis norės lįsti pas tuos bjaurius, baisius ir kruvinus ukrainiečius.

Kiti komentatoriai nurodo, kad šie absurdiški kaltinimai turėtų pakelti pastaruoju metu kiek pašlijusį liaudyje „Triušiu“ pravardžiuojamo A. Jaceniuko autoritetą.

Arsenijus Jaceniukas 1994–1995 metais gyveno Ukrainoje ir dirbo versle.

Internete akimirksniu pasklido fotomontažai, kuriuose vaizduojamas ginkluotas ir modžachedo barzdą užsiauginęs Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top