Rusijos poetai kviečia sekmadienį į Taikos žygį

Žinomi Rusijos poetai Igoris Irtenjevas ir Jurijus Ševčiukas viešai kreipėsi į maskviečius ir pakvietė juos šį sekmadienį ateiti į demokratinių jėgų rengiamą Taikos žygį. Tarptautinę taikos dieną prieš Rusijos prezidento Vladimiro Putino vykdomą karinę intervenciją į Ukrainą bus pasisakoma ir kitose pasaulio šalyse. Solidarizuodamiesi su laisvę ginančia Ukraina ir Rusijos demokratais, ir Lietuvos menininkai bei piliečiai kviečia lietuvius susirinkti Vilniuje į eitynes „Už jūsų ir mūsų laisvę“.

Poetas Igoris Irtenjevas. Malonaus savaitgalio?

Brangūs maskviečiai!

Artimiausią sekmadienį rengiamas Taikos žygis. Nuo 16 val. renkamės Puškino aikštėje. Eisenos pradžia 17 val. O dabar apie temą.

Štai jau beveik pusę metų Ukrainoje vyksta karas, kuriame žūva ir mūsų piliečiai. Kiekvienas karas, kokiomis tauriomis idėjomis besidangstytų jo dalyviai, turi vieną bendrą siaubingą savybę: kiekviena kariaujančioji pusė paprastai peržengia ribą, už kurios prasideda abipusis nevaldomas žiaurumas ir taikių gyventojų žūtys. Taip būdavo visada, tą patį mes regime ir šiandien.

Ir čia labai svarbu suprasti: kas visa tai pradėjo? Kas, pažeidęs pasirašytus nepriklausomos valstybės teritorinį vientisumą garantuojančius susitarimus (mainais į branduolinės valstybės statuso atsisakymą), prisijungė jos teritorijos dalį? Kas svetimos šalies teritorijoje grobė vyriausybinius pastatus, virš jų kėlė savo nacionalinę vėliavą, apginklavo vietos gyventojus ir teikė karinę pagalbą separatistams? Kas begėdiškai melavo, jog nė vienas rusų kareivis Ukrainos teritorijoje nekariauja, o vėliau slapta, tarsi vagys laidojo savus žuvusiuosius?

Ką šiuo karu laimėjo Rusijos valstybė? NATO bazes – betarpiškai prie savo sienų – ir tarptautinę izoliaciją. O ką laimėjo gyventojai, tai yra, mes su jumis? Ekonomines sankcijas, kurių rezultatus artimiausiu metu neišvengiamai pajus kiekvienas iš mūsų, kuomet pašto dėžutėje aptiks sąskaitą su naujais komunalinių paslaugų tarifais, regės įprastų maisto produktų ir vaistų naujas kainas, o nuvykęs į polikliniką patirs, jog ir šiaip negausus nemokamų medicinos paslaugų asortimentas pasiekė gėdingą minimumą.

Neseniai pasirašytas netvarias paliaubas kiekviena pusė gali bet kuriuo momentu nutraukti. Vienintelė taikos garantija – Rusija turi nebeteikti karinės pagalbos neteisėtoms formuotėms ir išvesti iš Ukrainos teritorijos ten įvestą karinę techniką ir mūsų karius. Humanitarinę pagalbą taikiems gyventojams būtina tiekti ir toliau, gal net ir didinant jos apimtis.

Taikos žygyje aš viliuosi pamatyti tuos, kurie nepageidauja ir toliau klausytis federalinių kanalų skleidžiamo begėdiško melo, gyventi augančios neapykantos atmosferoje ir sulaukti karstų su mūsų vaikais.

Visiems kitiems linkiu malonaus savaitgalio.

Igoris Irtenjevas

echo.msk.ru

* * *

Jurijus Ševčiukas. „Palaiminti taikdariai…“

Ginčytis nėra prasmės.
Kvailiai viską žino, protingi viską supranta.

Mums šaukia – apsispręsk, pasirink pusę…
Apsisprendžiau, pasirinkau. Pasauliui – Taiką.

Mums sako – karas išgelbės Rusiją.
Šaunūs jaunikaičiai, per pastaruosius metus prikaupę nacional-socialinės tuštybės, rašo apie tai savo bloguose, sako kalbas per radiją ir TV.
Ieško įprastų priešų savo iškreiptai erotikai. Bet tai – ne meilė.

Ir aš pasirinkau.
Pasauliui – Taiką. Ir daugelio bendrapiliečių akyse matau slepiamą, švelnią užuojautą.

Kai sieloje taika, gyventi ne visada lengva ir malonu.
Bet galima.
Pamėginkite, galbūt jums patiks.

        „… Ieškosiu švelnumo šio pasaulio smegduobėse.
        Man dar liko dvi natos – neskubėk, palauk.
        Norėtųs nukrauti stalus džiugiai puotai,
        Kad sudainuotume tiems, kurie šalia – nežudyk ir nevok…“*

        „…Я буду нежность искать в ямах этого мира
        Мне ещё пару нот, не спеши, подожди
        Нам столы бы накрыть для весёлого пира
        Чтобы спеть тем, кто рядом — не убий, не кради…“. 

Ir dar.
„Palaiminti taikdariai: jie bus vadinami Dievo vaikais“ (Mt 5, 9).

echo.msk.ru

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas ir Julija Mikalonytė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
VaidasVDS

Niekada nenuvilia Jurijus Ševčiukas. Tiesos Dvasia yra su juo, su jo kūryba ir su jo siela.
„Kai sieloje taika, gyventi ne visada lengva ir malonu.
Bet galima.
Pamėginkite, galbūt jums patiks.”
Pamėginkite! Ir tapkite Dievo vaikais…

Marija

Pagarbos verti reti šviesūs rusų inteligentai. Kaip visada – liūdnai vieniši.

Dzūkija

Rugsėjo 21 -oji -Tarptautinė TAIKOS diena…Lai TAIKA viešpatauja visoje planetoje,lai žmonės bendrauja visiems suprantama kalba…Mūsų planeta pavargo nuo intrigų,godumo ir žiaurumo,vardan savų interesų…

Jurijau S.

neissisukinekit nuo atsakymu.lengviausia pasakyti ,,as uz Taika ”)kas cia darosi su tais menininkais,kad jie bijo pasakyti tvirta nuomone?Lietuvoje irgi.. taip..linkiu atsakomybes,nes nuo jusu nemazai kas priklauso.

Jurijau S.

ar geriau,kad vakaru mafija visa Ukraina suestu ?

Taigi

Baisiau nei vokiečiai, beje, apie tai ne kartą kalbėjo ir Antrojo pasaulinio karo liudininkai, viską ukrų armija sunaikins, kad tik Novorosijai neliktų, net laikinos taikos metu šaudo

http://www.interfax.ru/world/397759
http://www.youtube.com/watch?v=s1WBLcZC0ag

VaidasVDS

vargšui 12:54 ir 12:58
žinai yra tokia Ševčiuko kūryboje puiki daina, vadinasi: „Kada pasibaigs nafta”. Puikiai tinka tiek rytams, tiek vakarams. Tad tavo pastangos čia kažką mekenti yra apgailėtinos…

Tikram nelaimėliui „Taigisui”
Na tikra nelaimė „drauge” tave yra ištikusi. Pasaulis, o ir kiti žmonės gali susipažinti su Jurijaus Felštinskio ir Vladimiro Pribylovskio knyga „Корпорация. Россия и КГБ во времена президента Путина”. Skanaus: http://www.urantia-s.com/library/felshtinsky/corporation
KGB labai norėjo išvengti šios knygos, tad jums nepasisekė…

:-(

Tuos gavnoruso minimus liuduninkus(okupantus) savo laiku teist reikejo, tai dabar ju lojimo nebutu.

:-(

Epiteta kabinu etatiniam komentatoriui taigi uz zodi „ukrai”.

Vaidui

uz taiku atsidavima jav gaujom
http://www.youtube.com/watch?v=HdJ15gv1J3s

Vaidui

uz taiku atsidavima jav gaujom
http://www.youtube.com/watch?v=HdJ15gv1J3s
uz taika 😉

to :-(       2014-09-20 15:20

Pats gailiesi, kad jų neteisėm, o Putinas atsako: „močitj v sortire!”
Kaip manote, kas nugalės?

Taigi

Pancerovas vakar rašė apie rusų šnipus, tai gal šitie ir yra tie šnipai, atsargiai neklausykite rusų raginimų 🙂

butinai

pasikvieskit grybauskaite su landsbergiu,nes juos labai rusai puola )manau,kad bendra kalba rasite )

Diedukas

O kad rusija nepagydoma, rodo jų trolių-komentatorių „perlai”. Šiandien netyčia „nublūdinau” į vieno straipsnio komentus. Nesusiturėjau pasidalinti įspūdžiais. Tokio mėšlo seniai nematęs, net mūsų „taigius” šimteriopai perspjauna. Štai Jūsų dėmesiui vienas iš analogiškos masės: -”

Только украинские свиньи во главе с хуевским мэром-дебилом – Кличко – могут смотреть в завтрашний день и готовиться к земле. Новый перл от Кличка – Чтобы холодная вода стала горячей – ее нужно подогреть ))). Большая просьба к русским коммунистам. Если вы называете украинских свиней братьями – делайте это только от своего имени.
Многие в России считают укропов – убийцами, фашистами, окупантами Русских земель. И мы будем очищать Святую Русь от украинских свиней – любыми доступными способами!”

Diedukas P.S.

Ar neprimena II pasaulinio vokiečių pamėgto – „Russisch Schwein”. Istorija kartojasi, tik veikiantieji asmenys kiek pakito…

Diedukas > Vaidui VDS

Ypatingas „Dėkui” už nuorodą knygai – “Корпорация. Россия и КГБ во времена президента Путина”

:-(

Puiki nuoroda! Ten ir ir daugiau įdomių autorių knygų. Nors aš pats rusų kalbos nevartoju (Suvorovo knygas, išskyrus naujausią, perskaičiau lietuviškai), bet galėtų jas skaityti rubliniai komentatoriai, gal susipras ką jie daro. Savo ruožtu dėkoju Vaidui ir Diedukui, kurio dėka atkreipiau dėmesį į Vaido nuorodą.

buduliukui diedukui
Diedukas buduliukui

Ne į temą. Skalūnai kitam straipsny.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top