Rusijos propagandininkai ir toliau Ukrainoje sprogdina informacines klastočių bombas

Neišsenkanti ir laki Rusijos žiniasklaidos propagandininkų fantazija ir vėl priverčia krūptelėti patiklius informacijos vartotojus – šįkart skleidžiami prasimanymai apie Ukrainos Nacionalinės gvardijos neva naudojamas fosforo bombas prieš taikius gyventojus. Tiesos.lt siūlo susipažinti su keliais informaciniais siužetais, atskleidžiančiais šią naujausią Rusijos propagandininkų klastotę.

15min.lt | 2014 m. birželio 16 d.


Kadras iš filmuotos medžiagos / Rusų žurnalistas Jevgenijus Davydovas

Rusų žurnalistas: „Man paskambino ir pasakė, kad turiu pranešti apie fosforo bombas Slovjanske, nors jų ir nebuvo“

„Youtube“ svetainėje pasirodė vaizdo medžiaga iš birželio 14-ąją sulaikyto Rusijos televizijos kanalo „Zvezda“ žurnalisto Jevgenijaus Davydovo apklausos, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Pasak žurnalisto, „Zvezda“ komanda mėnesį praleido Ukrainoje: iš pradžių dirbo Kijeve, paskui – Donbaso teritorijoje.

„Mes filmavome siužetus apie karinius veiksmus, apie tai, kaip gyvena žmonės“, – pasakojo J.Davydovas.

VIDEO: Rusijos žurnalisto apklausa

Paklaustas apie šios televizijos reportažą, esą Slovjanske Ukrainos kariai prieš civilius gyventojus panaudojo fosforo bombas, žurnalistas aiškino, kad jis tuo metu net nebuvo Slovjanske, tačiau jam vadovybė nurodė pranešti, jog Ukrainos pajėgos naudojo „Grad“ raketų sistemas.

„Buvo vadovybės skambutis, redaktorių skambutis… Jie skambina, sako, kad siužete reikia pasakyti, kad buvo šaudyta iš „Grad“. Kad štai ten – fosforo bombos. Tokių vaizdų aš neturiu – todėl kad esu Donecke, o ne Slovjanske. Ir kuo jie tuos vaizdus pakeitė, aš nežinau“, – prisipažino J.Davydovas.

Žurnalistas taip pat pareiškė, kad jis prieš parodymą eteryje nežiūri savo reportažų ir nemato, kaip jie būna pakeisti. Jis pripažino, kad fosforo bombų Slovjanske nebuvo.

TV ir radijo kompanija „Zvezda“ birželio 12 dieną pranešė, kad Ukrainos pajėgos neva naudojo fosforo bombas prieš civilius. Kaip „įrodymą“ propagandistai pateikė kadrus, darytus 2004-aisiais Faludžos mieste Irake.

Sulaikyti „Zvezda“ darbuotojai pirmadienį perduoti Rusijos kariniam atašė Dniepropetrovske.
VIDEO: Rusijos žiniasklaida Ukrainos pajėgas kaltina nebūtais dalykais

VIDEO: Šiuos vaizdus iš Irako Rusijos žiniasklaida naudoja reportažuose apie Ukrainą

15min.lt

* * *

Laikinasis Ukrainos Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas savo Veidaknygės puslapio publikacijoje, pavadintoje „Melas ir tiesa“, atskleidė turįs dokumentinių įrodymų apie tai, kas konkrečiai suinteresuotas klastotėmis apie vadinamąsias „fosforo bombas“. Skelbiame šios publikacijos teksto ištrauką.

Arsenas Avakovas | facebook.com | 2014 m. birželio 17 d.

Melas ir tiesa

„(4.) Melas: Prieš kelias dienas Rusijos Federacija pareiškė apie Ukrainos Nacionalinės gvardijos naudojamas fosforo bombas prieš taikius gyventojus. Tai akivaizdus melas. Suprantu, jog Jūs nė sekundę tuo nepatikėjote. Rašau čia apie tai, nes ir Jums būtų ne pro šalį dar kartą įsitikinti niekšų iš DLR (vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ – Tiesos.lt) ir jų Maskvos šeimininkų ciniškumu.

Pirmiems trims man žinomų leidinių žurnalistams, jei jie kreipsis į mane, pateiksiu perimto pokalbio įrašą tarp vadinamojo DLR vicepremjero Purgino ir jo Maskvos šeimininko – šiame pokalbyje jis prašo tik vieno: „Ar negalėtumėte man čia perduoti fosforo bombos skeveldrą? Noriu priknaibyti dulkių ir padėti reikalingoje vietoje, kad vėliau galėčiau ten atvesti užsienio ekspertus…“

Čia yra tiesa. Nuopuolio ir niekšybės dugnas – taip pat.“

facebook.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top