Ruslanas Baranauskas. Ar atsiras rimtas politinis pakaitalas ES, NATO, JTO?

Putino Rusiją geriausiai apibūdino sociologas Gediminas Merkys, kad tai yra beždžionė išprotėjusi su granatų ryšuliu. Davė atkirtį kogero nuo didelių alkoholio dozių savo laiku adekvatumą praradusiam ir dabar viešą gėdą darančiam ir kariuomenei ir Lietuvai Valdui Tutkui, kuris plėšosi žurnalistų youtube kanaluose jog privalu bendrauti su šita skarmalių šalimi.

Dabar nacionalinis transliuotojas LRT publikuoja dar vieno keisto Portsmuto universiteto karybos ir karo istorijos dėstytojo Franko Ledwigeaso paistalus( net pasąmonėje nesuvokiu, kaip tokiems „kosmonautams“ leidžiama dar dirbti akademinėse institucijose) esą Rusija nugali Ukrainą mūšio lauke, privačiuose pokalbiuose Vakarai pasakę jam girdi nepadėsim atsiimti Krymo, Donbaso.

Kas paradoksaliausia tokie odioziniai ekspertai vengia diskusijų. Bet kuris pilietis paskaitęs politinių santykių istoriją, besidomintis geopolitika žino, kad Rusija yra planetos melo, teroro, propogandos židinys.

Amžiams tiražuojamas nenugalimumo mitas. Praktiškai istorijoje ką jie vieni laimėjo, siekdami išplėsti imperijos ribas 1700- 1721 metų Šiaurės karą su Švedija. Daugiau jokių reikšmingų pergalių nepasiekė.

Dar Lietuva nesukūrė valstybės XI-XII amžiuje jotvingiai ritino galvas jų „Igoriams“ ir kitiems kniaziams. Šitokia tvirta, niekada iš mūšio lauko nebėganti karo „mašina“ 250 metų kentė mongolų totorių jungą, tačiau istoriografijoje netgi drįso meluoti, kad kiti kunigaikščiai, chanai jiems duokles mokėjo! Vargu bau ar jotvingių karalių Nameisį dar yra girdėję ausies krašteliu?

1380.09. 08. Kulikovo mūšis girdi sutriuškino Aukso Ordos pulkus, praeina 100 metų sudeginamas Kremlius. Tas pats Algirdas „nusišlapino“ prie šitų įtvirtintų vartų.

Tai kur ta vienybė, didybė, pasiaukojimas?

Jeigu ne Griunvaldo kautynės kryžiuočiai būtų po gabalą atsiriekę jų miestus. Dėkotų lietuviams už išgelbėjimą. Bet jų dovanas civilizuotas pasaulis matė per trėmimus, žudymus, inteligentijos grūdimus į Sibirą, kitaminčių egzekucijas.

Tokios Skabejevos, Solovjovai Lenkijoje dieneles leistų psichiatrinių ligoninių palatose su raminamųjų porcijomis. Niekada „vatinkos“ neatidavė priešui jokio miesto,- ambrija šie Putino pakalikai demagogija persunktose laidose.

O 1812 metai- Napoleonas Bonapartas ir Maskva? Visiška katastrofa Krymo kare, po kurios privalėjo carinė administracija švelninti baudžiavos sąlygas, fiasko I Pasauliniame kare, be sąjungininkų pagalbos „katino pasakos“ apie Hitlerinės Vokietijos sutriuškinimą. 1812 metų vasarą garsusis caras Aleksandras I išgirdęs žinią, kad per Nemuną į Vilnių keliasi Napoleono armija net nebaigė valgyti vištienos kulšelės dūmė iš sostinės lyg patrakęs. Didvyriu netampama- juo gimstama!

4 paras šturmuoti Reichstago pastatą ir paguldyti kelis batalionus gali tik profesionalūs karvedžiai!

Apklausęs nevieną fronto dalyvį. Juokdavosi susiėmę pilvus iš tokios karo strategijos.

Milžiniškos aukos bandant likviduoti mūsų parizanų pasipriešinimą. Nepavyko niekas. Patrankų mėsa Afganistane, Čečėnijoje, Ukrainoje gyvosios jėgos nuostoliai pasiekė netoli pusę milijono ribą. Iš neturėjimo ką veikti netgi šturmavo tuščius pastatus Mariupolyje, logistika, disciplina žemiau apgailėtinos būklės.

JAV, Lenkija, Didžioji Britanija, Pakistanas yra karo šalys, kurių palaužti nepavyks niekam. Bet ne žmones muštre laikantis Kremliaus režimas.

Todėl visos pasaulio tarptautinės organizacijas turi išsikrapštyti traiškanas iš akių ir nustojus stenėti imtis paskutinių konceptualių veiksmų.

Taip šitų parazitų yra begalo daug. Smegenys išplautos degtine, neapykanta Vakarams padarė savo.

Su kuo ten derėtis? Subjekto, anot profesoriaus Merkio nėra.

Kas užmezga dialogą Marių psichiatrinėje ligoninėje, Švėkšnoje, Rokiškyje?

2022.02.24. žmonijos tironas Putinas paskelbė karą visam civilizuotam pasauliui. Kur stebėtojai, mėlynieji šalmai?

Kodėl 1999 metais lyginant Belgradą su žeme mažiausiai jaudino JTO ir kitus biurokratus motinų ašaros. Gi buvo ir nekaltų žmonių aukos.

ES nebesugeba suspenduoti Vengrijos narystės. Pataikūnas Orbanas nemokamai gavęs rusiškos vakcinos porcijas spjovė ant 1956 metų Budapešto sukilimo atminimo ir primygtinai ragina Rusijai siautėti kiek širdis geidžia. Matote niekas neturi teisės jos nugalėti. Šventumo aureolė- Rusija.

Vokietijos veidmainiška laikysena irgi neturi stebinti niekieno, kuomet apsilankius Kijeve Sholzas mušasi į krūtinę dėl ginkluotės suteikimo ukrainiečiams, o grįžęs prie alaus bokalo kalba kitaip, nepasmerkia tautiečių protestų dėl ginkluotės galimo tiekimo nutraukimo.

Kokie vadovai sėdi Briuselyje, Vašingtone, San Franciske, Ženevoje? Bailiai ir laviruotojai.

Donaldas Tuskas istorijos profesorius, parašęs darbą apie Pilsudskį, mokslinius straipsnius apie 1863 metų sukilimą atvirai iš visko juokiasi, o komisaru tapo su avansu net nemokėdamas anglų kalbos!

Kur dar žemiau nukristi? Rusija juokiasi iš tokios „Vakarų vienybės“. Seniai buvo galima pašalinti šitą abcesą ir Rusijoje pradėti pilietinės visuomenės brandos procesus.

Tad pabaigai, kas imsis iniciatyvos, burs naują organizaciją,koaliciją? Buvo užuominų, kad lyderystės nori Anglija, neatsitiktinai peržegnojusi rezignuojančią Europos sąjungą.

Tačiau viskas klostosi vangiai ir per lėtai. Griuvėsiais virstanti Ukraina ar dar bus reikalinga naujiems parodomiesiems NATO SAMITAMS?

2.5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Xru

Atsišniūravo jau žmogeliui. Klaidų, lyg pats lietuviškai nelabai mokėtų.

Vilnietis

Prie ko čia pakistanas? su kuo jis kariavo ir kada įrodė kad jis bent ko nors vertas? Čia Indijos dalis kuri pralošė visiems kas su ja kariavo- taip kad nereikia. Lygiai kaip ir JAV- kur kada jie ka nors karo lauke įveikė?

Mėlyna geltona lygu žalias

Ir kodėl visi Ruslanai taip nekenčia rusų. Panašiai kaip Sinicos. Tai kelia įtarimą. Objektyvumu autoriaus neįmanoma apkaltinti.

trumpai

na ,Lietuvoje , (aplamai visose su Rusija besiribojančiose…) tiesiog nėr jokių argumentų juos mylėt. Juos Lietuvoje labai myli okupantų palikuonys už turėtas privilegijas : šiltas tarnybų vieteles, butus geriausiose vietose , įvairiausias paskyras išimties tvarka. Jiems didelis nuostolis netekus kacapų globos . Tas tai tiesa.

Minedui tiks

Autorius man pravėrė akis. Pasirodo ta Rusija yra visai ne imperialistinė ir verta užuojautos, nes per savo daugiau kaip tūkstantmetę istoriją gaudavo į kaulus, kol susitraukė iki vis dar didžiausios valstybės žemėje. Išimtis yra tik užkariauta Estijos šiaurė valdant Petrui. Gili analizė.

blue yellow zov marinie

…geriausias pasakymas….degtine praplautos smegenys…..slyksti ta rasieja,slykstus tie vakarieciai,slykstus visas svietas.Eina visi po velniu.Klausiau Vaitkaus per op tv….iki siol maniau normalu zmogu esant……matka boska,rodesi,kad kalba zmogus is beprotnamio,su realybe seniai prarades rysi,net komentuot nesinori.

Prašalietis

Išsivaikščiojusio (gerai jei nuolatinių gyventojų lietuvių liko du milijonai) lansberginio durnių laivo dar neišsivaikščiojęs „intelektualinis” beviltiškai apgailėtinas runkelis bando eiliniams runkeliams pakelti „peremogišką” nuotaiką „piešdamas buvusią didingą praeitį”, patriesdamas apie buvusias nebuvusias istorinių įvykių pradžias, neminėdamas jų pabaigų, korios sąlygojo dar „didingesnę” eurokolchoze įkurdinto šiandieninio runkelyno dabartį.. Belieka Baranauskų Uslanui priminti vieną kitą jo paminėtų istorinių įvykių pabaigą.. -„Putino Rusiją geriausiai apibūdino sociologas Gediminas Merkys, kad tai yra beždžionė išprotėjusi su granatų ryšuliu.”.. Vietos „sociologas” Merkys savo „geriausiame apibūdinime” tesugalvojo panaudoti jau seniai rusų naudojamus palyginimus „beždžionė su granata rankoje”, „dramblys stiklinių indų parduotuvėje”… -„Praktiškai istorijoje ką jie (rusai) vieni laimėjo, siekdami išplėsti imperijos ribas, tai 1700- 1721 metų Šiaurės karą su Švedija. Daugiau jokių reikšmingų pergalių nepasiekė.”.. Tik šiandieninio… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…u xa u xaxa…kazaciok…glazik vykaliu……

GOJUS

Pedagoškės bakalaurą turintis istorikas Ruslanas leido sau mažumėlę….Rezultatas – Minedą primenantis tekstas-niekalas, kurio net neverta komentuoti.

Prašalietis

„Minedą primenantis tekstas-niekalas, kurio net neverta komentuoti..” Jei esi nors kiek neabejingas lansberginiame durnių laive pasmerktiems gyventi 30 metų kvailinamiems, išsivaikščiojantiems ir išmirštantiems vietiniams nelaimėliams, reiktų argumentuotai, kad ir nelabai tiksliai ar kažkiek ir klaidingai, pakomentuoti labiau nei primityvią lansberginio durnių laivo „ramanauskų” propagandą …. Kad kvailinami neturintys kur išsivaikščioti nelaimėliai turėtų galimybę, jei ne ką nors tikro sužinoti, tai bent palyginti, pamąstyti, palavinti „vakarietiškai pacivilizuotų” smegenų mąstymo funkciją, kokia yra tiesa…

kyla pagrįstas įtarimas

kad nemoka lietuvių kalbos

trumpai

Vokiečiai labiai bijojo Ukrainos galios sustiprėjimo , todėl ,būdami stipriausi Europoje , visiškai nestipriai ir ,svarbiausia, labai pavėluodami ,parėmė Ukrainos pasirpriešinimą.Nes jų valdžiai ,išeitų, tai naudinga:(

abcesą?

SAMITAMS? O sintaksė kur? Sprendžiant iš to, kaip žodžiai sakiniuose sudėlioti, lietuviškai rašyti, matyt, sunku…

Viena šutvė

Janutienė augina vaiką nuo buvusio Krašto apsaugos ministro , dabar MI6 spec.tarnybų agento Audriaus Butkevičiaus. Tuo viskas ir pasakyta.

s.m.

įsikandai tą savo kliedesį kaip durnius pūslę ir tiražuoji po kožnu straipsniu…
Ar tau viskas gerai, žmoga?

Jules

Akivaizdus Kapsukės įdirbis – klišės, mantros ir daugiau nieko. Rien d’autre! Jei taip, tai dar ilgai nebus istorijos mokslo Lietuvoje, apart užsakomosios istorijos versijų papūgavimų pagal E.Bernays triukus, skirtus runkeliams ir Kapsukės studentams, ir absolventams ganyt.

GOJUS

Prašalieti, tu teisus.
Tai įdėsiu tik pora viana kitai prieštaraujančių citatų iš šio straipsnio.

„Dabar nacionalinis transliuotojas LRT publikuoja dar vieno keisto Portsmuto universiteto karybos ir karo istorijos dėstytojo Franko Ledwigeaso paistalus( net pasąmonėje nesuvokiu, kaip tokiems „kosmonautams“ leidžiama dar dirbti akademinėse institucijose) esą Rusija nugali Ukrainą mūšio lauke… ”

” Griuvėsiais virstanti Ukraina ar dar bus reikalinga naujiems parodomiesiems NATO SAMITAMS?”

Tai nugali Rusija Ukrainą ar nenugali??

Maldeikių pranas
  • Gal kkas žino Šimonytė nešioja stringus, ar triusikus ir koks jos lytinis gyvenimas
Skaitytojas

Minėto asmens manieros, elgesys ir veikla tikrai yra nepriimtina, bet tokios rūšies žeminimų vis dėlto neturėtų būti. Palikime tos rūšies samprotavimus jų pačių šurajevams.

Ir beje, „nešioja“ lietuviškai reikštų nebent nešioja rankinuke, o tamstos kontekste turėjo būti „dėvi“.

NATO GO NAXO

tvartelinio idiotizmo užkrato nešiotojas ir lansberginio melo guzas jojonununenestebėlis stengiasi kaip už pinigus :)))) —- tą pindosinės smarvės galiūną badyk nebadęs snukiu į nuosavą mėšlą : rezultato nulis …, – bet, gryn profilaktiškai primenu sąrašą šalių, kurios buvo bombintos ir/ar patyrė pindostano agresiją po 1945 -ųjų metų ::::::::::::::::::::::::: Afghanistan 1998, 2001- Bosnia 1994, 1995 Cambodia 1969-70 China 1945-46 Congo 1964 Cuba 1959-1961 El Salvador 1980s Korea 1950-53 Guatemala 1954, 1960, 1967-69 Indonesia 1958 Laos 1964-73 Grenada 1983 Iraq 1991-2000s, 2015- Iran 1987 Korea 1950-53 Kuwait 1991 Lebanon 1983, 1984 Libya 1986, 2011- Nicaragua 1980s Pakistan 2003, 2006- Palestine 2010 Panama 1989 Peru 1965 Somalia 1993, 2007-08, 2010- Sudan 1998 Syria 2014- Vietnam 1961-73 Yemen 2002, 2009- Yugoslavia 1999 https://ekspertai.eu/putinas-seniai-miretaciau-bedajis-gali-likti-gyvas-amzinai110251/

s.m.

Autoriau, – per daug emocijų ir gal todėl nemažai akį rėžiančių klaidų.
Pora jų ryškiausių, – Nameišis buvo žiemgalių karalius, bet ne jotvingių, o didysis kunigaikštis Algirdas niekad neapšlapino kremliaus (neturėjo monglų manierų), o tik smeigė į kremliaus vartus ietį.
Gal nuo trečdalio toliau neskaičiau, tikiu, ka dar ne vieną klaidą kiti skaitytojai suras.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top