Rusų rašytoja Liudmila Ulickaja: „Mano šalis serga“

15min.lt

Liepos pabaigoje žymiai rusų rašytojai Liudmilai Ulickajai buvo įteikta Austrijos valstybinė Europos literatūros premija. Po šio apdovanojimo įteikimo autorė „Der Spiegel“ leidiniui rašė apie tai, kas dabar vyksta Rusijoje ir kaip ji mato savo tėvynę.

„Aš gyvenu Rusijoje. Aš – žydų kilmės rusų rašytoja, išauginta krikščioniškoje kultūroje. Dabar mano šalis kariauja su kultūra, humanizmo vertybėmis, asmenybės laisve ir žmogaus teisių idėjomis… Mano šalis serga agresyvia nepagarba, nacionalizmu ir imperine didybės manija. Man gėda už mūsų negarbingą ir agresyvų parlamentą, už mūsų agresyvią ir nekompetentingą vyriausybę, už vadovaujančius politikus – smurto ir išdavystės šalininkus. Man gėda už mus visus – už mūsų tautą, kuri prarado vertybinius orientyrus“.

„Aš aktyviai nedalyvauju politikoje, tačiau kai manęs klausia, aš sakau, ką galvoju. Už tai mane įrašė į „penktąją koloną“ ir kaltina neapykanta savo šaliai. Teisintis, mano nuomone, beprasmiška ir kvaila. Jokios neapykantos aš nejaučiu – tik gėdą ir bejėgiškumą. Rusija šiuo metu vykdo savižudišką ir pavojingą politiką, kuri kelia grėsmę visų pirma pačiai Rusijai, tačiau visiškai pajėgi ir privesti prie Trečiojo pasaulinio karo. Šis karas, tiesą sakant, jau prasidėjo. Karai Čečėnijoje, Gruzijoje, o dabar ir Ukrainoje – tai prologas. Epilogo turbūt jau nebus kam parašyti.“

„Civilizacija pateko į akligatvį. Mokslui, švietimui, pažinimui, menui nepavyko sumažinti žmogui iš gamtos įgimtos agresijos. Anksčiau atrodydavo, kad kultūra pajėgi nugalėti šį susinaikinimo siekį, tačiau bijau, kad žmonija nebeturi laiko. Civilizacija ir jos puikūs techniniai laimėjimai, kaip bebūtų liūdna, atvedė tik prie to, kad mes turime galimybę per labai trumpą laiką vienas kitą sunaikinti… Mintis apie velnišką blogio prigimtį atgyveno, žmogus kuria blogį savarankiškai ir pranoksta čia velnią“.

„Mano šalis kiekvieną dieną artina pasaulį prie karo… Sudie, Europa, bijau, kad mes niekada netapsime europietiškos tautų šeimos dalimi. Mūsų didi kultūra, mūsų Tolstojus ir Čechovas, Čaikovskis ir Šostakovičius, mūsų dailininkai, aktoriai, filosofai ir mokslininkai dabar lygiai taip pat nepajėgūs tapti atsvara valdžios apakintų bepročių politikai, kaip anksčiau jie nieko negalėjo padaryti su religinių fanatikų ir komunistinių idėjų politika. 300 metų mes sėmėmės jėgų egzistavimui iš tų pačių šaltinių… ir niekuomet nesiskyrėme su viltimi. Dabar mes, rusų kultūros atstovai, ta maža dalis, kuriai priklausau ir aš, galime pasakyti tik viena: sudie, Europa!“

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
MARAS

Pone Liudmila, nepulkit į nevitį, nenusiminkit,jūsu šalis neserga,tikrai neserga.Serga tie kurie liaidžia štai tokią propogandą, melą,šmeižtą.Tai 15min.,delfi,lietrytis ir t,t..Liet.tv. ir radijo kanalai.Tai jie serga ir gana sunkiai,nes melas teoriškai nepagydomas,bet būna įšimtčių,kai melą pakeitčia tiesa. Pone Liudmila, jūsu šalis tikrai neserga,prisiekiu jums TIESOS vardu.Tikrai sakydams savo nuomone,patikėkit.

tikrai neserga

jei gyvulys elgiasi kaip gyvulys, tai nereiškia kad jis serga

simas

ne pone o ponia

Taigi

Rusijos liberastai, kaip ši rašytoja, su savo keistomis, nežmogiškomis vertybėmis, dvigubais standartais yra sveikai suinteresuoti.

Vatnikas

Gelbėkit! Lugandos vata maldauja įvesti kariuomenę, o prezidentas ne tik neįveda, bet dar ir sušaudo norinčius grįžti į Rusiją. Spauda rašo sekančiai: „Они ожидали, что Россия действительно введет войска, у них будет помощь. А на сегодняшний день они прекрасно понимают, что им никто не поможет – первое. Второе, когда они пытаются покинуть пределы Луганской области через российскую границу, их попросту расстреливают. Стоят пограничники с российский стороны и их уничтожают”. O taip todėl, kad jankiai paskleidė gandą, kad esą strelkovo pareigas ėjęs Igoriokas Girkinas pateikė ultimatumą, kad kad jei putinas neįves kariuomenės, tai jis, Gierkindas, su savo lochais padarys žygį į Maskvą, nuvers putiną ir taps prezidentu, nes Girkino reitingai dabar aukštesni už putino. Ruskijmor dar nepražuvo! Kaip sakė Saša Geljevičius:… Skaityti daugiau »

vasia

PAGARBA AUTOREI.

Ulicka'jai:

Taip, Izraelis labai serga…

Vatnikas

Rusija pasveiks, kai būs pašalintas jav agentas putinas ir į sostą pasodintas gerbiamas novorosijos strelkovas Girkinas. Gyliai mąstantys patriotai jau supranta, kad tai putinas pašalino Girkiną. Reikia padaryti piliečių akciją prie kremliaus: „PUTINAI, KUR STRELKOVAS?”. Organizatorių kreipimasis: „Стрелок сейчас или сидит в камере ФСБ или же его физически убрали. Но чтобы развеять все сомнения, нужно чтобы сам Игорь Иванович выступил на камеру и сообщил, что с ним все в порядке. Вот тогда я и миллионы людей поверят, что с ним действительно все хорошо. По этой причине я предлагаю продолжить акцию „Путин, где Стрелков”. Почему Путин? Да потому, что он и его окружение были заинтересованы, чтобы Стрелок ушел.
http://aloban75.livejournal.com/849892.html

morris

perspective product policy cash data how to check credit score secure product collection

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top