Rusų žurnalistas tiesioginiame eteryje Putino režimo vykdomą informacinį karą prieš šalies piliečius pavadino „telefašizmu“

Gegužės 17 dieną Rusijos televizijos kanalo TVC pokalbių laidos „Teisė žinoti“ tiesioginiame eteryje žurnalistas Andrejus Okara pasielgė ne pagal scenarijų ir žiūrovams atvirai išsakė savo poziciją apie Putino režimo vykdomą informacinį karą prieš Rusijos piliečius, pavadinęs jį „telefašizmu“:

Šiandien mes tampame liudininkais unikalaus žmonijos istorijoje eksperimento. Tai, ką mes dabar turime galima pavadinti žodžiu „telefašizmas“. Rusijos masinės informacijos priemonės, esant galimybei gauti alternatyvią informaciją iš interneto, primeta Rusijos gyventojams Ukrainos įvykių vaizdą, kurį galima laikyti alternatyvia realybe. Fašistinės Vokietijos propaganda ir daktaras Gebelsas nublanksta prieš Rusijos televizijoje skleidžiamą melo kiekį. Fašistinė propaganda tiesiog melavo, o Rusijos masinės informacijos priemonės pačios konstruoja išgalvotą realybę. Iš tikrųjų Ukrainoje vyksta „Šaltoji 53-iųjų vasara“ (ko gero, turėta omeny, kai Sovietų Sąjungoje siautėjo po Stalino mirties amnestuoti nusikaltėliai; apie tai buvo sukurtas tokio pavadinimo filmas – Tiesos.lt), kai kriminaliniai nusikaltėliai iš visos SNG, kuriuos palaiko gretimos valstybės kariuomenė, užgrobinėja valstybės įstaigas ir miestus, o vietiniai gyventojai slepiasi savo kiemuose.

Verta pamatyti, kokią reakciją sukėlė šis pasisakymas ir laidos scenarijaus griūtis. Laidos vedantysis Maksimas Ševčenka kone šaukdamas ėmė reikalauti, kad Andrejus Okara jo atsiprašytų dėl neva neteisingo kaltinimo melavus, ir neleisdamas toliau kalbėti Okarai, pats pakeltu balsu aiškino, jog Ukrainoje neva neleidžiama reikšti kitos nuomonės, išskyrus (l.e. prezidento pareigas Oleksandro – Tiesos.lt) Turčynovo, o štai Rusijoje – demokratija!

Aleksejus Puškovas, kitas garsus propagandistas, puolęs padėti laidos vedėjui ėmė aiškinti, jog „visas pasaulis matė, kaip praėjo teisėtas referendumas ir palaiko federalizacijos šalininkus, ir nieko kito, išskyrus Putiną, klausyti negalima“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top