Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Atsakau: taip, tai vyksta, bet tai yra neteisėta.

Paplito praktika, kai Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai arba socialiniai darbuotojai kviečia tėvus į posėdžius neįteikdami jokio dokumento, kuriame būtų atskleista posėdyje nagrinėtina problema ir posėdžio tikslas.

Nerekomenduotina vykti į tokį posėdį „aklai“.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba yra viešojo administravimo institucija, kuri privalo veikti pagal įstatyme įtvirtintus viešojo administravimo principus.

Vienas iš principų yra teisėtumas, kuris, be kita ko, reiškia, jog:
1) institucijos negali siekti jokių kitų tikslų negu kad yra įtvirtinta jų veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose,
2) institucijos gali naudoti tik tas priemones, kurias įstatymas joms tiesiogiai leidžia. Institucijoms ir pareigūnams galioja principas „visa tai, kas jums nėra aiškiai leidžiama, yra draudžiama“.

„Vaiko teisėms“ nesuteikti įgaliojimai organizuoti kokius nors baudžiamuosius procesus. Bet kokie susitikimai šioje institucijoje, posėdžiai ir pokalbiai turi vykti skaidriai, neorganizuojant tėvams kažkokių siurprizų ir neužsiimant „kompromato“ rinkimu už tėvų nugarų.

Gavę nurodymą atvykti į posėdį, tėvai turi teisę IKI posėdžio:
1) pareikalauti dokumento, kurio pagrindu nutarta svarstyti šeimos reikalus atvejo vadybos posėdyje (pvz., grėsmės lygio nustatymo lentelė ar kt.);
2) reikalauti, kad jiems būtų suteiktas protingas laiko tarpas pasiruošti posėdžiui;
3) tartis su specialistais (teisininkais, psichologais, medikais, vaiko ugdymo įstaigos atstovais ir pan.);
4) rinkti dokumentus, paneigiančius institucijų poziciją ir juos pateikti iki posėdžio ar bent jau posėdžio metu;
5) susitarti su šeimos interesams atstovaujančia asociacija arba specialistu (teisininku, psichologu ir kt.) dėl šeimos interesų atstovavimo posėdžio metu.

Jei institucijos nesuteikia galimybės pasinaudoti tokia teise, galima rašyti skundą Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovei A.Jakavonienei, el. p. info@vaikoteises.lt.

Ar sureaguos? Nežinau. Bet jei tylėsime, tai šioje institucijoje ir toliau bus taikomi KGB „troikų“ metodai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Tai ar ir Vaiko teisių tarnyba yra priskirtina kaip baudžiamoji įstaiga?Tai kodėl
ji yra Socialinių reikalų ministerijos pavaldume?O gal aš klystu?Paaiškinkite.Ačiū.

Didelis ačiū Rūtai Visocnik

Teko du metus būti europoje,ten valdininkai vos užsimanę nieko nevaiko,o žmonės drąsiai paprieštarauja.Tėveliams būtina žinoti VT teisines ribas ir nešokti kiekvieną kart pagal jų dūdą.Beje,tas slaptas duomenų rinkimas,juk tai NETEISĖTA.

Jėbakavonė

Įtariu, kad advokatė, kaip ir Kručinskienė, girta. Prevenciškai išvešiu jos vaikus į Naująją Zelandiją pasaugoti. Kol vyks tyrimas, vaikai ją pamirš ir problemos nebeliks.

As2019

Gerbiamoji, teisininkė rašydama tokia tema, turi bůti susipažinusi su teisės aktais, kuriuose aiškiai reglamenuota, kad šeimos atvejo nagrinėjimo posėdžius organizuoja atvejo vadybininkai, o ne „vaiko teisės”.

Loreta

Kodėl autorė leidžia sau klaidinti žmones ir rašyti netiesą? Į kokius posėdžius vaiko teisės kviečia tėvus?! Gal autorė galėtų atliepti, kaip prisiims atsakomybę už klaidinančios informacijos pateikimą viešai?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top