Rytoj diskutuoti apie Lietuvą ir pasaulį renkasi intelektualinis „Santaros-Šviesos“ forumas

Molėtų rajone, Alantoje, šį penktadienį, birželio 20-ąją, renkasi kasmetinė, jau dvidešimt pirmoji Lietuvoje, „Santaros-Šviesos“ konferencija. Tradiciškai konferenciją atidarys vienas organizacijos steigėjų prezidentas Valdas Adamkus – šį kartą bičiuliams atsiųstu sveikinimo laišku.

Per tris šimtus dalyvių subūrusiame ir visą savaitgalį truksiančiame forume bus aptariamas dabartinis Europos Sąjungos projektas ir jo perspektyvos, civilizacijos ir barbarizacijos įtampos šių dienų Lietuvoje, lietuviškos socialinės kritikos būklė, mokykloje kuriamas Lietuvos pasakojimas, istorinės ir dabartinės Rusijos valstybės laikysenos, pasaulio lietuvių tapatumai ir lojalumai, krikščionybės likimas šiandienos visuomenėje, šiuolaikinio kino santykis su tikrove bei kitos temos. Konferencijoje pranešimus skaitys filosofai Algis Mickūnas, Arūnas Sverdiolas, Mykolas Drunga, Reinas Raudas, Gintautas Mažeikis, Andrius Navickas, Ignas Rubikas, ekonomistas Raimondas Kuodis, istorikai Egidijus Aleksandravičius ir Jūratė Kiaupienė, Seimo narys Petras Auštrevičius, rašytojai ir literatūros tyrinėtojai Georgijus Jefremovas, Violeta Kelertienė, Zita Čepaitė, Kazys Almenas, Dalia Staponkutė, Saulius Žukas, režisieriai Audrius Stonys ir Jonas Ohmanas, muzikologai Rimantas Vingras ir Emilija Sakadolskienė, politologė Ieva Jusionytė, vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pastorius Giedrius Saulytis, kino tyrinėtojai Deimantas Valančiūnas ir Lukas Brašiškis.

Apie Lietuvą ir pasaulį konferencijoje kalbėsis profesoriai Irena Veisaitė ir Kęstutis Nastopka. Užsienyje gyvenančios rašytojos Zita Čepaitė, Paulina Eglė Pukytė ir Dalia Staponkutė surengs literatūros vakarą. Savo filmus rodys ir komentuos Giedrė Beinoriūtė, Jonas Ohmanas ir Audrius Stonys. Vidunakčiais konferencijos dalyviams muzikuos grupė „Subtilu-Z“ ir profesorius Reinas Raudas.

1954 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose lietuvių studentų sukurta organizacija „Santara“ kartu su akademinio jaunimo sąjūdžiu „Šviesa“ nuo 1957 m. pradėjo rengti liberalaus jaunimo suvažiavimus išeivijoje, o nuo 1993-ųjų „Santaros-Šviesos“ konferencijos kas vasarą vyksta ir Lietuvoje. „Santara-Šviesa“, būdama neformali organizacija, šiandien jungia įvairaus amžiaus Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus, akademinį jaunimą. Jos konferencijose keliami ir svarstomi Lietuvai aktualūs politikos, kultūros, visuomeninio gyvenimo klausimai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top