Sąjūdžio minėjimui skirtame forume – diskusija apie Seimo rinkimų perspektyvas

Šiais metais sukanka 28 metai nuo tada, kai buvo įsteigta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinė grupė, ilgainiui virtusi visuomeniniu judėjimu, atvedusiu į Lietuvos valstybingumo atkūrimą. Šia proga visuomeninis judėjimas „Vilniaus forumas“ birželio 3 d., penktadienį, 16.30 val., visus piliečius kviečia į Lietuvos mokslų akademijos Didžiąją salę (Gedimino pr.3, Vilnius), kur įvyks diskusija „Lietuva rinkimų išvakarėse: ar nušvis sąjūdinės vilties spindulys?“.

Diskusijos organizatoriai teigia, kad nors kiekvienų metų birželio 3 dieną tapo įprasta dalintis prisiminimais, kaip gimė Sąjūdis, šiais metais nuspręsta jo gimtadienį paminėti kitaip ir pažvelgti į valstybingumą atkūrusio Sąjūdžio vaidmenį – jo laimėjimus ir nepasiektus tikslus – iš artėjančių Seimo rinkimų perspektyvos.

„Šiandien visiems aišku, kad anuomet žmones buvo galima daug lengviau sutelkti, nes pagrindinis siekis buvo akivaizdus – atkurti Lietuvos valstybę. Tačiau šiandien stiprinti šalies valstybingumą yra ne mažiau aktualu, nei tuomet, bet kol kas šiam darbui visuomenė vis dar nepajėgia susitelkti. Pilietinė valdžios kontrolė yra būtina gyvybingos ir veiksmingos demokratijos sąlyga. Tačiau Lietuvos valdžia yra nutolusi ir atsiribojusi nuo piliečių ir laiko save jiems neatsakinga bei neatskaitinga. Tai skatina masinį ir įvairiomis formomis reiškiamą nusivylimą Sąjūdžio atkurta Lietuvos Respublika ir net netikėjimą pačia nepriklausomo valstybingumo idėja. Suvokdamas tokio nusivylimo ir netikėjimo keliamas grėsmes valstybingumui, Vilniaus Forumas, kaip valdžios nesiekiantis ir rinkimuose nedalyvausiantis visuomeninis sambūris, Sąjūdžio gimtadienio proga imasi iniciatyvos pakviesti visus Lietuvos piliečius diskutuoti apie tai, kaip artėjančių rinkimų dalyviai – kandidatai ir partijos – galėtų ir turėtų prisidėti prie valstybingumo stiprinimo ir pastangų atkurti piliečių ir valdžios ryšį. Renginyje nebus siekiama pateikti atsakymo arba nurodyti, už ką verta balsuoti, o už ką – ne. Veikiau bus bandoma suformuluoti principinius klausimus, kuriuos savo renkamiems politikams galės ir turėtų užduoti kiekvienas rinkimuose dalyvausiantis Lietuvos pilietis“, – teigia vienas iš „Vilniaus forumo“ iniciatorių politologas Vytautas Sinica.

Forume pranešimus skaitys filosofai dr. Laisvūnas Šopauskas, prof. Vytautas Radžvilas, politologai Monika Morkūnaitė ir Paulius Stonis.

Į Vilniuje vyksiantį Sąjūdžio minėjimo renginį kviečia jo organizatoriai – Vilniaus forumas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas bei akademinio jaunimo sambūris „Pro Patria“.

Renginys atviras klausytojams, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus organizatoriai prašo norinčiųjų dalyvauti užsiregistruoti paspaudus šią nuorodą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
53 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
53
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top