Šarūnas Jasiukevičius. Slėptuvių yra, bet jos skirtos tik valdžios žmonėms

Dar noriu grįžti prie civilinės saugos temos.

Slėptuvių yra, bet jos skirtos tik valdžios žmonėms. Paprastiems piliečiams lieka požeminės perėjos ir masinės kapavietės.

Štai kas rašome įstatyme ir ką tai reiškia. Terminų skirtumus paaiškinsiu.

  1. Aukščiausio saugumo lygio specialiosios paskirties statiniai yra vadinami slėptuvėmis. Liaudyje – tiesiog bunkeriais. Tai statiniai, kurie buvo specialiai statyti su tikslu apsaugoti žmones nuo pastatų griūčių, sprogimų. Aukštesnės kategorijos gali apsaugoti nuo radiacinio ir cheminio pavojaus, nes turi oro filtravimo sistemas ir hermetines duris. Tokiose slėptuvėse žmonės gali praleisti daug laiko, nes būna atvesta vandentiekio sistema, kanalizacija, turi savo nepriklausomą elektros energijos tiekimą – generatorių, miegojimo ir darbo vietas. Įstatyme numatyta, kad šios slėptuvės yra skirtos tik valdžios atstovams, arba kaip sakė klap-klapt Bilotaitė – sprendimų priėmėjams. Eiliniai žmonės tokiuose statiniuose slėptis negalėtų. Informacija kur yra tokie statiniai neskelbiama.
  2. Antroji kategorija yra vadinama priedangomis. Čia galėtų slėptis visi eiliniai piliečiai. Priedangos yra bet kokie šiek tiek tvirtesni statiniai už paršiuko Nif-Nif’o namelį. Pvz., požeminės perėjos, namų rūsiai. Šie statiniai žymimi geltonu namelio su antru stogeliu ženklu. Juose galima labai trumpam pasislėpti nuo krušos, sprogimo skeveldrų, atsitiktinių kulkų ar stipraus vėjo. Realybėje, didžioji jų dalis visuomet yra užrakinta.
  3. Trečioji kategorija, žymima mėlynu trikampiu oranžiniame fone yra „kolektyvinės apsaugos statiniai“. Jų yra daugiausiai, jie lengviausiai randami, į juos paprasčiausia patekti. Paprastai tai yra visiškai neapsaugoti statiniai skirti sutelkti vienoje vietoje kuo didesnį žmonių skaičių, kitaip tariant masinės kapavietės. Pavyzdžiui bažnyčios, mokyklų sporto salės, ar kultūros namų renginių salės. Šių vietų oro pavojaus metu reikėtų stengtis vengti, nes priešui tai yra vertingas taikinys, į kurį negaila būtų net ir milijono eurų vertės raketą paleisti. Kaip nutiko Mariupolio dramos teatre, kur slėpėsi virš 1000 žmonių. Skeltanagiai numetė ant teatro vieną aviacinę bombą ir vienu šūviu nužudė 600 žmonių.

Apačioje prisegiau ekranvaizdžius iš įstatymo ir valdiškos skrajutės.

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top