Saugūs pokalbiai telefonu: kaip išvengti svetimų ausų

Kastytis Braziulis | Alfa.lt

Šiuolaikiniame pasaulyje technika yra pasiekusi tokį aukštą išsivystymo lygį, kad jūsų telefoninių pokalbių mobiliuoju telefonu klausytis gali kiekvienas, kas tik turi noro ir pinigų. Jūsų klausytis gali banditai, konkurentai, oponentai, darbdaviai, darbuotojai, parsidavėliai teisėsaugininkai, meilužiai(-ės), vyrai, žmonos ar pikti kaimynai. Bet kas. Svarbu, kad būtų poreikis.

Kokių yra pasiklausymo galimybių?

Jūsų gali klausytis kriminalinės žvalgybos ir žvalgybos tarnybos. Jos, gavusios teismo leidimą, kreipiasi į mobiliojo ryšio operatorių, kuris sudaro jiems galimybę prisijungti prie reikalingų serverių ir iš jų siurbti informaciją.

Teisėsaugos struktūros asmenų telefoninių pokalbių klausosi teisėtai. Pagal Lietuvos Konstituciją rinkti informaciją apie asmens privatų gyvenimą galima tik turint teismo leidimą. Tačiau pagal Lietuvos Kriminalinės žvalgybos įstatymą tokią informaciją rinkti galima ir neturint teisėjo leidimo. Neatidėliotinais atvejais klausytis galima turint tik prokuroro leidimą.

Kriminalinės žvalgybos ir žvalgybos pareigūnai turi puikias galimybes piktnaudžiauti, klausantis asmenų, kurie nedarė, nedaro ir nesirengia daryti nusikaltimų. Prašyme dėl leidimo klausytis asmens telefoninių pokalbių jie gali prirašyti kitų asmenų mobiliojo telefono numerius ir jų klausytis. Nei prokuroras, nei teisėjas nesikreips į mobiliojo ryšio operatorių, prašydamas jų suteikti informaciją apie vieno ar kito telefoninio numerio vartotoją. Pareigūnai taip pat gali prašymo dėl leidimo išdavimo skiltyje, kur yra rašoma, kokiu tikslu ir pagrindu nori klausytis asmens pokalbių, prirašyti „vėjų“, išgalvotų dalykų. Kadangi šiuo metu nėra stiprios žvalgybos tarnybų veiklos kontrolės mechanizmo, parsidavėliai pareigūnai turi didelę galimybę piktnaudžiauti.

Jūsų klausytis gali tas, kas turi pinigų ir dalį jų (nuo 20 tūkst. iki 100 tūkst.) gali skirti specialiai įrangai įsigyti. Prekyba šia įranga draudžiama ir neteisėta. Ši speciali radioelektroninė įranga maždaug 500 metrų spinduliu perima GSM signalus ir juos iššifruoja.

Neteisėtas šios įrangos naudojimas yra gana plačiai paplitęs. Tiesa, kol kas Lietuvoje nėra užfiksuota jos panaudojimo atvejų. Tačiau užsienio valstybėse tokių pavyzdžiu apstu. Faktai dienos šviesą išvysta teisminių procesų metu. Įranga yra itin naudinga verslui konkurencinėje kovoje, nusikalstamam pasauliui bei žurnalistams, kurie medžioja sensacingą informaciją ir atlieka tyrimus.

Jūsų klausytis gali tas, kas neturi daug pinigų, tačiau labai nori pasiklausyti jūsų pokalbių. Jei švenčių proga gausite dovanų naują mobilųjį telefono aparatą, būkite itin atidūs, o gal net – tokia mano rekomendacija – perdovanokite tokią dovaną. Kas ten žino, kas tame aparate yra? Šiais laikais galima nesunkiai už maždaug du šimtus litų įsigyti programą „šnipę“. Ji instaliuojasi į mobilaus aparato operacinę sistemą ir vykdo šnipinėjimo funkcijas: įrašinėja pokalbius, SMS, nustato buvimo vietą, veikia kaip „blakė“.

Noriu pabrėžti, kad šios programos pardavinėjimas nėra uždraustas ar neteisėtas. Tas, kas prekiauja, jokio nusikaltimo ar kitokio įstatymo pažeidimo nedaro. Tačiau šios programos naudojimas, renkant informaciją apie kito asmens privatų gyvenimą, yra nusikalstamas. Kvailiodami ir sekdami vieni kitus, galite prisidaryti daug ir didelių problemų, netgi atsidurti kalėjime. Taigi prieš naudodami programą „šnipą“, labai rimtai pagalvokite, ar verta!

Kaip apsaugoti savo telefoninius pokalbius? Yra tokia galimybė ir ji suteikia bei garantuoja šimtaprocentinę apsaugą. Tačiau tai – labai brangi garantija.

Jūsų pokalbius geriausiai apsaugos kriptotelefonai. Abu kalbantieji turi įsigyti kriptotelefonus (angl. „crypto phones”). Jie veikia per palydovą. Tokių telefonų galima įsigyti Lietuvoje. Jie užšifruoja pokalbius taip, kad pašaliniai jų iki šios dienos iššifruoti negali. Tačiau aparato ir pokalbių kaina yra tiesiog kosminė.

Spaudoje rašoma, kad šiuo metu pasaulyje tokiais telefono aparatais naudojasi truputį daugiau nei 100 tūkst. abonentų. Didžiausių pasaulio valstybių slaptosios tarnybos stengiasi nustatyti asmenis, kurie naudojasi šiais telefono aparatais. Specialiosios tarnybos perima šių pokalbių signalus ir juos kaupia, tačiau bent kol kas, manoma, negali jų iššifruoti.

Dar viena galimybė apsisaugoti nuo telefoninių pokalbių pasiklausymo – specialios programos „Secure GSM” naudojimas. Ji nėra itin brangi. Programa užšifruoja pokalbius ir juos perduoda kitam pašnekovui. Ekspertų teigimu, ši programa apsaugo jos vartotoją, tačiau ir ji turi silpnų bei pažeidžiamų vietų. Kita vertus, norint pasiklausyti pokalbių asmenų, kurie naudojasi šia „Secure GSM” programa, reikia atlikti papildomų veiksmų, kurie ne visada yra įmanomi.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kompleksuotų pizdukėlių žaidimai

kompleksuoti VSD,VRM ir kitų tarnybų pizdukėliai turi puikias galimybes

ha ha

Braziulis reklamuoja kortelę labas. Ten su ja jau niekas nesuseks, nesniekur nesiregistruoji.

ha ha

ne, pasirodo, kad Braziulis reklamuoja brangenius telefonus ir secure įrangą made in Israel. Tokį paprastą dalyką kaip „labas” ar „pildyk” jispamiršo.

O tiesa ta,kad per Iphone jau ir mūsų pirštų anspaudai nuskanuojami ir nusiunčiami į didelį kosminį kompiuterį. O jei dar ir Ipchoto turite, tai jūsų veidus lengavai atpažins ir didžiausioj minioj.
Rimtai.
Netikit?
Užeikit dažniau į Europolo puslapį

Trupmenas

Ir tai žvalgybininko tekstas?..
Tokios naivybės ir makaronų seniai neteko skaityti.

Maryte

Viena zvalgyba jau grizo prie istaku –iskasavojo kompiuterius ir prisipirko vokisku rasomuju masineliu.Mes irgi galesime kalbetis prie peciaus susirasinedami rasteliais ir mesdami i ugni.Kazkur skaiciau– agentura ilgai gyvavo pranesimus kaisiodama i siukslyna.Zodziu,neprazusim.Istrigo atmintin TV laida,kur Tamsta isdestete darbo metodus aukstumose– tereikia surasti „mygtuka” zmoguje, o tada jau galima mygti be atvangos.Taipogi klasika,paeinanti dar nuo caro „ochrankos” laiku ir inkrustuota i specifini mentaliteta.Puikiai aprasyta mano numyletame veikale F.Dostojevskio DEMONAI. Ne zodis nepaseno,tikras vadovelis.Gerb.ponas K.Braziuli,minejote,kad perziurite komentarus– sveikiname ir linkime geresniu ateinanciu metu.

Tikriausiai klausosi

Mano telefono tikriausiai klausosi, nes kai kalbu su kai kuriais asmenimis (ne su vienu) – mano kalbami žodžiai atsikartoja aidu, kas labai trukdo pokalbiui, be to dar ir nesaugu darosi. Maniau, kad gal telefono aparatas kaltas, pakeičiau nauju – tas pats. Todėl susidariau vaizdą, kad klausosi, nors niekuo tokio svarbaus neužsiimu. Ką daryti?

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top