Saulius Dambrauskas. Visuomenės susipriešinimo fenomenas tapo daug didesniu pavojumi negu pati pandemija

Garbus žmogus manęs paklausė, ar esu vakcinuotas ir kokia mano pozicija šiame „mūšio lauke“? Šis tiesmukas klausimas „pakvipo dūmais“.

Buvau liudininkas, kaip vienas mano draugas viešai paskelbė, kad pasiskiepijo, ir vien todėl buvo paženklintas piktom replikom. Kita mano draugė viešai išsidavė, jog visuotino vakcinavimo nepalaiko, ir netruko sulaukti dalies gerbėjų „atsižegnojimo“ nuo jos.
Visuomenės susipriešinimo fenomenas tapo daug didesniu pavojumi negu pati pandemija.

Blogiausia tai, kad būtent tie, kam tenka atsakomybė už visų mūsų ekonominę bei politinę ateitį, patys sėja šį supriešinimą ir tame, deja, nemenka atsakomybė tenka medijoms.

Tikslu tapo nebe pandemijos suvaldymas, bet visuotinis gyventojų vakcinavimas. Tokiame kontekste kitokių priemonių paieška ar jų atradimas tampa net ir nebeaktualūs. Todėl kuo toliau, tuo labiau sprendimai dėl privalomojo vakcinavimosi įgyja nebe medicininę, o ekonominę bei politinę svarbą, o dalis žmonių šiame kontekste sprendimus dėl vakcinavimosi taip pat yra priversti priimti remdamiesi ne medicininiais, o socialiniais bei etiniais motyvais.

Taigi vakcinacijos procese mane visų pirma domina teisių klausimai ir tos teisinės prielaidos, kurios daro įtaką tokiems sprendimams.

Mano giliausiu įsitikinimu, viduramžiais Niccolo Machiavelli suformuluota mintis – „tikslas pateisina priemones“ – kaip metodas yra nepriimtinas modernioje demokratinėje visuomenėje, kurioje būtent priemonių skaidrumas bei demokratiškumas sudaro prielaidas legalizuoti tikslus. Esu įsitikinęs, jog joks pozityvus procesas nėra įmanomas paneigiant pamatines Žmogaus Teises.

Tačiau sugrįžkime prie mano minėtų draugų patirčių.

Kiekvienas iš mūsų turime teisę į duomenų apsaugą. Ir ypač – į mus liečiančių medicininių duomenų apsaugą. Todėl prieš atsakant į klausimą, ar esate vakcinuotas, siūlau prisiminti, jog visų pirma turite teisę šios informacijos neatskleisti. Tas, kas turi teisę ją gauti – turi galimybę sužinoti ir be jūsų pagalbos. Bendraujant su žmogumi man nesvarbu, ar jis vakcinuotas. Atsiprašau, bet ir savo medicininiais duomenimis dalintis neketinu. Malonaus bendravimo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nenori, nesakyk

Nebūtų teisininkas: vietoje „nesakysiu”, surašytas platus pasiteisinimas.

Reikia aiškumo

„… viduramžiais Niccolo Machiavelli suformuluota mintis – „tikslas pateisina priemones“…“
Teko girdėti kad tai Jėzuitų ordino įsteigėjo Ignacijaus Lojolos mintis. Kaip yra iš tikro?

Diedas

Teisingos mintys.
Bardakas komunizmas kartu su „teisuoliais” grįžta.
Koks kieno reikalas nuo ko ir kokiais būdais gydausi.
Ir ne mano reikalas ar kokia boba taisėsi dantis, skiepyjosi ar darėsi abortą.

Nuomonė

Manau,galimo Lietuvos piliečių vienybės skaldymo yra ir daugiau-pavyzdžiui,kai kurių savivaldybių galimi bandymai skirstyti Lietuvos piliečius į „savus” ir „svetimus” ,priimant jų vaikus į vaikų darželius ir pan.Taip pat žiniasklaidos aprašytas kai kurių savivaldybių galimas atsisakymas steigti naujas mokyklas valstybine lietuvių kalba.

>Reikia aiškumo

Tai Machiavelli mintis,bet ji,kaip berods paaiškino filosofas R.Ozolas,reiškia,kad tikslai gali būti dorovingi arba ne.

tiek

visuomenės susipriešinimas ,kai medicina ,tyrimai (kad ir ieškant vakcinos nuo pandemijos) , farmacija – visa tai iš esmės jau yra komersantų ,privataus biznio reikalai.Prieteliau, na būkim bent truputį protingesni ir nebeiškokime privatininkų nuolatinio pelno siekime kažkokios moralės , supraskim ,kad tas dabartinis supriešinimas – tiesiog natūralus dalykas,dirbtinai sukurtos privačiam bizniui egzistuoti būtinos socialinės priešpriešos ,tos taip vadinamos „socialinės atskirties bedugnės”(net sisteminiai politologai jau „atrado”,kad pandemijos plitimas „kažkaip” ,bet vis tiek tiesiogiai priklauso nuo šalies turtingumo ir joje suformuluotos socialinės atskirties „gylio”).

Prašalietis

Dambrauskų Sauliukui tegalima pasakyti, kad kapitalistinės visuomenės „susipriešinimai” yra joks fenomenas. Dar dėdulė Marksas rašinėjo apie esančius ar būsimus „antagonistinius(nesutaikomus) prieštaravimus” tarp kapitalistinės visuomenės grupių, bendruomenių, klasių… Šiandieninės „vakarietiškai išvystytos demokratijos” laikais kas tik dabar nešaukia apie „supriešinimus, kiršinimus, teisių trūkumus”: homo ir kitokie „egzotiniai” seksualai, šiandieniniai musulmoniški atėjūnai…., net ir skiepijimasis ar nesiskiepijimas, lydimas negirdėto masto visokio plauko specialistų ir ne specialistų varomos primityvios propagandos „kas gali atsitikti”, pasidarė teisių reikalas…. Pragėrusiems atmintį belieka priminti, kad jau visi arba daugumas turėjome išmirti prieš kelis metu nuo kiaulių gripo, arba nuo „panašaus į buvusį ispanišką”, nuo kurio išmirė Europoje 15 milijonų žmonių, paukščių gripą. Tuometinė „supratinga” valdžia taip pat užpirko papigiai kažkokių vakcinų, kurių didesnę dalį išmetė, nes daugumas nematė… Skaityti daugiau »

> S.Dambrauskui

Vakcinuoti,vakcinavimas- išties labai ,,lietuvuški ” žodžiai.Kur dingo ne ,,pažangūs”žodžiai: skiepyti,skiepijimas?

>Reikia aiškumo

Nesu žinovas, nei autorystės, nei sakinio prasmės, tik įtariu, kad „tikslas pateisina priemones” reiškia, kad priemonės turi būti ne bet kokios, o tik tokios, kokios gali būti pagrįstos (pateisintos) siekiamu tikslu, kaip dabar sakoma, „proporcingos siekiamam tikslui”. Tuomet Sauliaus Dambrausko „ciniškoji” interpretacija (kad tinka BET KOKIOS priemonės, svarbu, kad būtų pasiektas tikslas) negaliotų.
Kaip bebūtų, 100% pritariu pagrindinėms straipsnio autoriaus mintims.

Kis

ar jums neatrodo,kad covidas pasiekes jau kitu tikslu.Jis padeda grobstymams ir Lietuvos skurdynimui.Kur dingo „Gerove”kas issiziuos kiek jau p-askolinta,beje uztikau kreipimasi i tauta del pagalbos babajams ismokslinti ir sukurti silta ir sotu gyvenima?Prirasiau prie eiliniu patyciu>Vakcina skamba moksliskai,o skiepas kaip uodo duris,kuris pasirenkamas kiekvieno individualiai.Kai sukuras vakcina,o geriau vaista tada nuo kazko ir pradesime gydytis.Siandiena -sakau aciu ir eikite velniop,gal as noriu mirtis ne nuo vakcinos.

Teisus Saulius

O mano atveju,jei kas skatina skiepytis ,sakau- o jei tada man kas nutiks-prisiimsi kalte ?Atsakysi ? Dabar tai mano pasirinkimas ir mano atsakomybe.Beje,draugas du syk paskiepytas pasidare tyrima kraujo (po 2ju men)-nera antikuniu…

>Nenori, nesakyk       2021-08-17 19:53

žmonės, skirtingai nuo daug ko norinčių tarakonų, turi žmogaus teises, ir jomis naudojasi. Įskaitant įstatymo ginamą teisę bet kokiam luiniui ar kitokiam tarakonui neatsakyt į durnus klausimus.
Tarakonai žmogaus teisių neturi, todėl ima iš apmaudo virpinti ūsais iš pasipiktinimo dėl to, kad nesvarbu ar teisininkas, ar gaisrininkas, ar ankstų rytą brūkštelėjęs komentarą Diedas, turintys žmogaus teises, į tarakonišką klausimą tiesiog neatsako. Nes tarakonui aiškinti apie žmogaus teises yra oro virpinimas. NE TARAKONO PASTALIŲ REIKALAS.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top