Saulius Lapienis. Gera žinia iš pandemijos suvaldymo srities

2021 m. sausio mėnesį ES patvirtino naujo tipo greituosius antigenų testus (kompanijų Abbott ir Roche).

ES (Europos Sąjunga) per ESI (Emergency Support Instrument, Skubios paramos priemonių sistema) Europos Sąjungos valstybėms nupirko ir padovanos 20 mln. naujai sukurtų greitųjų testų. Sumokėjo 100 mln. Eur. Taigi vieno testo kaina 5 Eur. Visos ES valstybės gaus testus per š.m. pirmąjį ketvirtį.

SVARBA. Sprendžiant iš problematikos, tai itin svarbus įrankis suvaldant pandemijos protrūkius. Kažkiek primena gaisrinės (biologinės) darbą.

„Greitieji antigeno testai nustato, ar žmogus serga koronavirusu. Šie testai gali būti atliekami koronaviruso simptomų turintiems ar kontaktą su koronavirusu sergančiais žmonėmis turėjusiems asmenims, taip pat tiriant protrūkių židinius. Greitas užsikrėtusių asmenų identifikavimas padeda suvaldyti protrūkius ir reguliariai stebėti rizikos grupes, pavyzdžiui, medicinos, slaugos ar globos įstaigų personalą“.

Tad iš karto klausimas, kurį turi užduoti LT žurnalistai SAM’ui ar Krizių valdymo centrui: kiek šių testų gaus Lietuva?

Aišku, tai lašas jūroje, bet gal tų testų įsigys ir kiekviena valstybė savarankiškai?

Kuo geri šie testai? (Kol kas perskaičiau tik Abbott instrukciją – vis dėlto tai 150 pusl.)

1) „Abbott“ (Panbio COVID-19 Ag Rapid Test Device (NASAL), product codes 41FK11 and 41FK21).

Testavimas itin paprastas. Pakankamai šiltoje aplinkoje (15-30 C temp.) imamas mėginys iš nosiaryklės (tik 2 cm gylyje) ir uždedamas ant specialios plokštelės. Atsakymas gaunamas po 15–20 minučių. Ir viskas!

Tiek teigiamo, tiek neigiamo gaunamų rezultatų tikslumo procentas – daugiau nei 90 (daugiau skaityti ČIA).

2) „Roche“. Iš demonstuojamo video akivaizdu – mažiau maloni procedūra, nes mėginys imamas labai giliai iš nosiaryklės.

LT SAM komentaras apie tai, kaip bus gaunami šie testai: „Testų paskirstymas valstybėms narėms bus atliekamas pagal numatytus paskirstymo duomenis, remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro informacija pagal šalyse esančių sveikatos priežiūros darbuotojų skaičių.“

Daugiau apie „Abbott“ (Panbio COVID-19 Ag Rapid Test Device) greitąjį testą: WHO patvirtinta instrukcija/aprašymas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Daktaras

Didžiajai daliai protaujančių žmonių, o dabar jau ir mokslininkai patvirtino, kad PGR testai visiškai netinkami diagnozuoti covid. Turintiems bet kokius peršalimo simptomus – dažniausiai diagnozuojamas teigiamas, neturintys simptomų – nuo 10 iki 20 proc. irgi diagnozuojamas teigiamas. Kuo daugiau testuojama – tuo daugiau „susirgimų”. Visos pandemijos „valdymas” remiasi ištestuotų kiekiu. Visi būsimi ‘atlaisvinimai’ remiasi klaidingais testais. Kaip baigti pandemija? – tiesiog baigti testuoti. Kaip baigti „covidines” mirtis? – tiesiog suteikti laiku pagalbą sergantiems plaučiu uždegimu.

Gal Sąmokslo

teorija,bet Pekine PSO organizacijos delegacija nerado jokių įrodymų ,iš kur kilo pandemija ir netgi visai nerado jokių atsakymų,nebent gal dėmesio vertas Kinijos paaiškinimas,kad virusas galėjo atkeliauti su konservų dėžutėmis iš toli.Nebūna dūmų be ugnies,bet internete pastoviai sklando teorija,kad Sibire devynioliktais metais,kažkurioje slaptoje labaratorijoje kažkas sprogo ir po to ten pasipylė plaučių uždegimai.Žinant,kad Sibire dirba daug kiniečių,visokių minčių kyla .O ir vakciną pirmieji pagamino rusaui.Gal tikrai jie žinojo,kas čia per žvėris?Nes dabar jau visai neaišku,iš kur virusai kilo ir dar gali kilti.Nors PSO delegacija žadėjo,kad dabar tai jau atsakys į visus klausimus.Ir dar vienas įdomus sutapimas,kad kai sumažėjo žmonių mobilumas,sugrįžo žiema.

sttasys

Gal Lietuva pati sau galėtų juos gaminti ? Str. vertas dėmesio .

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top