Saulius Lazauskas. Slapta aplinkos ministro darbo grupė, apie kurią viešai neskelbiama: kas dalijasi Lietuvos miškus? (narių sąrašas)

gyvasmiskas.lt

Slapta aplinkos ministro darbo grupė

Aplinkos ministras 2018-04-26 įsakymu Nr. D1-334 sudarė darbo grupę prekybos mediena tvarkai tobulinti. Pažymėtina kad apie darbo grupės sudarymą nebuvo skelbta viešai, šis ministro įsakymas teisės aktų registro sistemoje nebuvo paskelbtas.

Kodėl ministras tokią svarbų klausimą sprendžia slaptai, kodėl slapstosi? Visada sakiau, kad pagrindinis miškų reformos užsakovų tikslas apriboti konkurenciją ir grupei suinteresuotų asmenų sudaryti išskirtines sąlygas įsigyti medieną iš valstybinių miškų kitų rinkos dalyvių ir valstybės sąskaita.

1. Manau, kad darbo grupė sudaryta pažeidžiant Aplinkos ministerijos ir vyriausybės deklaruojamus skaidrumo ir viešumo principus, pažeidžiant Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo 10 straipsnio 3 dalies reikalavimą ,,Informacija apie sudarytas darbo grupes (komisijas) teisės aktų projektams rengti, jų sudėtį, pavestą parengti teisės akto projektą skelbiama Teisės aktų informacinėje sistemoje ir darbo grupę (komisiją) sudariusio subjekto interneto svetainėje.“

2. Į Darbo grupės sudėtį įtraukta dauguma lengvai valdomų aplinkos ministerijos, kitų institucijų tarnautojų, medienos pramonės atstovai, tačiau nuo Lietuvos miškininkų sąjungos, sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ ir nuo visos suinteresuotos visuomenės šios darbo grupės sudarymas ir jos neskaidri veikla yra slepiama. Nėra ir „Litbioma“ atstovų. Kodėl slepiasi, ko bijo? Kodėl darbo grupė veikia slaptai po kilimu?

3. Miškų valdymo reformos užsakovų tikslas yra apribojus konkurenciją grupei suinteresuotų asmenų sudaryti išskirtines sąlygas įsigyti medieną iš valstybinių miškų ne rinkos sąlygomis, bet už jiems „priimtiną“ kainą. Tai ir yra pagrindinis miškų valdymo reformos tikslas.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje nėra normalios medienos rinkos pagal atskirus sortimentus (yra tik du stambūs plokščių medienos fabrikai, tik du beržo faneros fabrikai, o tąrasčių gamintojas „Juodeliai“ valdo 60% tąrasčių rinkos) konkurencijos apribojimas sudarytų suinteresuotai asmenų grupei sąlygas įsigyti medienos iš valstybinių miškų išskirtinai jiems sudarytomis sąlygomis, kitų rinkos dalyvių, valstybės ir visų Lietuvos gyventojų sąskaita. Konkurencijos apribojimas ir kirtimo apimčių didinimas ženkliai sumažintų medienos pardavimo kainas ir valstybės biudžeto pajamas iš parduodamos valstybinės medienos ir proporcingai papildytų stambiosios medienos pramonės savininkų kišenes.

4. Medienos trūkumo Lietuvoje nėra, priešingai kertama daugiau nei sugeba perdirbti pramonė, be to mediena importuojama iš kaimyninių šalių. Lietuva yra Europos Sąjungos narė, todėl privalo užtikrinti laisvą prekių judėjimą tarp šalių narių. Jeigu kai kurie Lietuvos kaimynai varžo medienos pardavimą ir pažeidžia ES teisės aktų reikalavimus, tai nereiškia, kad ir mes turime taip pat netinkamai elgtis ir pažeidinėti ES teisės aktų reikalavimus, reikia kreiptis į ES komisiją kad būtų pašalinti prekybos mediena suvaržymai kaimyninėse šalyse ir privalo būti užtikrintas laisvas medienos judėjimas tarp visų ES narių. Medienos pramonės plėtra turi vykti esant laisvam prekių įskaitant ir medieną judėjimui visose ES šalyse.

5. Išskirtinių sąlygų sudarymas grupei medienos pramonės asmenų įsigyjant medieną iš valstybinių miškų tolygus šių privačių asmenų grupės dotavimui valstybės biudžeto sąskaita, todėl daug paprasčiau ir skaidriau būtų kasmet IKEA, VMG ir kitas medienos pramonės įmones dotuoti 20-50 mln. eur iš valstybės biudžeto.

Slaptos grupės sąrašą rasite čia: Prekybos-mediena-komisija

Autorius yra Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ steigėjas

Apie premjero patarėjus

Vyriausybę, reformuojančią valstybinį sektorių, instruktuoja profesionalūs jaunieji „investicijų ir verslo skatintojai“ (Lukas Savickas – vienas slaptos grupės narių)

Būtent Vyriausybė privertė Aplinkos ministeriją pakeisti savo nuomonę ir padidinti miško kirtimus 6 procentais.

Šie „INVESTUOK LIETUVA“/ „KURK LIETUVAI“ vyrukai („verslo profesionalai“) dirba Skvernelio padėjėjais ir konstruoja mechanizmus, šalina barjerus („gerina investicinę aplinką“) atveriančius kelius tarptautinėms korporacijoms Lietuvoje:

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėju ekonomikai ir strateginių pokyčių valdymui paskirtas Lukas Savickas, pastaruoju metu dirbęs investicijų skatinimo srityje.

Lukas Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete įgijo politikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį. Po studijų į Lietuvą grįžęs L.Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat dirbo asociacijos „Investuotojų Forumas“ politikos bei viešųjų reikalų vadovu. L.Savickas yra vienas iš „Kurk LT alumni tinklo“ steigėjų, Pasaulio ekonomikos forumo Global Shapers ir kitų visuomeninių iniciatyvų narys.

alkas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top