Scholzas neatmeta pasekmių galimybės: Hamburgo CDU parlamentinės frakcijos vadovas nori uždrausti “Musulmonų interaktyvumą”.

Po islamistų demonstracijos Hamburgo CDU parlamentinė frakcija prašo surengti specialų Vidaus reikalų komiteto posėdį. Kancleris Scholzas nori išnagrinėti galimas pasekmes.

Po islamistų surengtos demonstracijos Hamburge, kurioje dalyvavo daugiau kaip 1000 žmonių, CDU parlamentinės frakcijos vadovas Dennisas Theringas dar kartą paragino uždrausti grupę “Musulmonų interaktyvas”.

“Neužtenka, kad federalinė vidaus reikalų ministrė Faeser mano, jog ši islamistų demonstracija “sunkiai toleruotina”, bet ji turi veikti dabar ir skubiai įgyvendinti “Musulmonų interaktyvo” draudimą”, – sakė D. Theringas.

Federalinis kancleris Olafas Scholzas (SPD) pirmadienį neatmetė pasekmių.

“Visiškai aišku, kad su visa islamistų veikla reikia kovoti pasinaudojant mūsų konstitucinės valstybės turimomis galimybėmis ir variantais”, – sakė jis. Būtina atidžiai išnagrinėti, “kokias konkrečias pasekmes galima padaryti iš to, ką ten matėme”.

Po demonstracijos federalinė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser (SPD) paragino valstybę “griežtai įsikišti” į tokius renginius. Scholzas teigė, kad jis visiškai pritaria Faeser pareiškimams. “Visi nusikaltimai, kai pažeidžiami Vokietijos Federacinės Respublikos įstatymai, turi būti persekiojami”.

Theringas mano, kad “visiškai nepaaiškinama”, kodėl praėjusią savaitę valdančiosios SPD ir Žaliųjų partijos atmetė CDU pasiūlymą uždrausti šią grupę. “Dabar konstitucinė valstybė privalo visomis išgalėmis pasipriešinti islamizmui ir visomis išgalėmis ginti mūsų liberalią visuomenę”, – reikalavo parlamentinės frakcijos vadovas.

Praėjusį trečiadienį dauguma Hamburgo parlamento narių, SPD ir žaliesiems balsuojant prieš CDU ir AfD, atmetė idėją pradėti grupės uždraudimo procedūrą.

Pirmadienį M. Theringas paskelbė, kad CDU parlamentinė frakcija prašys surengti specialų Vidaus reikalų komiteto posėdį šiuo klausimu. Federalinis teisingumo ministras Marco Buschmannas (FDP) taip pat pakomentavo šį posėdį ir pirmadienį socialiniame tinkle X parašė: “Kiekvienas, kuris teikia pirmenybę kalifatui, o ne Pagrindinio įstatymo valstybei, gali laisvai emigruoti.”

Hamburgo vidaus reikalų senatorius Andy Grote (SPD) sakė: “Toks islamistų pasirodymas yra netoleruotinas ir man kelia pasibjaurėjimą”.

Pirmadienį Hamburgo policijos viršininkas Falkas Schnabelis vis dėlto gynė susirinkimų vadovybės sprendimą leisti šeštadienį surengti mitingą Sankt Georgo rajone. “Mūsų susirinkimų teisė yra ne tik vertinga vertybė, bet ir turi labai plačias ribas, todėl visi teisės ekspertai vieningai sutarė, kad draudimas negali būti pateisinamas”, – ZDF laidoje “Morgenmagazin” sakė F. Schnabelis.

Susirinkimui buvo taikomos griežtos sąlygos.

Šeštadienį vykusioje demonstracijoje ant plakatų buvo galima perskaityti tokius šūkius kaip “Vokietija = vertybių diktatūra” ir “Kalifatas yra sprendimas”.

Hamburgo Konstitucijos apsaugos biuro duomenimis, mitingo organizatorius yra artimas grupei “Muslim Interaktiv”, kuri priskiriama saugioms ekstremistinėms organizacijoms.

Šaltinis

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top