Seimas toliau žlugdo Tautos referendumą

Kadangi pagal įstatymą referendumas gali būti organizuojamas ne anksčiau kaip 2 mėnesiai po Seimo sprendimo jį skelbti, šiandien buvo paskutinė diena, kai parlamentarai galėjo teisiškai nustatyti būtent tokią referendumo datą, kokios reikalauja referendumo iniciatoriai ir 320 tūkstančių jiems pritarusių Lietuvos piliečių, – gegužės 25 d. kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.

Pirmą kartą referendumo iniciatorių viltys sudužo dar prieš posėdžio pradžią. Seniūnų sueiga referendumo klausimą pašalino dėl neva techninių priežasčių – mat sprendimo šiuo klausimu dar nebuvo priėmęs pagrindinis parlamentinis komitetas – Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Antrą kartą šis klausimas svarstytas rytinio Seimo posėdžio pradžioje, pareikalavus Mišrios Seimo narių grupės seniūnei Rimai Baškienei. Jos teigimu, Teisės ir teisėtvarkos komitetas šį klausimą gali apsvarstyti per pietų pertrauką, o Seimas dėl referendumo datos balsuotų vakariniame posėdyje.

„Po procedūriniais dalykais mes neturėtume rodyti nepagarbos mūsų žmonėms“, – svarbaus klausimo vilkinimu piktinosi R. Baškienė.

Už R. Baškienės siūlymą grąžinti referendumą į darbotvarkę balsavo 41 Seimo narys, prieš – 29, susilaikė 48. Balsavime dalyvavo 118 parlamentaras iš 141. Taigi referendumo klausimas į darbotvarkę nebuvo grąžintas.

Balsavimo rezultatai:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top