Seimas vėl svarstys, ar mirusiam pensininkui neišmokėtos pensijos dalį kompensuoti jo paveldėtojams

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti Povilo Urbšio parengtas pataisas, kurios leistų grąžinti 2009 metų gruodį sumažintas pensijas pensininkų paveldėtojams.

Tokį Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo projektą parašais parėmė beveik 40 parlamentarų.

Pataisomis numatoma neišmokėtą pensijos dalį, priklausančią jau mirusiam žmogui, grąžinti paveldėtojams. Už tai, kad pataisas Seimas svarstytų, balsavo 24 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, 17 parlamentarų per balsavimą susilaikė.

„Sodros“ duomenimis, sumažintų pensijų kompensavimo įstatymo Lietuvoje nesulaukė 167 tūkst. pensininkų – jie mirė iki 2014 metų gegužės 22 dienos, kai jis įsigaliojo.

Tiesos.lt primena, kad analogiškas pataisas P.Urbšys teikė praėjusių metų rudenį, tačiau tada jas Seimas grąžino tobulinti.

Daugiau apie šio įstatymo pataisų blokavimą Seime skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Povilas Urbšys. Kas, Seimo sprendimu, nusipelnė gyventi geriau?

Povilas Urbšys: Seimas blokuoja kompensuojamos pensijos dalies paveldimumą

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
komunistų skriausti negalima

nomenklatūriniai komunistai-kgbistai gauna 3 kart didesnes pensijas, nei kiti.
jie nusipelnė,
jų pensiją būtinai turi paveldėti (kaip ir jų šiltas darbo vietas) jų vaikai bei anūkai.

Ar tie svoločiai

sėdintys prie valdiško lovio ir vagiantys biudžetinius pinigus vidury dienos supras, kad atimtus pinigus iš pensininkų kompensavo jų pragyvenimą savais pinigais, nuo savo uždirbtų minimumų. Koks čia dar gali būti svarstymas. Atėmei – atiduok. Šie pinigai jau paveldėtojų. Niekšai ar suprasit pagaliau? Yra valdančioji dauguma, kuri neprisidėjo dėl pensijų sumažinimo, tai priimkit įstatymą, sumažinkit jiems (konservams, liberastams ir kitoms prilipaloms, algas tiek, kad galima būtų atsiskaityti su gyvais ir mirusiais pensininkais ir ne po gabaliukais, o iškart.

llaima

Mano vyras politinis kalinys,sausio 13 suzeistas,apdovanotas sausio 13 medaliu mire 2013m,man paliko testamenta,kuriuo visa savo turta palieka man.Tai jam neismoketa pensija ne turtas.Kodel vargsai skriaudziami.

Skorpe

Mano TEVO uzddirbta nelieciama nuosavybe – Pensija …JOS dali pavpge KUBILIUS…atiduoti net nesvajoja…o KADA JIS SIRGO, labai sunkiai – TRYS anukai kurie Uzsienyje siunte JO gydymui pinigus…. DAR YRA gyva MAMA, tai TEGU TIE VAGYS – jai ir atiduoda, ko nespejo GYVAM ESANT. NES vienam zmogui NET egzistuoti SUNKU- NUOSTABIOJ LIETUVOJ , „vis labiau klestincioj “jau 25 metai 🙁 IR EMIGRANTAM nusilenkit- nes jie istremti ne savo noru….

varguolė VARGUOLIAMS

Kokie JŪS esate vargšų vargšai.Graudu,labai graudu.Ar galite žinoti,kad našlių pensijų iš viso neturėtų būti,aišku ,kad negalite. Našlių pensijos mokamos iš Sodros. Taigi iš visų pensininkų fondo t.y.visų pensininkų sąskaita.

Būtų gerai,

kad tie numirę pensininkai susirinktų naktį prie kubiliaus lovos ir pareikalautų gražinti pensijas jį užkutendami negyvai9.

daugumai, jau iskeliavusiu

Anapilin, paskutines gyvenimo dienas stengesi palengvinti artimieji, neretai skolindamiesi pinigelius is kaimynu ar draugu, su viltimi, kad viena grazia diena pensininko pinigai bus sugrazinti.Valdziazmogiams – privalote sugrazinti artimiesiems SKOLA – jus ATEMETE is pensininku tai, kas jiems teisetai priklause.

s.m.

tiems, kam aktualu, vertetu valandike papluseti google. Visai nesudetinga susirasti Europos teismu sprendimus, kur isaiskinta, jog del kriziu sumazintos pensijos PRIVALO BUTI GRAZINTOS IPEDINIAMS jau mirusiu pensininku. Tai yra NUOSAVYBE. SVENTA IR NELIECIAMA !!! As jau senokai (desimt metu) mirusiu teveliu pinigus nupaksintus dar anais laikais per sodra atgavau pries kelis metus. Per kubilkrize keli tukstanciai, kaip sakydavau, „nuo debeselio” (cia JIE is aukstybiu siunte, komunistu jokiu nuopelnu grazinant pavogta nepripazistu…) buvo tiesiog labai laiku. Bet tai buvo bolsevikisko turto (nuosavybes) konfiskavimo 1 serija. Dabar – kubiliniu egzekuciju kompensavimo laikas. 2 serija. Ipediniams tu, kas isejo anapus per pastaruosius keleta metu. Laikykites, gerbiamieji. NEPASIDUOKITE. Seimunu balsavima reikia stebeti kaip per mikroskopa. Alternatyva – kiek ten tukstanciu pareiskimu teismams? Taip, 167… Skaityti daugiau »

Jėzusas

Seimas vėl svarstys ar mirus ubagui, jo visą lazdą galės paveldėti kitas ubagas, ar valstybė pusę lazdos atsipjaus, o atiduos kitą pusę…

ojoi

Proto bokštai paaiškinkit kuo skiriasi pensininkas miręs 2014.05.21dieną nuo mirusio 2014.05.22 dieną .Kodėl paveldėtojams visškai skirtingos taisyklės ?

Ūla

gerbiami komentatoriai, nereikia piktintis portale, bet reikia palaikyti, visais įmanomais būdais, Povilo Urbšio teikiamą įstatymo pakeitimo projektą, t.y. raginkite savo apygardose išrinktus Seimo narius balsuoti, kad neišmokėtas pensijas teisiškai galėtų paveldėti mirusiųjų artimieji. Jeigu tylėsime, tai nieko ir neatgausime. Pagarba Seimo nariui Povilui Urbšiui, kuris vienintelis taip atkakliai gina mūsų interesus ir teisėtus lūkesčius.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top